Для чого потрібна субсидія

Розмір житлової субсидії індивідуально призначається спеціальною комісією.

Житлову субсидію отримують ті, хто не може самостійно платити за послуги ЖКГ і оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Згідно з постановою Кабміну, право на субсидію є у всіх громадян України, які проживають в будинках.

Субсидію на опалення будинку отримують тільки на одну комунальну послугу, навіть якщо приміщення опалюється декількома способами: теплоенергією, природним газом або електрикою. Якщо мешканець будинку в опалювальний сезон користується обігрівачем, то він може отримати субсидію на електрику.

Хто може отримати субсидію

У субсидію входять доходи всіх членів сім'ї, прописаних в будинку або квартирі. Її можна отримати в тому випадку, якщо члени сім'ї були студентами, безробітними, навчалися в центрах профтехосвіти служби зайнятості, а також отримували пенсію, стипендію, матеріальну допомогу при народженні дитини, матеріальну допомогу по інвалідності, допомогу по безробіттю та інші соціальні виплати.

Вона недоступна для тих, у кого площа квартири перевищує 120 квадратних метрів. Для жителів приватного будинку ця норма становить 200 квадратних метрів. В іншому випадку субсидію не можуть отримати неповнолітні, пенсіонери, які отримують соцвиплати на пенсіонера або інваліда, безробітні.

Житлова субсидія може призначатися одному з членів господарства-переселенців, який знімає житло.

Субсидія не призначається одночасно за двома місцями проживання: зареєстрованому і фактичному.

Якщо в будинку зареєстровані неповнолітні, діти без батьків або недієздатні, то в таких випадках субсидія призначається за заявою опікуна і розраховується виходячи з розміру пенсії по втраті піклувальника або інших соціальних виплат.

Житлова субсидія не призначається, якщо неповнолітні, які мають батьків, зареєстровані в будинку самі.

Як розраховується

Якщо субсидія призначена з початку неопалювального сезону, то враховуються доходи за 3-4 квартали попереднього року. Якщо з початку опалювального сезону, тоді враховуються доходи за 1-2 квартали поточного року. Якщо житлова субсидія призначається не з самого початку опалювального сезону, тоді враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю звернення. Якщо субсидію отримували в попередньому сезоні, тоді враховується середньомісячний сукупний дохід за попередній сезон.

Якщо субсидію призначили з початку опалювального або неопалювального сезону, тоді враховується пенсія за останній місяць сезону - опалювального (квітень) і неопалювального (вересень). У разі, якщо субсидію призначили не з початку опалювального сезону, то враховуються доходи за попередній місяць.

Субсидія на неопалювальний сезон призначається з 1 травня до 30 вересня, на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Хто використовує природний газ або електроенергію для індивідуального опалення, субсидію отримують з 16 жовтня по 15 квітня включно. Для орендарів субсидія призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону. За таким же принципом субсидія призначається для тих, хто користується скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом.

Які документи необхідні

До Управління праці та соцзахисту населення в Новограді-Волинському потрібно подати заяву про призначення субсидії (за формою Мінсоцполітики), декларацію про доходи та витрати звернувся за субсидією, довідку про доходи (якщо Пенсійний фонд і ДФС не можуть простежити доходи). Якщо доходи підтвердити в такій формі неможливо, потрібно надати письмову вказівку з розміром. Також потрібен договір оренди житла. Крім цього, потрібно вказати, скільки людей проживає в будинку, житлова площа і перелік комунальних послуг. У цих документах повинні бути вказані розмір платежу за комунальні послуги, розмір платежу за обслуговування багатоквартирного будинку, інформація про виплату ЄСВ, інформація про доходи, про перетин держкордону, інформація про наявність авто. Необхідні документи потрібно надати протягом місяця з дня подачі заяви на субсидію.

Рішення про призначення або відмову в призначенні субсидії комісія приймає протягом 30 днів.