У Новоград-Волинському районі виявили перевищення рівня шуму

Шумове забруднення сучасних міст і сіл є однією з найактуальніших проблем сьогодення. За останні десятиліття проблема боротьби з шумом в багатьох країнах стала однією з найважливіших, у зв'язку із зростанням кількості автотранспорту (які є найпоширенішим джерелом шуму), індустріалізацією міст, зростанням транспортної рухливості населення, ростом технічного оснащення міського господарства, тощо.

В Житомирській області відповідно до Плану моніторингових досліджень, в минулому році були проведені виміри акустичного забруднення. ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" та його територіальними підрозділами було здійснено 513 інструментальних вимірів еквівалентного та максимального рівнів шуму в моніторингових точках. Вимірювання проводились на перехресті вулиць, в санітарно-захисних зонах промислових підприємств, на території дитячих садочків, шкіл, лікувально- профілактичних закладів, закладах соціального забезпечення та на автомагісталях. Перевищення рівнів шуму  були зафіксовані в Новоград-Волинському районі (с.Улашанівка, житлова забудова поблизу автомагістралі Київ-Чоп).

Перевищення рівнів зафіксовані в межах від 56 дБ до 74 дБ. Шум з рівнем 50-60 дБ створює відчутне навантаження на нервову систему, особливо якщо людина займається розумовою діяльністю. Шум з рівнем вище 70 дБ викликає фізіологічний вплив, а при 85-90 дБ може призвести до погіршення слуху. Важливе місце займає проблема шумового навантаження на промислових підприємствах. 

За матеріалами лікаря із загальної гігієни ВОСГД Ковтун С.В.