Існує одна приказка: «Ніколи не давай гроші в борг, за винятком тієї суми, яку ти готовий подарувати». І це дійсно так, особливо, якщо ми намагаємося допомогти близьким людям, наприклад, друзям або родичам. Адже частенько буває так, що вони не поспішають повертати Вам гроші і в якийсь момент буде стояти вибір: позбутися грошей або друзів.

У будь-якому випадку, рішення давати гроші в борг чи ні, суто особиста справа кожного. Ми лише хочемо дати кілька порад того, хто не особливо хоче позичати іншим гроші, але не знає, як чемно відмовити прохачеві.

      Як відмовити, не образивши

Перша порада, яку ми можемо дати - це ніколи нікому не говорити, скільки Ви заробляєте, щоб і в гаманець до Вас не заглядали.

Друге, якщо людина просить у вас грошей, скажіть, що у вас розписаний бюджет і просто немає вільних грошей, але Ви можете допомогти чимось іншим, наприклад, продуктами харчування, або, можливо, треба кудись відвести людину: запропонуйте йому свої послуги «таксиста».

Третє, відмовивши людині, можете їй запропонувати інформацію про нову роботу або підробіток, наприклад, є сайт на якому дана докладна інформація. Уточніть, що грошей Ви не дасте, але допоможете людині знайти собі новий заробіток.

Четверте, на худий кінець, якщо людині нема у кого зайняти грошей, запропонуйте йому хороший надійний банк, де він може взяти позики готівкою.

Додаткові поради, як відмовити людині в позику грошей

Не позичайте людині, яка не повернула ще минулий борг. Тоді Ви просто подаруйте йому ще одну суму грошей.

Скажіть, що вам самим потрібні гроші, щоб погасити кредит. Або Ви вчора віднесли їх в банк і поклали на депозит.

Як варіант - треба купити довгоочікувану дружиною шубу, або квитки в туристичну подорож.

Можна послатися на чоловіка / дружину, ніби як він (а) зберігає гроші і їх неможливо випросити навіть для друга / подруги.

«Друг, ти не повіриш, але вранці заходив сусід, я як раз йому позичив. Привів би раніше, тобі б пощастило ».

У всіх є принципи. Нехай вашим буде: «Не брати і не давати в борг». Гарна життєва позиція.

Скажіть знайомому, що затримали зарплату, самі на мілині і тільки хотіли до нього йти займати грошей, але він Вас випередив.

На крайній випадок, можна запропонувати знайомому дати гроші під відсотки, з розпискою, як годиться, і декількома свідками. Але найчастіше, люди, які часто позичають, просто не погоджуються на складання розписки і йдуть.

А на завершення хочеться сказати, що за великим рахунком не важливо, яка причина Вашої відмови, людина, яка позичає гроші, чує тільки слово «ні». Для нього ваша відмовка абсолютно не важлива. Ваш знайомий напевно вже продумує, до кого він ще може звернутися за допомогою, поки Ви підбираєте слова.