Корисні печериці відносяться до поживним і смачним продуктів. Вони багаті амінокислотами, різними мікроелементами і вітамінами групи А і В, які позитивним чином впливають на розумову активність. Саме ці гриби містять у собі стільки багато поживних речовин і повноцінних білків, що обходять у їх змісті всі овочі і навіть м'ясо.

Отже, ви зібралися в супермаркет, де потрібно купити печериці. На що треба звернути увагу при купівлі печериць.

Слід обирати тільки свіжі гриби, які відрізняються білим або трохи рожевим кольором і їм властивий своєрідний матовий блиск.

Побачили темні плями на капелюшка гриба або порушену плівку, що з'єднує ніжку з капелюшком — це явна ознака залежаності цих продуктів на прилавку і купувати їх не варто.

Обов'язково понюхайте вибрані продукти, і при цьому не варто соромитися продавців і покупців, головне вибрати свіжий і якісний продукт. Пам'ятайте, що тільки свіжі печериці пахнуть грибами. Обираючи корисні печериці, важливим буде і помацати їх рукою, тільки якісні та свіжі гриби відрізняє їх пружна структура.

Часто на прилавках можна бачити печериці різних розмірів. Купуючи гриби, вибирайте розмір в залежності від страви, в якому ви збираєтеся їх використовувати.

Щільно закриті печериці маленького розміру підходять для страв швидкого приготування, таких як бульйони, салати, піца та ін. Зазвичай їх використовують цілими, не розрізаючи навпіл. У будь-якому випадку вони стануть окрасою будь-якої страви.

Корисні печериці середнього розміру більше підходять для приготування начинок до пирогів або піци, а також ідеально підійдуть для смаження, варіння, приготування супів.

Великі печериці вважаються повністю дозрілими, і володіють багатим неповторним запахом і смаком. Вони відмінно фаршируються різними начинками, а в цілому вигляді ідеальні для смаження на мангалі.

Купуючи печериці, не забувайте подивитися на термін придатності та дату упаковки, адже у такої продукції термін придатності невеликий.

Зберігання печериць має свої особливості, а саме – нетривалий термін. Для того щоб зберегти свіжі печериці, їх не слід мити. Краще загорнути в папір і помістити у нижню частину холодильника. Зберігаються печериці в такому вигляді не більше 4 діб, потім починають псуватися. Краще всього купувати гриби та одразу приступати до готування страви з них. Так і всі корисні властивості та вітаміни продукту збережуться, і якість страви буде на високому рівні.