Останнім часом з'явилося ще один цікавий напрямок для українських заробітчан - робота в Латвії. У цій статті ми розповімо вам про деякі особливості цієї країни і дізнаємося: чи варто розглядати її, як варіант гарного заробітку. 

Латвійська республіка - це невелика держава в Східній Європі, в якому проживає близько 2 мільйонів населення. Це країна межує ч Литвою, Білоруссю, Росією і Естонією. Столицею Латвії є Рига. Західна частина країни омивається Балтійським морем. Латвія входить до складу Євросоюзу ще з 2004 року, а в 2014 році вона приєдналася до зони євро. Незважаючи на відносно низький рівень заробітних плат, робота в цій країні є хорошим приводом імміграції для українців, з розрахунком на довгострокове перебування. 

Українським заробітчанам досить легко адаптуватися в Латвії, адже багато жителів цієї країни - етнічні росіяни, тому мовний бар'єр не стане серйозною проблемою. До речі, рідна мова Латвії - латиська, і знання цієї мови також буде великим плюсом. 

Незважаючи на досить скромні показники, економіка Латвії цілком стабільна. Тут добре розвинена сфера сільського господарства, деревообробна промисловість, а також транзитні послуги. Одна з найбільш затребуваних вакансій в Латвії - водій-далекобійник. До того ж і зарплата у них досить висока. На другому місці стоять будівельні спеціальності, на які також йде дуже хороший попит для іноземних працівників. 

Останнім часом населення Латвії значно зменшується. Молоді жителі країни прагнуть підкорити більш розвинені європейські країни. Виходячи з такої ситуації, уряд Латвії зацікавлений в залученні нових працівників з-за кордону. На сьогоднішній день рівень безробіття в Латвії становить близько 8%. 

Умови працевлаштування в Латвії дещо відрізняються від цього процесу в інших країнах ЄС. Для законного працевлаштування в цій країні, потенційний працівник повинен заздалегідь знайти собі роботодавця, який надасть йому вакансію; отримати від нього дозвіл на роботу, і тільки після цього відкрити робочу візу в Консульстві Латвії, а також оформити ВНЖ з правом проф-зайнятості. 

Як знайти роботу в Латвії, і які вакансії взагалі можна розглядати. 

Перш ніж почати пошуки роботодавця, обов'язково слід врахувати кілька індивідуальних чинників. Щоб пошуки і вибір вакансії не були марною тратою часу, визначтеся заздалегідь ким би ви хотіли і могли працювати в цій країні. Наприклад, якщо ви не володієте латиською мовою, то абсолютно точно не варто сподіватися отримати посаду лікаря, вчителя, менеджера і інших кваліфікованих професій. У таких випадках вам слід вибирати різноробочі вакансії або ті, де не буде потрібно знання латиської мови. 

Найбільш затребувані і актуальні вакансії:  
1. Бетонщики, арматурщики і опалубщікі. Тут необхідний досвід роботи від 3 років, а заробітна плата становить від 800 до 1100 євро на місяць. 
2. Електрики. Також досвід роботи від 3 років, зарплата близько 1100 євро на місяць. 
3. Укладальники бруківки. Сюди можна з досвідом роботи до 1 року. Заробітна плата не перевищує 1000 євро на місяць. 

Таким чином ми бачимо, що для українців все-таки є сенс розглядати роботу в Латвії, так як в цій країні можна отримати набагато більше за свою працю, ніж на Україні.