• Головна
  • У 2017 році всі планові податкові перевірки бізнесу незаконні!
11:37, 27 червня 2017 р.

У 2017 році всі планові податкові перевірки бізнесу незаконні!

У 2017 році всі планові податкові перевірки бізнесу незаконні!

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні» (від 21.12.2016 № +1797-VIII) пункт, доповнений абзацом 2, свідчить, що план-графік на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися перевірки.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2017 року планові податкові перевірки проводяться всупереч закону. Багато підприємців вже оскаржили в суді відповідні накази, однак рішень поки немає, хоча деякі судді вважають, що такі справи можуть бути перспективними для позивачів.

Пункт 77.1 ст.77 Податкового кодексу також говорить, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у відповідному плані-графіку. Це дає підставу юристам говорити, що так як такий план-графік відсутній, значить він не міг бути затверджений до вступу в силу з відповідними положеннями закону посилання - 1 січня 2017 року і зараз проведення планових перевірок податківцями незаконне.

Але, з огляду на колізію закону, податкова просто продовжує практику попереднього року, стверджує квартальні плани-графіки, хоча ПК передбачає річні, і проводить перевірки.

Отже, юристи впевнені, що платникам доцільно оскаржити відповідні накази на перевірки в суді. Крім іншого, посилаючись на п.56.21 НК, який передбачає, що колізії законодавства трактуються на користь платника. Подібна позиція викладена і в рішеннях Європейського суду з прав людини у справі «Щокін проти України».

Тому, навіть в разі програшу справи в суді, оскарження наказу на перевірку позбавить фіскалів від можливості здійснити її в поточному році.

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін не взявся прогнозувати рішення колег, однак зазначив, що логіка у викладеній позиції є. Також він послався на судову практику щодо транспортного податку, де суди виносили рішення на користь платників при схожих обставинах. І зазначив, що, очевидно, незабаром нову практику буде формувати вже новий Верховний Суд.

Отже, можна говорити, що в багатьох випадках підприємцям все ж варто не допускати фіскалів до планової перевірки в цьому році оскаржуючи відповідні накази. Також юристи впевнені, якби суди виносили більше рішень на користь платників податків, це було б стимулом для законодавців більш чітко і однозначно прописувати норми законів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевірка #бізнес #2017
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...