Помічник

Як боротися з батьківським комітетом і шкільними поборами в Новограді-Волинському?
Образование (школы, курсы)
6 materials
1
Чому ми це робимо?

У школу з гаманцем. Жодні батьківські збори не обходяться без обговорення бюджетного питання. Багато батьків не розуміють, за що вони щомісяця здають гроші, однак, не хочуть ставати білими воронами, бояться публічного осуду, і витягають останні 200 гривень зі своєї кишені.

2
Як цьому протистояти

Не треба драматизувати ситуацію. Не хочете - не здавайте. Тільки поясніть це спокійно, привівши свої аргументи: «Моя дитина вчиться в державній школі, я не повинен ні на що здавати гроші». Будь-які збори до соціальних фондів є добровільними. Якщо загрожують відрахуванням дитини за несплату, це може бути кваліфіковано як вимагання, так і як шантаж.

3
З чого почати

З'ясовуйте, на що конкретно будуть витрачені гроші. Якщо ви хочете направити кошти в фонд школи і боїтеся, щоб вони не осіли в чужій кишені - робіть переводи через банк, в графі «призначення платежу» вказуйте - на благодійність або на ремонт. В такому випадку, вчителі та батьківський комітет нестимуть відповідальність за використані гроші.

Беріть з людей, яким здаєте гроші, розписку в отриманні - той, кому нема чого приховувати, не відмовить підписатися.

4
Як можна боротися

Зафіксуйте на диктофон, який є в будь-якому смартфоні, пропозицію здати гроші. Зробіть скріншоти вайбер чату. Заручіться підтримкою інших батьків, які не згодні з поборами. Чим більше таких батьків буде, тим краще. Наступний крок - писати колективну скаргу в МВС і прокуратуру. На колективну скаргу результат буде, як мінімум - у вигляді перевірок.

 

5
Як пред'явити претензії школі

Твердження, що школі видають гроші тільки на зарплати вчителям, неправда. З міського бюджету щорічно виділяються кошти на ремонт, канцелярію та інші потреби навчальних закладів. Перш ніж здавати гроші, поцікавтеся, чи просив директор фінансування у мерії в цьому році.

В міську раду можна зробити інформаційний запит на проект кошторису школи, який подається керівництвом в кінці кожного календарного року. Так можна дізнатися, чи подавав взагалі директор запит на певні потреби. Якщо такого запиту не було, просити додаткові гроші у батьків директор права не має.

Не варто відразу діставати гроші з кишені, почувши, що кошти «зверху» виділені тільки на зарплати вчителів. Гроші на необхідне для школи можна і потрібно «вибивати з бюджету».

6
Кого можна залучити до боротьби

Вашим помічником можуть стати ЗМІ. Зверніться до журналістів, надайте записи, скріншоти тиску батьківського комітету на вас. Таку новину медійники з радістю опублікують! Освітлення ситуації через пресу і своєчасно подані заяви в поліцію можуть «притиснути» керівництво школи, вже звикло до безкарності, і поставити на місце батьківський комітет.

Хочете додати 04141.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?