Для аграрного сектору одним із найбільш проблематичних аспектів проведення господарської діяльності завжди була і є боротьба із забур'яненістю посівів сільгоспкультур. Смітні рослини здатні пригнічувати розвиток культур, забираючи у них потрібну вологу, поживні речовини, мінерали, затіняючи їх від сонячного світла. Таким чином, створюються несприятливі умови для росту і погіршується урожайність культур. На щастя, дану проблему можна вирішити завдяки використанню гербіцидів – хімічних препаратів, що сприяють загибелі небажаної рослинності.

Одним із найбільш відомих та популярних гербіцидів в усьому світі є засіб на основі гліфосату, який має назву Раундап. Чому його обирають більшість сільгоспвиробників? Якими характеристиками володіє вказаний агрохімікат? Про все це розповідаємо докладніше.

Плюси Раундапу

Для початку варто зауважити, що Раундап використовують для захисту усіх культур без виключення від однорічних злакових та дводольних рослин. Гербіцид являється неселективним (тобто володіє суцільною дією) системним прелатом. Випускається у формі водного розчину. Українським аналогом препарату є гербіцид Грінфорт ІГ 480. Володіє наступними перевагами:

  • При правильному застосуванні згідно інструкції та норм дозування Раундап є цілком безпечним агрохімікатом як для культурних рослин і ґрунтів, так і для навколишнього середовища у цілому. До того ж, не шкідливий для людини.
  • Володіє низькою активністю у ґрунті, а це означає, що аграріям не потрібно очікувати довго, перш ніж розпочати посівну кампанію.
  • Має унікальну ефективність – знищує смітні рослини повністю (і зелені органи, і кореневу систему).
  • Допомагає очистити поля до того часу, як культури лише починають свою життєдіяльність.
  • Зберігає вологість у ґрунті, адже після використання Раундапу зменшується кількість механічних обробок посівних площ.

Особливості використання гербіциду

Щоб досягти максимальної ефективності від застосування вказаного засобу, необхідно дотримуватись наступних умов:

  • середньодобова температура повітря має бути не нижчою +12ºС та не вищою від +25ºС. Інші температурні режими можуть мати істотний негативний вплив на результативність Раундапу;
  • якщо після внесення препарату протягом 4-5 годин почнеться дощ, він теж може знизити ефективність його дії;
  • засіб можна використовувати у бакових сумішах із іншими пестицидами( після проведення тесту), а також із азотними мінеральними добривами і ПАР.