• Головна
  • Яків Теплий 13 травня: чого категорично не можна робити
11:47, 13 травня 2018 р.

Яків Теплий 13 травня: чого категорично не можна робити

Яків Теплий 13 травня: чого категорично не можна робити

Народне свято Яків Теплий відзначається 13 травня (за старим стилем - 30 квітня). У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті апостола Якова, сина Якова, брата апостола Іоанна Богослова. Теплим день прозвали за те, що в цей час після тривалих холодів наступало тепло. Вважалося, що Яків протегує вівцям і що молитви про те, щоб вони водилися, плодилися і були здорові - дійдуть аж до вух святого.

Брати разом з апостолом Петром вважалися найближчими учнями Ісуса Христа. Тільки їх Син Божий зробив свідками свого Преображення. Імовірно в 42-44 рр. на Якова, як розповсюджувача християнського вчення, донесли царя Ірода. Той повелів стратити святого. Апостол, знаючи про вирок, мужньо продовжував відкрито проповідувати до самої кари.

Заборони на Якова

День Якова Теплого був сумним для хлопців і дівчат, яким не терпілося одружитися. Наступав останній день квітня за старим стилем і припинялося всяке сватання, бо вступала в силу найголовніша весняна весільна прикмета - «в травні одружуватися - все життя потім маятися». Навіть сама пропозиція про вступ у шлюб, яке прозвучало в травневі дні, розцінювалося як образа нареченій і всієї її сім'ї. Погано думали і про тих, хто все ж таки зважився одружитися і веде підготовку до весілля.

Людей же, що народилися в травні, вважали нещасливими за схожої причини - «в травні народитися - все життя маятися». А на травень припадав самий розпал сільськогосподарських робіт. З цього приводу говорили: «Один травневий день може рік нагодувати». Пропускати цей час, витрачаючи його на неробство, було ніяк не можна.

Згідно з легендою, взимку простудні захворювання знаходяться під замком в снігових горах. Після того, як сонце розтопить сніги, хвороби вириваються на свободу і чіпляються до людей. Для того, щоб хвороба або хвацько яке на людини не напало, 13 травня було прийнято обливатися березневою талою водою, яку збирали спеціально для цього випадку. Особливо цей обряд був важливий для людей, які подорожують або просто вирушають в цей день в шлях. Так вони змивали можливі невдачі і біди, які могли прив'язатися в далекій дорозі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЯківТеплий #православні #церковнийкалендар #ІоаннБогослов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...