Сьогодні православний світ вшановує одне з дванадцятьох важливих свят – Стрітення Господнє

Стрітення Господнє - одне з дванадцяти головних християнських свят. За переказами, в цей день батьки Ісуса принесли його до храму, щоб «поставити перед Господом»

У середу, 15 лютого, православний світ вшановує одне з дванадцятьох важливих свят – Стрітення. З давньослов'янської Стрітення означає "зустріч", а друге значення слова – радість.

Крім того, ще на Стрітення зима зустрічається з весною, отже, холоди потрохи відступають.

Стрітення Господнє – одне з найдавніших свят церкви. У цей день православні обов'язково ходять до церкви, адже цього дня у храмах відбувається особливе богослужіння. З церкви треба взяти із собою свічку і зберігати її вдома упродовж року.

Стрітенські свічки запалюють в особливо важкі хвилини. Вважається, що їхнє світло оберігає оселі від вітрів та блискавки.

Важливими атрибутом свята є також і вода, яка наділена такою ж силою, як і хрещенська. Цікаво, що у давнину віряни збирали воду з талих бурульок, і вірили, що вона зцілює рани, внутрішні недуги та оберігає від наврочень.

У Стрітення бажано не займатися хатніми справами: прибиранням, пранням і шиттям. Також під час свята не можна нудьгувати.

Стрітення символізує зустріч Старого і Нового Завітів: даного єврейському народу Закону Божого і нового, вищого Закону Божественної любові, принесеного у світ Ісусом Христом.

У народній ж традиції Стрітення – це зустріч зими і весни. З цим днем пов'язано багато народних прикмет. Так, якщо погода ясна й тиха - буде добрий урожай і роїння бджіл; вітер - це погана ознака, а відлига – значить, весна буде пізня. Також визначали майбутній врожай по опадам в цей день – якщо вранці сніг, то врожай ранніх хлібів; якщо опівдні - середніх; якщо до вечора - пізніх.