Педагоги та психологи стверджують, що настільні ігри сприяють розвитку дитини, а також формують необхідні навички, важливі для шкільного навчання: пам’ять, логічне мислення, мовлення, уважність та спостережливість.
Пропонуємо у цій статті розглянути популярні настільні ігри, які не втратили своєї актуальності протягом багатьох років і допомагають підготувати дитину до школи.
Ігри-ходилки
Така гра складається з ігрового поля з доріжками, кубика та різнокольорових фішок. Завдяки їй розвивається зорова пам’ять та увага, а також закріплюються найпростіші арифметичні дії.
Карткові ігри
Основне завдання такої гри полягає в тому, щоб підібрати картки з різними фрагментами малюнка для створення цілісного зображення. Вона сприяє розвитку уяви, швидкої реакції та логічного мислення.
Вікторини
Пізнавальні ігри на різні теми спрямовані на закріплення знань дитини про навколишній світ, а також допомагають розвинути мовлення, мислення та кругозір.
Лото
Лото оптом купують центри дитячого розвитку та дитячі садки, адже це ефективний і перевірений інструмент для розвитку логіки, уваги, пам’яті, концентрації, посидючості та інших якостей, важливих під час підготовки до шкільного навчання.
Доміно
Така дитяча настільна гра, як доміно, відрізняється тим, що замість традиційних точок на фішках нанесені зображення фруктів, ягід, мультяшних героїв. З широким асортиментом доміно за оптовою ціною можна ознайомитися за https://kancmir.com.ua/ua/igry/domino-detskoe.
Гра допомагає дошкільнятам розвинути логічне мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику та сенсорну координацію.
Інші корисні ігри
- Для розвитку математичних здібностей дошкільнятам будуть корисні такі ігри, як «Лічба в казці», «Геометричні пригоди», «Математичний лабіринт», «Числовий потяг», «Скарби математики».
- Дитячі настільні ігри для опанування навичок читання та вивчення абетки – «Ребус-метод», «Абетка», «Вчимося читати».
- Для розвитку дрібної моторики рук, координації рухів, соціального розвитку допоможуть ігри «Уно», «Чарівні пальчики», «Лабіринт для пальчиків», «Кольорові прищіпки», «Мозаїка з ґудзиків», «Переливайка».
Багато батьків недооцінюють важливість ігор. Однак саме у ігровій формі дошкільнята вчаться важливим життєвим навичкам, зокрема вигравати та програвати, контролювати свої емоції та почуття.