Ніхто не буде заперечувати, що у сучасному світі онлайн-репутація має вирішальну роль для розвитку бізнесу. Завдяки відгукам від різних клієнтів можна як суттєво зміцнити позиції компанії, так і серйозно вдарити по іміджу. Негативні коментарі викликають неабияке занепокоєння, але чи справді варто їх боятися? Насправді ж вони можуть стати інструментом для покращення вашого бізнесу. Далі пропонуємо розглянути варіанти правильної реакції на критику та використання її собі на користь. Додатково поговоримо про ресурс https://otziv.net/, де ви за першої можливості зможете знайти реальні відгуки про компанії.
Негативні відгуки: загроза чи можливість для вашого бізнесу?
Відгук є не лише критикою, а й сигналом про наявність проблем, які слід вирішувати. Виходячи від вашої реакції, ви можете зміцнити довіру до вашого бренду або ж нашкодити своїй репутації. Клієнтам неабияк цінні компанії, які у разі наявності помилок, визнають їх та працюють над їх виправленням.
Грамотна відповідь на той чи інший відгук – ось, що першочергово здатно продемонструвати не тільки вашу турботу про клієнтів зі споживачами, а й ваш професіоналізм.
Що робити у ситуації, коли про вас залишили поганий відгук? Поради від фахівців Otziv.net
Якщо детальніше розглядати етапність реакції на поганий відгук, то перш за все слід обов'язково пам'ятати про те, що не потрібно його видаляти чи надмірно хвилюватися. Пам'ятайте, що якщо ви захочете видалити коментар, інші ваші користувачі можуть обуритися та тим самим ще більше погіршити ваше становище.
Обов'язково зробіть аналіз проблеми і з’ясуйте, чи ж так справедливі ці претензії. Можливо, це дійсно непорозуміння. Якщо ж це реальна проблема, тоді слід попрацювати над її виправленням. Також обов'язково слід пам'ятати про наступні кілька важливих моментів:
- намагайтеся швидше відповісти на негативний коментар, адже тим самим ви маєте вищі шанси владнати ситуацію;
- відповідаючи, будьте стриманими та коректними, ввічливими та професійними;
- запропонуйте споживачеві вирішення ситуації (грошова компенсація, заміна товару та ін.);
- переведіть спілкування в приватний діалог (для складних ситуацій, котрі краще обговорити віч-на-віч);
- залучайте позитивні відгуки (зробіть так, аби ваші задоволені клієнти залюбки залишали відгуки, це допоможе нівелювати вплив негативу).
Багато хто впевнений у тому, щоб негативний відгук – справжнісінький вирок. Але це не так, оскільки насправді це гарна можливість стати кращим. Просто правильно реагуйте на нього, пропрацьовуйте покращення вашого сервісу та намагайтеся з клієнтами вибудовувати лише довірливі відносини.
Пам'ятайте про те, що репутація в мережі Інтернет формується не лише завдяки позитивним відгукам. Вона формується ще й завдяки тому, як саме компанія вирішує проблемні ситуації. Ваш бізнес зможе виграти лише тоді, коли ви будете конструктивно ставитись до критики.
До речі, щоб знайти реальні відгуки про різноманітні компанії, зверніть увагу на https://otziv.net/contacts/. Це саме той сервіс, який максимально ретельно перевіряє автентичність відгуків.