• Головна
  • Чому на Вознесіння пекли "драбинки" для Ісуса та заплітали березі коси
18:06, 22 травня 2017 р.

Чому на Вознесіння пекли "драбинки" для Ісуса та заплітали березі коси

25-го травня, християни східного обряду будуть відзначати одне з дванадцяти найбільших свят церковного календаря – Вознесіння Господнє, або як кажуть подекуди на Закарпатті – Знесіння.

Вознесіння – це одне з небагатьох свят, яке не має сталої дати святкування. Відзначають цей день через сорок днів після Великодня. Але цікаво те, що кожне свято Вознесіння обов'язково припадає на четвер.

Одне з найцікавіших вірувань, яке пов'язане з цим днем, – це те, що від Великодня до Вознесіння перебувають відчиненими ворота як до раю, так і до пекла. З цим пов'язане ще одне цікаве вірування, мовляв, в цей час душі праведників, що померли можуть знаходитись на Землі, а от душі грішних людей, не мучяться в пеклі. Саме на Вознесіння особливу увагу приділяли бідним і знедоленим.

Колись раніше в Україні до Вознесіння готували млинці, молодь хороводила на природі, бо вже літечко наспівало. Існувала також традиція, яка була притаманна тільки цьому святу. На Вознесіння виготовляли спеціальне печиво, у формі драбини, яке так і називалося – "драбинки". Саме пояснення, чому обрали таку форму, доволі зворушливе: аби Ісус мав по чому дістатися неба.

Такі "драбинки" дарували господарям, до яких йшли в гості на свято. А також відносили на могили померлих родичів, аби пом'янути їх душі. Ще до цього дня в деяких регіонах навіть пекли паски, та знову фарбували яйця. Потім такі писанки "качали" в полі на посівах на врожай, існувала приповідка, що на Вшестя вже викидається колос. Окрім того, саме до Вознесіння всі поля мали бути остаточно засіяні, адже незабаром велике свято Трійці.

Для дівчат, які ще не знайшли собі пару, також існував цікавий звичай, який був пов'язаний із гаданням на долю. Потрібно було взяти кілька гілочок із звичайної берези та заплести їх у імпровізовану косу. Так от, якщо за 10 днів на Святу Трійцю гілочки не зачахнуть, то дівчина обов'язково вийде заміж ще цього року.

Ґазди на Вознесіння пильнували погоду, адже вірили, що ясна днина вказує на те, що саме така погода "стоятиме" аж Св. Михайла, тобто до 21-го листопада. А ось дощ на Вознесіння - погана прикмета. Він віщує мокре і холодне літо, а крім того неврожай та хвороби людей і худоби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Поїду за кордон
9,2%
Буду відпочивати в Україні
19,1%
На роботі
16,4%
Буду вдома, бо нема грошей
47,4%
Ще не знаю
7,9%
#Вознесіння #прикмети #святкування #СвятаТрійця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...