Будь який вироблений в Україні автомобільний номер робиться не довільної форми або розмірів, а строго відповідно до регламентованих існуючими законодавчими і нормативними актами параметрам: ГОСТ 4278: 2006 і ГОСТ 3650: 2004. Автомобільні номери відповідно до вимог цих документів виготовляються з алюмінію строго визначених розмірів і кольору, з голограмами, світловідбивачами і штампами підприємства-виготовлювача. Сьогодні є можливість навіть купити іменні авто номери та дублікати за посиланням изготовление дубликатов номерных знаков znaki.net.ua.

Що стосується номерів транзитних, для мототранспорту в тому числі, то вони виготовляються на червоному тлі. Щоб представник відповідних органів зміг з'ясувати чи є прострочення і чітко ідентифікувати їх, ці номери мають наклейки з датою видачі. Легкові автомобілі, автобуси та причепи забезпечуються восьмизначними цифровими номерними знаками, які супроводжуються позначеннями літерними (два знака справа і два знака зліва). Регіони позначають ліві літерні сполучення, а серії номерних знаків - праві. Паралельна експлуатація автомобільних номерних знаків законодавством визначається всього одинадцяти типів.

Звернемося, наприклад, до номерних знаків типу першого. Для номерних знаків цього типу в якості фону обраний для звичайних транспортних засобів - білий колір і для маршрутних автобусів - жовтий колір. В обох випадках розміри таких номерних знаків однакові - 520 × 112мм. Забезпечується цей тип номерних знаків державною символікою. Прямокутник, розділений вертикальною смугою на два рівних сегмента (пофарбовані в жовтий і блакитний кольори), знаходиться в лівій частині знака. Є на номерах зображення коду UA та герба України. Чи не збігаються нинішні серії номерів з попередньою системою кодифікації регіонів? Київським номерам, наприклад, присвоєна серія АА, волинським - АС, дніпропетровським - АЕ, донецьким - АН і так далі.