Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією

За ініціативою ООН 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (International Day Against Corruption).

В цей день в 2003 році в мексиканському місті Меріда на Політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю ООН 1 листопада 2003 року.

Документ зобов'язує держави, які підписали його, оголосити кримінальним правопорушенням хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

Відповідно до одного з положень Конвенції, необхідно повертати кошти в ту країну, звідки вони надійшли в результаті корупції. Конвенція 2003 року — перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту.

Згідно з оцінками Світового банку, щороку у світі марно витрачається один трильйон доларів.

У січні 2016 року Міжнародний рух з протидії корупції Transparency International опублікувала двадцять перший Індекс сприйняття корупції (ІСК).

У ньому країни світу ранжуються за шкалою від 0 до 100 балів, де нуль означає найвищий рівень сприйняття корупції, а сто – найнижчий.

Очолює рейтинг Данія з 91 балом, на другому і третьому місцях – Фінляндія і Швеція. Замикають список вже четвертий рік поспіль КНДР і Сомалі з вісьмома балами – укладачі рейтингу підрахували, що в цих країнах максимальний рівень корумпованості серед досліджених країн.