• Головна
  • Традиції святкування Різдва Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в цей день
10:29, 20 вересня 2017 р.

Традиції святкування Різдва Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в цей день

Традиції святкування Різдва Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в цей день

Різдво Пресвятої Богородиці у 2017 році відзначається 21 вересня. Нагадаємо прикмети, звичаї, традиції і забобони, які пов'язані зі святом, а також що можна і не можна робити в цей день

Щорічно християни всього світу святкують Різдво Пресвятої Богородиці, день, коли на світ з'явилася Марія, мати Ісуса Христа. Вперше це свято згадувалося ще у 4 столітті. Згідно зі священними книгами, бездітній парі Ганні і Іоакиму ангел повідомив про те, що вони стануть батьками дівчинки, яка подарує світу Спасителя. Це свято оточене безліччю традицій і прикмет, дозволів і заборон. Давай дізнаємося докладніше, що можна, а що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці.

Що можна і потрібно робити 21 вересня

Звичайно, в цей день слід піти до церкви і помолитися. Подякувати Всевишньому за все, чим повна хата, чому радіє сім'я. На Різдво Пресвятої Богородиці йдуть урочисті служби, а напередодні господині випікають хліб з ініціалами Р і Б, який потім зберігається вдома під іконами. Під час хвороб та інших напастей від хлібів відламують шматочок і з'їдають, щоб прикрості якомога швидше залишили будинок.

Традиційно Богородиця уособлює сім'ю, врожайність, родючість. Саме до цього свята прагнули закінчити всі роботи в полі, а Діві Марії подякувати за урожай.

Незважаючи на те, що свято Богородиці припадає на один із найсуворіших постів, сьогодні можна їсти рибу. А головною стравою на столі вважаються грибні, яблучні, горіхові пісні пироги і грибна юшка. Домашня випічка традиційно пропонується жебракам і нужденним. Такий ритуал принесе ще більше достатку в будинок того, хто віддав, і того, хто взяв.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Не рекомендується в цей день працювати, особливо під забороною важкі фізичні навантаження. Не можна робити прибирання в будинку і змітати на підлогу крихти. Якщо у тебе залишилися крихти, змети їх і віддай птахам або тваринам.

На Богородицю не їдять м'яса і не п'ють алкоголь, уникають непісної їжі, крім риби.

Постарайся не сваритися з домашніми та рідними, друзями. Проведи цей день спокійно і мирно, без сварок і конфліктів. Навіть у думках своїх не бажай зла іншим людям.

Традиції, прикмети і ритуали на Різдво Діви Марії

Якщо 21 вересня дівчина вмиється водою до сходу сонця, вона буде засватана наступного року, а жінка - до самої старості збереже молодість і красу. Бажано використовувати річкову воду, а не водопровідну.

У цей день відвідували молодят, які в цьому році вступили в шлюб. Молода сім'я накривала на стіл і смиренно вислуховувала настанови дорослих членів сім'ї.

21 вересня стежили за погодою. Якщо день був ясним, то така погода триватиме до листопада. Туман говорив про те, що скоро зарядять дощі. Ранковий дощ попереджав про довгу, холодну зиму. Яскраве сонце, яке вранці висушило росу, віщувало не сніжну зиму.

З 21 до 28 вересня незаміжні дівчата ворожили на суджених, про заміжжя, благополуччя в родині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
БПП "Солідарність"
5,6%
Батьківщина
12,6%
Громадянська позиція
4,1%
Наш Край
0,2%
Народний Рух України
3,7%
Українська Народна Партія
1,2%
Радикальна партія
2,7%
Укроп
3,5%
Самопоміч
8,2%
Не підтримав би жодну
58,2%
#РіздвоПресвятоїБогородиці #прикмети #звичаї #традиції #забобони #християни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...