Хоча навчальний рік розпочався не так давно, нинішні одинадцятикласники вже всерйоз задумалися про те як вони будуть продовжувати своє навчання далі. І хоча багато з них були стурбовані тим, що треба буде обов’язково складати англійську мову та поставили на свої полиці oxford book,тепер можуть видихнути спокійно. У 2017 році іноземна мова не буде обов’язковою при вступі у виші, проте ввійде до атестату в рамках шкільної ДПА.

 

Правила вступу 2017

Як і раніше громадяни України можуть отримати безкоштовну освіту на конкурсній основі, якщо вона здобувається вперше. Щоб стати студентом ВУЗу та через чотири роки отримати ступінь бакалавра, треба подавати сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років. Це правило також розповсюджується на тих, хто прагнутиме до навчання в магістратурі за спеціальностями медичного,ветеринарного та фармацевтичного відділень.

Рейтинг вступників кожного навчального закладу буде складатися на основі пред’явлених документів та за Правилами прийому кожного окремного вишу.

Вступна кампанія 2017 розпочнеться 29 червня та триватиме по 25 липня включно. Кожен бажаючий зможе в електронній формі подати всі документи, які внесено до переліку обов’язкових при вступі. Особисто подаються тільки заяви абітурієнтів, які мають окремі права та пільги на навчання. Тож мабуть варто при вступі на філологічні дисципліни все ж таки запастися macmillan book, та активно приймати участь у різних мовних конкурсах, щоб мати можливість пільгового вступу.

Всі доконкурсні процедури, в тому числі і медичний огляд, мають завершитися до 11 липня.

Заяви від вступників, які зараховуватимуться поза конкурсом (на основі співбесіди) мають бути прийняті до 20 липня.

1 серпня не пізніше 12 години дня будуть оприлюднені рейтингові списки вступників із рекомендаціями до зарахування на навчання за бюджетні кошти. В свою чергу до 5 серпня все рекомендовані до зарахування мають виконати вимоги вишу і подати оригінали документів.

До 30 вересня триватиме відбір абітурієнтів, які будуть навчатися за рахунок пільгових кредитів, які надає держава, а також за контрактом при оплаті вартості навчання фізичними та юридичними особами.

Обмеженням стане подача не більше 9 заяв абітурієнтів на максимальну кількість – 4 спеціальності. Це стосуватиметься лише бюджетних місць. На кожній заяві має бути проставлена пріоритетність, змінити яку більше не можна буде.

 

А що з приводу балів?

Кожен навчальний заклад самостійно буде визначати мінімальну кількість балів, яка вимагатиметься для участі в конкурсі на кожну окрему спеціальність.