• Головна
  • На Землі бушує найпотужніша геомагнітна буря
11:09, 8 вересня 2017 р.

На Землі бушує найпотужніша геомагнітна буря

На Землі бушує найпотужніша геомагнітна буря

На Землі бушує найпотужніша геомагнітна буря викликана підвищенням сонячної активності і як її наслідок серія потужних спалахів класу М і Х. Рівень геомагнітних збурень в атмосфері нашої планети досяг рекордного значення Kp9 і утримується на рівні максимальної шкали магнітних бур — Kp8 з перепадами до Kp7, Kp6.

Як відомо, магнітні бурі здатні чинити серйозний вплив на діяльність людей, особливо на метеозалежних. Вченими було встановлено, що після спалахів на сонці збільшується кількість інфарктів, інсультів та гіпертонічних кризів.

Сильні магнітні бурі можуть стати причиною сонливості, головного болю, емоційної нестабільності, дратівливості та загального погіршення самопочуття.

Метеозалежним людям рекомендується відстежувати наближення магнітних бур і заздалегідь спланувати відпочинок на цей час, скоротивши фізичні навантаження.

Опис значення максимальної шкали геомагнітних збурень Kp8.

G5 — Kp>8 Дуже сильний геомагнітний шторм. Можуть виникнути повсюдні проблеми з регулюванням напруги промислової електромережі та проблеми в роботі захисних систем. Енергосистеми в цілому і трансформаторні підстанції зокрема можуть повністю вийти з ладу або відключитися . КВ-зв’язок, GPS-навігація і середньохвильова радіонавігація відсутня як вид…

Інші значення шкали (G) і відповідні їм значення Кр-індексу (Кр).

G0 — Kp<5 Без шторму. Геомагнітна обстановка від спокійної до обуреної (яскраво вираженого впливу не відмічено). У високих (> 65°) широтах.

G1 — Kp= 5 Слабкий шторм. Незначні збої в роботі енергосистем. Зміни шляхів міграції тварин і птахів. [Corrected Magnetic Latitude=56.1°]).

G2 — Kp=6 Середній шторм. В енергосистемах, розташованих у високих широтах, можуть відбуватися збої напруги. Тривалий геомагнітний шторм може викликати неполадки на трансформаторних підстанціях.  [Corrected Magnetic Latitude=54°]).

G3 — Kp=7 Помірний шторм. Виникнення перенапруг в промисловій електромережі. Помилкові спрацьовування автоматики. Короткочасні збої GPS-навігації та низькочастотної радіонавігації. Перебої короткохвильового зв’язку. На широті Риги [Corrected Magnetic Latitude=51°].

G4 — Kp=8 Сильний шторм. Широкомасштабне виникнення перенапруг в промисловій електромережі. Повсюдне помилкове спрацьовування в роботі аварійних захисних систем (АЗС). Короткохвильовий зв’язок нестійкий. GPS-навігація погіршується на кілька годин. Середньохвильова радіонавігація відсутня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Геомагнітнабуря #атмосфера #шторм #трансформаторніпідстанції #радіонавігації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...