• Головна
  • Якщо Благовіщення випало в Велику суботу
10:51, 6 квітня 2018 р.

Якщо Благовіщення випало в Велику суботу

Якщо Благовіщення випало в Велику суботу

Благовіщення – це велике (двунадесяте) свято  Православної Церви, яке встановлено на честь і згадку події Благовіщення – візиту архангела Діві Марії, який приніс їй звістку про народження в світ Спасителя, а разом із цим – і момент згоди самої Діви Марії стати стати Матір’ю Божою. Саме в цей день відбулося зачаття Спасителя, а оскільки Різдво Христове завжди святкується в один день – 7 січня, то свято Благовіщення теж має сталу дату – 7 квітня – рівно за 9 місяців перед цим.

Однак, на відміну від дати Різдва, дата Великодня є рухома й залежить від багатьох чинників. Вона може бути не раніше 4 квітня. Якщо дата Пасхи припадає на 4, 5 чи 6 квітня, то Благовіщеня випадає на Світлий тиждень, відповідно – понеділок, вівторок чи середу. Якщо Великдень випадає з 8 до 13 квітня, то свято Благовіщення випадає на Страсний тиждень. Богослужбовою особливістю свята Благовіщення є те, що в той день завжди служиться Божественна літургія, навіть якщо в той день вона не відправляється, наприклад,у Велику П’ятницю.

Цього року, 2018-го, свято Благовіщення співпало з Великою суботою. Містичним, незбагненним чином у одному богослужінні цього дня поєднуються події, які історично розділяються між собою 33 –ма роками.

Радість здійснення обітниці спасіння роду людською поєднано з «Днем тиші» – Христос розіп’ятий, мертвий знятий із хреста та покладений до гробу, який привалено великим каменем. Його тіла не видно людям, але ми знаємо, що в цей момент Спаситель сходить до пекла, щоб визволити праведників від мук. Ось, як каже церковна пісня (тропар) про цей день “У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, у раю ж з розбійником, і на Престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, Неописанний. Обидві ці події незбагненні людському розуму, але, разом із цим, вони є передвісниками грядущого Воскресіння та спасіння людей.

Піст у Велику суботу та Благовіщення. Суворий чернечий устав наказує вживати того дня овочі, фрукти, каші та хліб. Однак, він забороняє вживання в їжу риби, що є звичним для свята Благовіщення. Також, монаший статут дозволяє вживання невеликої кількості вина. 

У Велику суботу в багатьох храмах уже освячується і благословляється їжа, паски, яйця, масло, м’ясо та інша пожива. Однак вживати це все не можна до часу закінчення святкового Великоднього богослужіння. В ідеалі – спробувати цю їжу віруючі можуть тільки після причастя на нічній Літургії свята Пасхи.

Чи можна пекти паски у Велику суботу та Благовіщення? Можна. Оскільки Благовіщення не надто часто випадає на останні дні перед Великоднем, то питання такого роду й не часто можна чути до священиків. Краще всього сказати наступне.

Церква наголошує на особливій важливості останніх днів Страсного тижня, а тому, категрично рекомендує вірянам планувати свій розпорядок так, щоб уже до четверга людина була вільною від життєвих побутових турбот, а ніщо земне не заважало їй відвідувати головні церковні служби, які, є головними службами всього церковного року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ремонт доріг
41,3%
Безробіття
9,5%
Чистота міста, вивіз сміття, кількість і розташування урн для сміття
2,0%
Надання послуг ЖКП міста (ОСББ)
0,2%
Освітлення вулиць міста
0,5%
Завищені тарифи на комунальні послуги
9,5%
Благоустрій дворів та подальше облаштування дитячих майданчиків
1,5%
Освіта, спорт, виховання і дозвілля молоді
1,5%
Покращення ситуації в медицині, доступність ліків
1,2%
Сфера транспорту міста
1,0%
Криміногенна ситуація, дотримання громадського порядку
7,2%
Очищення річки Случ
23,1%
Цілодобовий продаж алкоголю і цигарок у магазинах міста
1,5%
#Благовіщення #свято #Великдень #Страснийтиждень #священик
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...