Помічник

Підприємництво по-новоградськи. Як почати власний бізнес?
Бизнес-услуги, финансы
5 materials
1
З чим ознайомитися
Для початку фахівці радять почитати Податковий кодекс України, а саме розділ «податкові режими» (розділ XIV). Фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування. Також потрібно визначити групу платників єдиного податку, куди увійде підприємець.
2
Як визначити групу оподаткування

До першої групи входять бізнесмени, які не наймають працівників, продають роздрібні товари на ринках самостійно або надають побутові послуги. Такі підприємці шиють або ремонтують одяг, взуття, білизну, виготовляють меблі, ремонтують годинники, велосипеди, тримають перукарню і т.п. У рік вони заробляють не більше 300 тисяч грн.

До другої відносяться підприємці, які продають товари, шиють одяг, керують рестораном. Але такі підприємці наймають не більше 10 робітників. І заробляють не більше 1,5 млн гривень в рік.

До третьої групи належать посередники в сфері купівлі, продажу, оренди та поставки. Вони не наймають працівників. Також сюди відносяться юрособи, у яких річний дохід не перевищує 5 млн гривень.

Ще є четверта група, яка включає виробників товарів сільського господарства. Вони виробляють не менше 75% товарів в рік.

3
Які податки платити

Ставку єдиного податку для платників встановлює місцева влада. Так звані підприємці першої групи сплачують до 10% податку від прожиткового мінімуму. Тобто максимально від 1700 гривень (на 1 січня 2018 роки) ФОП буде платити 170 гривень щомісяця.

Відповідно до Податкового кодексу України підприємці другої групи сплачують до 20% від мінімальної заробітної плати. Від 3723 грн такий податок складе близько 745 гривень. 

Підприємці третьої групи сплачують від 3 до 5% від доходу в залежності від ПДВ.

Якщо доходи підприємця перевищують обсяг певної суми, якщо їх вдалося отримати іншим вказаним способом і в інших подібних ситуаціях податок підвищують до 15%.

4
Які документи необхідні

Від майбутнього підприємця потрібен паспорт і ідентифікаційний код, а також заяву. ЇЇ можна написати при реєстрації ФОП. У заяві потрібно вказати адресу, де фактично буде працювати підприємець.

Можна просто відкрити ФОП, а пізніше подати заяву на визначення групи підприємництва. Зробити це потрібно за 15 днів до початку кварталу. Реєстрація ФОП займе не більше одного дня, заяву на підприємницьку діяльність розглянуть за 2 дні.

5
Куди їх подати

Зареєструвати ФОП можна в Центрі надання адміністративних послуг Новоград-Волинської міської ради.

Телефон: (04141) 5-24-79

Поштова адреса: 11700, Житомирська область, м. Новоград-Волинський, вул. Соборності, 13

Розпорядок роботи: Понеділок: 8:00 – 17:15; Вівторок: 8:00 – 17:15; Середа: 8:00 – 17:15; Четвер: 8:00 – 17:15; П'ятниця: 8:00 – 17:15; Субота: 9:00 – 13:00;

Електронна адреса: [email protected]

 

Коментарі

Хочете додати 04141.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?