• Головна
  • Вогнеборці не можуть приїхати без води!
17:35, 30 травня 2018 р.

Вогнеборці не можуть приїхати без води!

Вогнеборці не можуть приїхати без води!

В результаті оперативно вжитих заходів упродовж 2018 року вогнеборцями Житомирщини ліквідовано 1050 пожеж, врятовано 23 особи. Внаслідок пожеж загинуло 48 осіб. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж менше на 3% (1108), кількість загиблих менше на 14 осіб у порівнянні з минулим роком (в 2017 році загинуло 62 особи).

Практично щодня вогнеборці Житомирщини ліквідовують різноманітні пожежі. Горять оселі, господарчі будівлі, підприємства, установи, організації… Для успішної ліквідації будь-якої пожежі необхідно якомога оперативніше сповістити вогнеборців. Однак досить часто від очевидців ліквідації пожеж лунають докори у бік фахівців ДСНС стосовно того, що останні приїхали без води. А чи може таке бути?..

За словами першого заступника начальника Управління ДСНС України у Житомирській області ВасиляКучина, таку думку нерідко висловлюють очевидці чи журналісти в репортажах із місця подій. Проте це судження людей необізнаних.

Для гасіння пожеж вогнеборцями Житомирщини переважно використовуються автоцистерни на базі ЗІЛ (130) і ЗІЛ (131). Місткість бака для води – від 2,35 до 2,4 тонн. При роботі хоча б одного ствола (причому не самого потужного) час автоцистерни без установки на вододжерело становить 10,3-10,5 хвилин. Якщо від цистерни на гасіння подаються два ствола, або один, але більш потужний, то час значно скорочується і привезеної води вистачає на 5,15-5,25 хвилин роботи. Використавши привезений запас води, автоцистерна повинна бути встановлена ​​навододжерело.

Звичайно, останнім часом автопарк рятувальників Житомирщини почав поповнюватися новими автомобілями (КРАЗ, МАЗ), проте суть питання при цьому не змінюється. Вони також постійно наповнюються водою для виїзду на пожежу в будь-яку хвилину.

– Для того, щоб при гасінні пожежі не виникали заминки і перерви, то перша машина, прибуває на пожежу, витрачає привезений запас води на гасіння пожежі, а друга машина, маючи привезений запас води, все одно встановлюється на вододжерело для організації безперебійної подачі води, – пояснює Василь Аполлінарійович.– Саме ця обставина і створює ілюзію у громадян, що цистерна приїхала порожня і поїхала на заправку. Отже, для посилення боротьби з вогнем необхідно, щоб поруч була вода: гідрант, пожежна водойма, річка тощо. На жаль, в населених пунктах області є несправні пожежні гідранти, безводні ділянки, відсутні під'їзди до водойми.

Минулими вихідними питання наповненості автоцистерн водою при виїзді на пожежу знову прозвучало до керівництва Управління ДСНС у Житомирській області. У м. Новоград-Волинський горіла дерев’яна прибудова пивної ресторації, полум’я з якої поширилосьна впритул розташований «Молодіжний центр» управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради. Від населення лунали докори стосовно довгого гасіння пожежі.

Чи можуть рятувальники приїхати до місця загоряння із запізненням і діяти недостатньо оперативно? Але знову ж таки, мало хто враховує об’єктивні чинники. Коли в людини горе, вона хоче якомога швидше врятувати своє майно. Час для неї біжить підступно та незліченно. Серед причин, що перешкоджають швидкій ліквідації пожежі, однією з головних є неправильна поведінка самих потерпілих. Перш за все – це спроба громадян самостійно впоратися з вогнем, що призводить до втрати дорогоцінного часу. У разі виявлення загоряння необхідно діяти наступним чином: відразу ж зателефонувати в Державну службу України з надзвичайних ситуацій за телефоном «101», після чого негайно залишити приміщення.

Крім того, оперативність дій рятувальників залежить від часу проходження на виклик. Слід враховувати низький рівень культури водіїв, адже на завантажених транспортом дорогах більшість із них не пропускають пожежні авто із сиренами.

Для безперебійної подачі води вогнеборцям необхідно під ’ єднуватись до гідрантів. Важливий момент, перевірка працездатності пожежних гідрантів повинна здійснюватися не рідше двох разів на рік (навесні та восени). Пожежні гідранти мають перебувати в справному стані, а в зимовий час бути утеплені й очищатися від снігу та льоду. Стоянка автотранспорту на кришках колодязів пожежних гідрантів забороняється. Під'їзди до пожежних водоймищ і гідрантів повинні бути вільні у будь-який час року. При відключенні ділянок водопровідної мережі та гідрантів або зменшення тиску в мережі нижче необхідного необхідно сповіщати про це пожежно-рятувальні підрозділи. У гідрантів і водоймищ (вододжерел), а також у напрямку руху до них повинні бути встановлені відповідні покажчики. Не допускається використання для побутових і виробничих потреб запас води для пожежoгасіння.

Щорічно тільки в Житомирській області вогнеборці рятують понад півтори сотні людей. Підтвердженням цьому є робота наших співробітників, які нагороджені державними та відомчими нагородами за свій професіоналізм на наполегливість. Тому подібні звинувачення виглядають дещо дивними.Боротьба зі стихією досить важка та небезпечна. А у кожного вогнеборця найголовніше завдання бойового виїзду – здолати стихію та допомогти людям. Гасло Держслужби «Запобігти. Врятувати. Допомогти» це яскраво підтверджує.

У ДСНС України

у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, мені вистачає на всі потреби
3,4%
Ні, я на грані виживання
61,7%
Вистачає, але хотілося б більше
21,1%
Вистачало б, якби були менші податки
12,6%
Я не заробляю
1,1%
#Новоград #пожежа #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...