Людині з гарною пам'яттю в сучасному світі жити набагато простіше, ніж тому, хто насилу запам'ятовує важливі речі і деталі. Пам'ять дитини можна розвинути за допомогою різних вправ або ігор. І робити це дуже зручно в 6-7 років, це якраз той вік, коли можна розвинути важливі якості, причому в ігровій формі.

Дорослому потрібно набратися терпіння і запам'ятати кілька завдань на розвиток уваги у дітей. Це особливо важливо для дитини, коли приходить пора йти в школу.


Запам'ятовуємо іграшку

Припустимо, ви купили в магазині нову іграшку, або її подарував вашій дитині хтось з родичів. Це прекрасна можливість потренувати пам'ять дошкільника. Запропонуйте вашому синові або дочці описати іграшку: якого вона кольору, м'яка або жорстка на дотик, чи є на ній одяг, і якщо так, то, якого вона кольору. Потім приберіть іграшку і попросіть дитину зробити це ще раз. Можна повторити завдання перед сном, коли малюк вже трохи забуде, як виглядав його презент. Перетворіть це заняття в гру.



 Такі вправи допомагають розвивати як короткострокову, так і довгострокову пам'ять, удосконалювати образне сприйняття.

В 6-7 років іграшки можуть бути різними, сьогодні ви описували плюшевого ведмедика, а на наступному тижні це може бути машинка або лялька. У кожній іграшці дитина буде знаходити нові деталі, і розвивати не тільки пам'ять, але й усне мовлення.

А можна подивитися книжку, а потім закривши її, у вигляді гри згадувати як був одягнений ведмежа, наприклад, або заєць.

Радимо ознайомитися: Розвиток уваги у дошкільника
Запам'ятовуємо зі змістом

Картинка - ассоциацииДети 6 — 7 років охоче беру гру, яку можна назвати «Знайди друге слово». Наприклад, ви говорите дитині кілька пар, інтонаційно виділяючи голосом назви, пов'язані між собою і роблячи паузи між різними зв'язками. Наприклад:

заєць — морквина;

тарілка — ложка;

миша сир;

коза — капуста;

А потім у вигляді гри вимовляєте лише перше слово, а дитині потрібно сказати другу назву по пам'яті. Якщо більше половини пар слів ваш майбутній учень відтворює вірно, це вже хороший показник розвитку смислової пам'яті. Такі ігри можна організовувати не тільки вдома, але і на прогулянці, і по дорозі в транспорті, і в очікуванні черги в поліклініці, наприклад. Час пройде значно веселіше і принесе користь дітям.
Відгадати загадку

Пам'ять дітей 6-7 років прекрасно розвивають загадки і головоломки. Їм доводиться згадувати, де ж вони чули про такого звіра або явище природи, зіставляти наявні знання про те чи іншому предметі. А, можливо, саме цю загадку вже доводилося розгадувати і необхідно просто пригадати, про що ж у ній йшла мова. Загадки не повинні бути занадто складними і подаватися у вигляді гри. Для дітей 6 — 7 років цілком підійдуть такі з них:

Живуть по сусідству, тільки доріжку перейти.

А побачити один одного не можуть.

(Очі)

Летить, гуде,

Не звір, не птиця,

А вб'єш — свою кров проллєш.

Можна запропонувати дитині запам'ятовувати загадки напам'ять, а потім самому читати їх іншим хлопцям. Це теж хороша вправа для пам'яті дітей 6-7 років. Крім того, малюк буде відчувати себе впевненіше з однолітками, якщо зуміє запропонувати їм захоплююче проведення часу за розгадуванням загадок. Можна відгадувати у вигляді гри – змагання та визначати переможця, який впорається з усіма головоломками.
Вірш і повторення

Стародавнє латинське прислів'я «Повторення — мати навчання» знають всі. Найкращий доказ народної мудрості – заучування віршів. Це прекрасна вправа на повторення, тренування уваги і свого роду тест на засвоюваність завдання. Не потрібно вибирати дуже складні вірші, це можуть прості строфи, в тому числі і відомих російських поетів класиків. Якщо це вірші про природу та пори року, поговоріть з дитиною на цю тему, обговоріть, чим відрізняється зима від літа, а осінь від весни. У чому особливість і красу кожної пори року.

Рекомендація до ознайомлення: Розумове виховання дітей дошкільного віку

Зверніть увагу наскільки легко чи складно ваш син або донька запам'ятовують вірші. Якщо вони готові повторити його практично з першого разу, це хороший показник уваги. Якщо дошкільнику 6-7 років вдається запам'ятати вірші лише з великим трудом – це знак батькам, що потрібно приділяти більше уваги на розвиток пам'яті.
Ігри на допомогу батькам

Виконуючи різні завдання під час гри, ваш малюк теж розвиває увагу. Можна, наприклад, посадити на диванчик п'ять іграшок. Погодувати їх, поговорити про них, а через якийсь час попросити малюка відвернутися і заховати одну з іграшок. Дитина повинна визначити, який же з них не вистачає. Ігри можна урізноманітнити.