• Головна
  • Восьмирічна спортсменка з Житомирщини увійшла в 20-ку кращих шахістів Європи
13:49, 4 жовтня 2017 р.

Восьмирічна спортсменка з Житомирщини увійшла в 20-ку кращих шахістів Європи

Спортсменка з Житомирської області Марина Петренко увійшла у 20-ку кращих на юнацькому чемпіонаті Європи з шахів. Який відбувся у вересні 2017 року в румунському місті Мамайя.

Змагання проходило за швейцарською системою, у 9 турів. Спортсмени були поділені на декілька вікових категорій: 8, 10, 12, 14, 16, 18 років. Українська делегація нараховувала 24 учасники.

Марина Петренко стала основним та єдиним гравцем від України в категорії Girls-8 після того, як від поїздки відмовилися дівчата, які посіли вищі місця на чемпіонаті України.

Після фальстарту у першому турі (в якому теж була виграшна позиція) Петренко набрала 5,5 очок з шести. Вона обійшла кількох дівчат з міжнародним рейтингом та кандидата у майстри з Польщі, і вийшла на друге-третє місця після сьомого туру. У двох заключних турах на житомирянку чекали партії з двома росіянками – першим та другим номерами за рейтингом. У восьмому турі, після помилки суперниці Марина виграла якість і після відчайдушного опору доводила партію до перемоги.

В останньому турі Марина грала з другим номером рейтингу. Після закінчення партії, яка тривала чотири з половиною години, шанс здобути призове місце було втрачено. однак житомирянка достойно представила область і Україну на міжнародному чемпіонаті і стала дванадцятою у рейтингу змагання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію