• Головна
  • Малий груповий будинок для дітей як альтернатива інтернатному вихованню
17:09, 31 липня 2018 р.

Малий груповий будинок для дітей як альтернатива інтернатному вихованню

Малий груповий будинок для дітей як альтернатива інтернатному вихованню

Житомирщина перша серед інших областей в державі на сесії обласної ради затвердила Регіональний план реформування системи інституційного догляду. Цей план передбачає трансформацію діючих інтернатних закладів та розвиток альтернативних форм виховання дітей. Однією з нових таких форм малий груповий будинок.

В Україні наразі відбувається реформування інтернатних закладів, головна мета цих новин змін повернення дитини в сім’ю або пошук нової сім’ї для кожного маленького громадянина. Реформа відбуватиметься у два етапи. У 2018 році в кожній області створять план перепрофілювання інтернатів. Наша область вже зробила перший крок в реалізації реформи деінституалізації суспільства. Одним із напрямків роботи в реформуванні інтернатних закладів створення малих групових будинків.

За інформацією служби у справах дітей облдержадміністрації, метою діяльності малого групового будинку забезпечення індивідуальних потреб дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом їх догляду та виховання в умовах, максимально наближених до сімейних, організація надання їм комплексу необхідних послуг у громаді, сприяння поверненню в сімейне середовище, адаптації до самостійного життя.

«Перша та найголовніша відмінність малого групового будинку від інтернату це індивідуальний підхід до дитини та робота відповідно до її потреб та її життєвої ситуації. Умови проживання в будинку максимально наближені до сімейних. Діти спільно з вихователями готують їжу, чергують, прибирають, вчаться раціонально розподіляти гроші, брати на себе зобов’язання та відповідальність, готуються до самостійного життя після повноліття», наголошує т.в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук.

Малий груповий будинок - невеликий заклад для 10 дітей, які не всиновлені і не повернені в рідні сім’ї, не всиновлені і не влаштовані у сімейні форми виховання. Ці діти житимуть в кімнатах на 1-2 людини, ходитимуть до звичайної школи, у кіно та за покупками, готуватимуть їжу тощо. З ними в цьому закладі будуть вихователі, за кожною дитиною буде закріплений один "ключовий вихователь", що важливо для їхнього зростання та виховання. Діти ростуть самостійними та в умовах, максимально наближених до сімейних.

Діяльність малого групового будинку базується на засадах:

довіри у стосунках між спеціалістами (вихователями) та дітьми; 

догляду і виховання дітей на основі оцінки потреб кожної дитини та її індивідуального плану соціального захисту, у тому числі з урахуванням фізичних особливостей та стану здоров’я дитини; 

врахування думки дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя; 

самоврядування та участі дітей у плануванні та організації своєї життєдіяльності; 

створення умов для набуття дітьми навичок самообслуговування та самостійного ведення домашнього господарства.

Тобто у малому груповому будинку дитина може впливати на своє життя. Вона може обирати меню свого харчування, долучатися до приготування їжі та прибирання дому, відвідувати культурні заходи, користуватися засобами зв’язку та мати доступ до засобів масової інформації. У дитини, котра житиме в малому груповому будинку, будуть власні кишенькові кошти, вона зможе сама обирати одяг та взуття, згідно своїх вподобань та потреб.

Крім того, з такими дітьми будуть вихователі, котрі проводитимуть роботу з повернення дитини до сім’ї, або ж влаштування до іншої сім’ї. У малому груповому будинку намагатимуться відтворити максимально наближені умови проживання та виховання дитини у родині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЖитомирськаОДА #деінституалізація #малігруповібудинки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...