• Головна
  • Фахівці пояснили різницю між ID-карткою і біометричним паспортом
14:20, 2 червня 2017 р.

Фахівці пояснили різницю між ID-карткою і біометричним паспортом

Фахівці пояснили різницю між ID-карткою і біометричним паспортом

Нові біометричні документи стрімко увірвалися в життя українців. В чому різниця між закордонним паспортом та документом для внутрішнього використання? Фахівці роз’яснили, що таке біометричний закордонний паспорт та внутрішній – у вигляді ID-картки – з вмонтованим електронним чипом.

Про це повідомляє прес-служба ДП «Документ».

Дедалі більше українців замість старих документів прагнуть отримати біометричні паспорти нового зразка. Причому як для виїзду за кордон, так і для внутрішнього використання у вигляді ID–карток. В обидва документи вмонтовані спеціальні електронні чипи, в яких міститься уся інформація про власника. Проте їх призначення суттєво різняться.

Біометричний закордонний паспорт – це документ, що посвідчує особу людини за кордоном. Такий паспорт виготовляється у формі книжечки, має тридцять чотири сторінки, куди вносяться дані про перетин кордону. Сам чип міститься в палітурці з цифровим фото власника, відсканованим підписом і відбитками пальців.

ID-паспорт – це внутрішній документ громадянина України. Він виготовляється у вигляді картки і посвідчує особу на території нашої держави.

«Оформити біометричний закордонний паспорт можна у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби або в паспортному сервісі. А от ID-картку – лише за місцем реєстрації особи», – пояснює начальник відділу обслуговування громадян ДП «Паспортний сервіс» Анастасія Кузьмицька. Ще одна суттєва різниця – закордонний біометричний паспорт, на відміну від внутрішнього, можна оформити навіть для немовляти.

Громадянам варто пам’ятати, що такі документи мають обмежений термін дії. ID-картки для людей віком від 14 до 18 років діють чотири роки. З вісімнадцяти – десять. Закордонні ж паспорти для осіб до 16-ти років виготовляються на чотири роки. А вже з 16-ти – на десятиріччя.

У чому ж переваги нових біометричний документів перед старими? Через високий рівень захисту, їх майже неможливо підробити – пояснює начальник відділу обслуговування громадян ДП «Паспортний сервіс» Анастасія Кузьмицька. А завдяки внесеним біометричним даним та відбиткам пальців, таким паспортом ніхто, окрім власника, скористатися не зможе. А ще пластиковий документ більш зручний у використанні і не псується так швидко, як паперовий документ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ID-картка #паспорт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...