• Головна
  • На Житомирщині відкрили інсультний центр, який працюватиме за світовими стандартами. ФОТО
15:44, 29 травня 2018 р.

На Житомирщині відкрили інсультний центр, який працюватиме за світовими стандартами. ФОТО

На Житомирщині відкрили інсультний центр, який працюватиме за світовими стандартами. ФОТО

Тепер на Житомирщині працюватиме інсультний центр – обладнане за світовими стандартами інсультології неврологічне відділення з блоком інтенсивної терапії. Завдяки такому відділенню лікарі зможуть рятувати в сотні життів, попереджувати інвалідизацію тисячам жителям області щороку та зменшити смертність від інсультів на 15%.

Відкрили відділення сьогодні, 29 травня, за участю голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, голови обласної ради Володимира Ширми та депутатів обласної ради.

«Це ще один «символ змін» – конкретний результат спільної роботи державної та обласної влади, а також депутатів обласної ради. Зможемо зменшити смертність від інсультів на 15% і не тільки рятувати життя пацієнтам, а й попереджувати інвалідизацію. Ми спрямували на центр майже 7 млн грн із ДФРР та обласного бюджету, але результат від нього буде безцінним – людські життя», – сказав Ігор Гундч.

В інсультному центрі надаватимуть допомогу пацієнтам з інсультом (гострим порушенням мозкового кровообігу) в перші три години від початку захворювання, безкоштовно робитиметься комп’ютерна томографія та ангіографія, проводитиметься необхідна терапія. Оперативна допомога у перші 3 години інсульту – це не тільки збережене життя пацієнта, а й попередження інвалідизації.

На реконструкцію відділення спрямовано 6,8 млн грн із ДФРР у співфінансування з обласного бюджету.

Голова ОДА анонсував, що відкриття інсультного центру – це ще не всі новації та поліпшення якості медичних послуг. Цьогоріч заплановане відкриття Центру вертебрології, який має стати одним із найкращих в Україні Центрів реабілітації. Також до кінця року в обласній лікарні завершать роботи з реконструкції відділення реанімації.

Довідково. У Житомирській області за 2017рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. У більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою усвідомленістю населення щодо симптомів інсульту та необхідності термінової допомоги.

Звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3 годин від початку виникнення інсульту дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #інсультнийцентр #неврологічневідділення #інвалідизація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...