Сьогодні рибалки можуть придбати риболовні снасті Master-Hooks та приманки для риболовлі в інтернет магазинах. Одним з найголовніших аксесуарів рибальської оснастки є гачок. Від нього залежить, чи вдасться рибу зловити і яким чином вона бути триматись під час вилову.

Параметри рибальських гачків

Розміри гачків не означають їх довжину. Враховуючи ширину дуги, розрізняють гачки розміром від 1 до 26. Звичайно, на в пропозиції магазину master-hooks.ua ви знайдете пропозиції від різних виробників, які можуть відрізнятися один від одного. Однак більшість моделей мають наступні розміри:

  • гачки розмірів 1, 2, 4, 6, 8 і 10 - ширина дуги від 11 мм до 5,5 мм;
  • гачки розмірів 12, 14, 16, 18 і 20 - ширина дуги від 4,5 мм до 2,7 мм;
  • розмір гачка 22, 24 і 26 - ширина дуги від 2,4 мм до 1,8 мм. Є також гачки розмірів 1/0 і 2/0, які становлять 12 мм і 13 мм. Призначені для вилову більших видів риби.

Гачки і вид риби

Крім розміру гачків, важливі також типи гомілок, які в залежності від виду риби можуть відігравати важливу роль. При полюванні на особин з голчастими зубами не можна мати занадто великий гачок, так як рибі буде легше звільнитися. Однак, ловлячи риби великих розмірів, потрібно шукати більші та товщі гачки, які будуть набагато стабільнішими та пристосованими до такої риболовлі.

1.      Фідерний спосіб.

Одним із найвідоміших методів останніх років є Method Feeder. Особливо популярний серед конкурентів, використовується на промисловому рибальстві. Зародившись на островах, він заснований на використанні невеликих приманок. Зазвичай це бойли або дрібні гранули, що не перевищують 8-10 мм в діаметрі. Для такої приманки зазвичай вибираємо гачки 8-10 розміру.

2.      Начісний спосіб.

Це повна класика, яка не викликає підозр у риб. Полягає він у кріпленні приманки не на гачку, а трохи нижче нього, на титульному «волоску». Інструмент з гострим кінчиком проколює пащу риби, не даючи їй змоги втекти. Це один з найвідоміших способів лову коропа.

Для цього методу вам знадобиться голка, щоб протягнути приманку, і свердло для бойлів, оскільки, на жаль, вони жорсткі. Рибалки рекомендують, щоб відстань між гачком і наживкою була не більше 3 мм. Однак досвід показує, що навіть зазор в 1,5 см дозволяє зловити коропа.

3.      Живець.

Інший спосіб - наколоти гачок живою наживкою, що особливо привабливо для риби. Звиваються черв'яки викликають інтерес, завдяки чому ми маємо численні і часто плідні клювання. Варто відзначити, що на один гачок можна насадити багато різнокольорових звивистих черв'яків, які швидко привернуть увагу у воді. Риба швидко намагається зловити їжу і таким чином потрапляє в пастку.