Ми намагаємося допомогти своїм читачам при оренді квартири уникнути зайвих проблем, пов'язаних з шахрайством, неякісним і недобросовісним сервісом і звичайним обманом.

Як часто ми чуємо історії, коли хтось, намагаючись орендувати квартиру, знаходить відмінний за описом варіант з барвистими фотографіями, але, приїхавши на місце, виявляє обшарпані стіни та «убитий» санвузол в будинку, розташованому в півгодини їзди від метро.

У багатьох є приятелі або друзі друзів, яких елементарно «кидали» з орендою: показували квартиру, брали заставу і плату за перший та останній місяць, навіть віддавали ключі. Однак після повернення в квартиру виявлялося, що ключ вже не підходить, а двері намертво закрита. Господар з грошима випаровується, а орендар залишається практично в буквальному сенсі біля розбитого корита.

Нерідко ми чуємо з екранів телевізорів і історії про недобросовісних ріелторів, які, обіцяючи знайти квартиру, беруть з клієнта передоплату, показують йому кілька абсолютно не відповідають опису варіантів і потім заявляють, що умови договору виконані і продовжувати пошуки підходящої квартири, а тим більше, повертати гроші ніхто не збирається.

Вкотре намагаємося допомогти своїм читачам радою, як не потрапити в неприємну історію, орендуючи квартиру. За допомогою ми звернулися до експертів компаній  Нерухомість Львів, до того ж сторінка цієї компанії є джерело цієї інформації, які вже не перший рік сумлінно допомагають орендарям та орендодавцям знаходити один одного.

Договір як панацея

Всі експерти відзначили важливість договору про оренду квартири, який найчастіше складається неправильно, а в окремих випадках їм навіть нехтують, сподіваючись на сумлінність господаря житлоплощі.

Заощаджу на податок! Три способи здати квартиру правильно «Складання договору оренди — важливий етап операції. Без цього документа всі домовленості залишаться на словах, і немає захисту від хитрощів недобросовісних партнерів. Вкрай важливо скласти договір найму правильно, в такому випадку у клієнта з'явиться документ, який дозволить йому відстоювати свої інтереси. На ринку оренди це дуже важлива умова — в мережі недобросовісних партнерів як раз трапляються люди, які вирішили заощадити на цій послузі і не уклали договір (або уклали з порушеннями). Яскравий приклад: людина знімає квартиру, не перевіривши, чи має право той чоловік, який назвався господарем квартири, її здавати.