• Головна
  • Новоградський суд виніс вирок по резонансному розбійному нападу на ювелірний салон: Цікаві подробиці вчинення злочину
14:08, 3 травня 2018 р.
Надійне джерело

Новоградський суд виніс вирок по резонансному розбійному нападу на ювелірний салон: Цікаві подробиці вчинення злочину

Розбій Новоград

Розбій Новоград

Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області винесено вирок по справі № 285/544/17 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 396, ст. 198 КК України, по групі злочинців які скоїли розбійний напад  ювелірний салон у Новограді-Волинському.

Судом було встановлено, що на початку серпня 2016 року мешканець Новограда-Волинського, переслідуючи мету незаконного збагачення, вирішив організувати злочинну групу з метою вчинення корисливих тяжких та особливо тяжких злочинів, а саме розбійних нападів на ювелірні салони та магазини м. Новоград-Волинський Житомирської області.

Реалізуючи свій злочинний умисел, він залучив у якості виконавців до складу організованої групи своїх знайомих серед яких були двоє неповнолітніх.

Визначивши необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість учасників групи, а також визначивши злочинну спеціалізацію вказаної групи, організатор розробив план злочинної діяльності, направленої на вчинення корисливих злочинів проти власності, який довів усім учасникам організованої ним групи.

Планом злочинної діяльності організованої групи охоплювалось готування та безпосереднє вчинення нападів на ювелірні салони та магазини продажу ювелірних виробів. Готування полягало у пошуку об'єктів злочинних посягань, у здійсненні розвідувальних заходів, направлених на безперешкодне проникнення до об'єктів нападу, вивченні місць розташування об'єктів, наявності охорони, камер відеоспостереження, асортименту та вартості товару, його зберігання, у обранні найоптимальніших шляхів підходу до об'єктів та відходу після вчинення розбійного нападу. Під час вчинення злочинів, з метою унеможливлення ідентифікації облич нападників, слідів пальців рук, мали використовуватись засоби маскування, а також підготовлені знаряддя для погрози застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров'я осіб, які можуть чинити перешкоди злочинним посяганням. Окремо, після вдалого вчинення нападу та заволодінням майном, визначались шляхи збуту викраденого майна та подальший розподіл незаконно отриманих коштів між учасниками злочинної групи.

Для забезпечення вдалого вчинення нападів і подолання можливого опору зі сторони потерпілих та очевидців, організатор, з метою ефективного функціонування злочинної групи, у невстановлений у ході досудового слідства час та за невстановлених слідством обставин придбав сигнальний пістолет «EKOL» модель «Major», калібру 9 мм Р.А.К. без ствола, виробництва Туреччини, який не є вогнепальною зброєю, призначений для подачі звукових сигналів пістолетними шумовими патронами калібру 9мм Р.А.К.

Крім того, готуючись до вчинення запланованих злочинів, учасники організованої групи, для полегшення їх вчинення, заздалегідь придбали та заготовили наступні предмети: рукавички, для уникнення можливого залишення на місці злочину слідів відбитків рук; саморобні маски-балаклави з прорізами для очей та рота, пристосовані спеціально для приховання від подальшого впізнання потерпілими та ідентифікації облич на відеозаписах камер відеоспостереження; змінний верхній одяг, з метою конспірації вчинених спільних злочинних дій; частину металевої труби, для розбиття скла у вітринах з ювелірними виробами із золота; рюкзак з метою зручного перенесення викраденого майна.

Мобільність організованої злочинної групи при вчиненні нападу забезпечувалась залученням для використанням автомобіля марки «Мазда-626», який знаходився в безпосередньому користуванні знайомого, який до складу організованої групи не входив та попередньо не був обізнаний про злочинні наміри членів групи. Вказаний транспортний засіб використовувався для доставки учасників організованої групи до місця вчинення нападу, та відходу учасників групи та перевезення майна, здобутого під час вчинення злочину.

Постійний зв'язок між учасниками злочинної групи забезпечувався за допомогою мобільних телефонів.

У період серпня 2016 року організованою злочинною групою на території м. Новоград-Волинський Житомирської області вчинено особливо тяжке кримінальне правопорушення, пов'язане із заволодінням чужим майном шляхом вчинення розбійного нападу, за наступних обставин:

Діючи в складі організованої злочинної групи, в межах єдиного злочинного плану злочинці відповідно до заздалегідь розподілених ролей, особисто переконались у відсутності охоронців, вивчили місця розташування камер відеоспостереження, розміщення вітрин з ювелірними виробами із золота та срібла, асортимент та орієнтовну вартість майна, визначили найзручніші маршрути підходу до ювелірного салону та відходу після вчинення нападу.

Провівши розвідувальні заходи, організатор групи визначив об'єктом вчинення злочину саме ювелірний салон, як найбільш оптимальний серед інших салонів та магазинів, на що решта членів групи погодилась.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу направленого на скоєння розбійного нападу, діючи в межах єдиного плану відомого всім учасникам групи, приблизно о 10 годині 35 хвилин 12.08.2016, зібралися за місцем проживання організатора, де він розподілив злочинні ролі, відповідно до яких він, одягнувши на обличчя «маску-балаклаву», першим проникне до приміщення ювелірного салону та погрожуючи сигнальним пістолетом EKOL модель «Major», у середині приміщення здійснить постріл шумовим патроном калібру 9мм Р.А.К., таким чином подолає волю очевидців до опору, після чого контролюватиме навколишню обстановку з метою унеможливити вчинити перешкоди сторонніми особами у доведенні злочину до кінця. У свою чергу інший учасник, попередньо одягнувши на обличчя «маску-балаклаву», металевою трубою розіб'є 4-и вітрини з ювелірними виробами із золота, та в цей час решта членів організованої злочинної груп попередньо обтягнувши на обличчя «маски-балаклави», швидко забігши до приміщення салону, зберуть ювелірні вироби із золота до рюкзаку, який принесе з собою неповнолітній. Після чого з викраденим майном з місця вчинення злочину зникнуть.

Приблизно о 10 годині 45 хвилин 12.08.2016, злочинці реалізували свій план та в ході розбійного нападу заволоділи коштовностями на загальну суму 1 166 628,00 грн.

Суд оцінюючи всі досліджені докази в їх сукупності кваліфікував дії організатора групи за ч. 4 ст. 187 КК України, як напад (розбій) з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із погрозою застосування насильства небезпечного для життя чи здоров'я особи, поєднаний з проникненням у приміщення, спрямований на заволодіння майна у особливо великих розмірах, вчинений організованою групою, за ч. 1 ст. 304 КК України, як втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Вироком Новоград-Волинського міськрайонного суду йому остаточно призначено покарання 8 (вісім) років 6 (шість) місяці позбавлення волі з конфіскацією майна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #розбій
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...