• Головна
  • Pokémon Go: гра, яка зробила світ ще більш божевільним
Новини компаній
20:11, 22 липня 2016 р.

Pokémon Go: гра, яка зробила світ ще більш божевільним

Новини компаній

SimilarWeb стверджує, що в Штатах Pokémon Go випередила Instagram і WhatsApp за кількістю проведеного користувачами в додатку часу. Нова гра підкорила світ всього за пару днів - навколо покемонів почалося повне безумство. Їх ловом займаються всі - від президента Ізраїлю до сирійських військових. Звичайно ж, такий ажіотаж підніс до небес економічні перспективи проекту.

У додатку Pokémon Go використані технології доповненої реальності. Гравці шукають покемонів на вулицях міста, в супермаркетах, кафе, парках і т.п.

Головне завдання гри Pokémon Go полягає в тому, щоб переміщатися по місту і завдяки камері смартфона знаходити і ловити покемонів. При цьому на екрані свого смартфона гравці бачать не карту реального світу, а віртуальний простір, з яким вони можуть взаємодіяти. Спійманих монстрів можна тренувати і використовувати для битв проти інших гравців.

Творці програми знайшли золоту жилу

Гру Pokémon Go розробила компанія Niaintic, яка до минулого року була частиною Google. Допомагали їй у роботі над проектом представники франшизи Pokémon Company.

Загальним акціонером цих компаній є японська фірма Nintendo, яка зробила фантастичний прорив. За три торгові дні з моменту релізу гри вартість акцій компанії збільшилася на 53%. Зростання котирувань сприяло тому, що капіталізація Nintendo з 7 липня зросла на 9,2 млрд доларів. На даний момент компанію оцінюють майже в 40 млрд доларів.

У США гра викликала справжній фурор. За перші три дні після її релізу додаток завантажили 7,5 млн разів. Pokémon Go також користується величезною популярністю в Австралії і Новій Зеландії.

На даний момент компанії заробляють виключно на вбудованих покупках. Завантажити додаток можна безкоштовно, а ось за інструменти, які дозволяють швидше шукати і покращувати спійманих покемонів, доведеться платити. Експерти SuperData кажуть, що за чотири дні після виходу програми користувачі витратили на нього 14 млн доларів. Аналітики SensorTower підрахували, що тільки власники гаджетів з iOS щодня приносять проекту 1,6 млн доларів. Експерти не можуть з упевненістю сказати, що ажіотаж навколо гри буде тривати протягом тривалого періоду часу, однак зараз це не так вже й важливо. Виробник гри і так отримав величезний прибуток, а вартість акцій Nintendo збільшилася в два рази.

Niantic не планує обмежуватися вбудованими покупками. Генеральний директор компанії Джон Ханке в одному з інтерв'ю заявив, що в майбутньому Niantic може запропонувати магазинам, кафе і ресторанах за певну плату розміщувати на своїй території покемонів і тренувальні майданчики для них. Плата буде здійснюватися за кожне відвідування гравця (тут можна провести аналогію з контекстною рекламою в мережі, коли оплачується кожен клік).

Портал Gizmodo повідомляє, що студент з Австралії Ману Гілл знайшов в коді Pokémon Go рядки, які доводять, що в додаток вже інтегрована система партнерства, а першим спонсором гри може стати McDonald's.

Хто ще заробляє за допомогою Pokémon Go?

Бум на покемонів приносить користь різним громадським місцям. Саме вони, а також міські пам'ятки, як правило, стають об'єктами для розміщення тренувальних майданчиків для покемонів. У Niantic кажуть, що велика частина майданчиків знаходиться в місцях з необмеженим доступом, проте деякі покемони виявилися, наприклад, в музеях. Природно, потрапити в музей без квитка не можна. Багато виставкових центрів зафіксували миттєве зростання відвідуваності. Наприклад, кількість гостей в Morikami Museum & Japanese Gardens (місто Бока-Райтон у Флориді) збільшилася на 25%.

Магазини Нью-Йорка на зразок H & M, American Apparel і Sephora теж відзначили зростання відвідуваності, який забезпечили шукачі покемонів. Рітейлери почали користуватися цим в маркетингових цілях. Зокрема, створюючи пости в соцмережах з пропозицією знижки для гравців або закликом придбати сучасний смартфон, який зможе підтримати всі функції Pokémon Go. Однак не всі заклади були раді раптовому напливу екзальтованих відвідувачів. Деякі магазини навіть повісили оголошення про те, що грати у них дозволяється тільки після здійснення покупки.

Творець служби таксі Fare Грант Фаулер з Техасу пропонує послугу для фанатів Pokémon Go, які згодні оплачувати тривалі поїздки. Бізнесмен пропонує клієнтам поїздки по місту з метою відшукати бажаних покемонів і тренувальні майданчики. Фаулер говорить, що шукачі монстрів дозволили істотно збільшити середньостатистичний час поїздки, особливо в вихідні дні.

Оригінально вчинили власники притулку для тварин в американському місті Мансі. Завдяки додатку вони змогли знайти бажаючих прогулятися з собаками. Гравці в цій ситуації теж відчувають себе задоволеними: і собак вигуляють, і покемонів знайдуть.

Кмітливі гравці Pokémon Go також встигли знайти пару хороших способів отримати прибуток від милих монстрів. Наприклад, на порталі Craigslist досвідчені гравці пропонують новачкам повний курс навчання. Коштує таке задоволення приблизно 20 доларів на годину. Крім тренувань користувачі пропонують допомогти з інсталяцією програми жителям тих регіонів, куди гра ще не дійшла.

Надмірний фанатизм

Повальне захоплення покемонами встигло призвести до негативних наслідків. Іноді гравці надмірно віддаються ігровому процесу. У Новій Зеландії люди примудрилися шукати покемонів в ході демонстрації в Окленді. Один чоловік прославився на весь світ тим, що бігав за покемоном в лікарні, поки його дружина народжувала дитину. Офісному співробітникові маленькі монстри коштували роботи, оскільки в офісі було заборонено користуватися камерою.

Траплялися й більш серйозні події. Наприклад, в США грабіжники змогли заманити в пастку підлітків за допомогою ігрових маячків. Гравець під ніком Wrenthereaper повідомив через свій твіттер, що через Pokémon Go сталася аварія: «Я сидів у своєму припаркованому авто, коли в нього врізався мікроавтобус. Водій грав в Pokemon Go і не помітив мене. Я теж грав. Ця гра вб'є нас усіх ».

Але найбільше від гри постраждала 19-річна американка Шейла Віггінс, яка замість віртуальних покемонів виявила в річці реальний труп.

Ще один момент, який повинен насторожити гравців, полягає в тому, що виробник гри отримує всю інформацію про пересування користувачів програми. Ігровий процес пов'язаний з передачею даних GPS, внаслідок чого гравці повністю розкривають дані про те, де і коли вони були. Крім того, Niantic збирає також інформацію про поштові адреси, прив'язаних до Google. Хоча компанія і каже, що володіє даними тільки про профіль гравців, це не дуже радує користувачів. Адже ніхто не може гарантувати, що в один момент поліція не вимагатиме надати їй інформацію про переміщення певної людини.

Ще гірші наслідки можуть очікувати користувачів в разі хакерської атаки. Тоді не тільки електронна пошта перетвориться в сміттєвий ящик, наповнений вірусами і спамом, але і великий обсяг інформації про життя гравців може виявитися в руках невідомо кого.

Втім, поки що весь світ не звертає уваги на можливі наслідки. Всі продовжують захоплюватися новою грою і називати її революційним явищем. На даний момент важко передбачити, як далі складеться доля Pokémon Go, але вже зараз можна впевнено сказати, що після її виходу світ більше ніколи не буде колишнім.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Pokémon Go #покемон #скачати гру #скачать игру
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...