У сучасній політичній рекламістиці представлено цілий ряд класифікацій політичної реклами. У більшості випадків в їх основі лежить відповідний класифікаційний критерій (ознака).

Залежно від каналу її трансляції політична реклама розподіляється на візуальну, аудіальную, аудіовізуальну (змішану).

Візуальна реклама включає в себе публікації в друкованих ЗМІ, буклети, вуличні щити, плакати, листівки, календарі. Така реклама виконує всі перераховані вище функції: залучення уваги, інформування, переконання і регулятивну. Є й інші види візуальної реклами - табло «рядок, що біжить», буклети, листи, значки, майки та ін. Однак їх роль скоріше мобілізаційна для прихильників кандидата, ніж інформаційна або яка переконує.

Аудіальна політична реклама - це перш за все радіопередачі. З огляду на, що радіоприймачі є в кожному будинку, така реклама дуже ефективна, крім того, вона може бути сприйнята адресатом навіть тоді, коли він зайнятий якоюсь справою.

Аудіовізуальна політична реклама - телевізійна і кінореклама - є найефективнішою як по каналах доступу до аудиторії, так і за масовістю охоплення. Телебачення є найпопулярнішим серед ЗМІ. Рівень довіри до рекламного повідомлення залежить від довіри до телепередачі або каналу. Тому завжди виникає проблема розміщення рекламного ролика на каналі з найвищим глядацьким рейтингом і в найбільш вигідний час.

За силою і характером впливу на аудиторію політичну рекламу підрозділяють на жорстку і м'яку. Жорстка політична реклама орієнтована на короткострокові цілі і призначена для того, щоб викликати швидку реакцію. Така реклама не використовує півтонів, вона лаконічна і ріжуча.

М'яка політична реклама націлена на створення певного ореолу, атмосфери навколо рекламованого об'єкта. Вона змінює емоційний настрій, викликає різні асоціації, які, в свою чергу, підштовхують людину зробити те, до чого його закликає реклама. Типовим прикладом такого роду реклами є так звана проекційна реклама, що показує кандидата в тому оточенні або на тому тлі, яке викликає приємні асоціації, піднімають настрій і т.п. 

Інформативна реклама призначена для створення первинного інтересу до рекламованого політичного об'єкту.

Порівняльна реклама показує переваги одного кандидата перед іншим: «Кандидат X набагато компетентніше, ніж У, і підходить групам населення від 25 років і старше, орієнтованим на економічні реформи». 

Нагадувальна реклама змушує згадати про кандидата або партії. 

Підкріплююча реклама запевняє у правильності зробленого вибору. Якщо мова йде про виборчу кампанію, то, як правило, така реклама з'являється в останні дні перед голосуванням. Часто вона буває у вигляді виступу кандидата з прямим закликом голосувати за нього.

За формою подачі рекламного повідомлення видляють кілька типів реклами.

Примітивна реклама. До неї відносяться ролики або передачі, в яких кандидат вимовляє якісь слова у відповідь на запитання журналіста або телеглядачів. 

Інформативна реклама. Кандидат говорить про якусь важливу проблему, запис здійснюється в студії або в робочій обстановці. Такий виступ призначений для переконання публіки в тому, що кандидат здатний вирішити обговорювану проблему. 

Негативна реклама. Її мета - дискредитувати опонента в очах населення. Кожна виборча кампанія рясніє прикладами такого роду реклами (відверта брехня, компромат). 

Концептуальна реклама. Її основним завданням є навіювання важливих ідей кандидата. Увага виборців залучається не до особистих достоїнств кандидата, а до «великої ідеї», з якої виступає кандидат (такою ідеєю може бути військова реформа, адміністративна реформа, реформа ЖКГ, реформа електроенергетики та т.п.). 

«Правдиве кіно». У такій рекламі кандидат спілкується з людьми так, нібито це відбувається в дійсності. Насправді це заздалегідь спланований сценарій, а не документальні кадри. Ця реклама повинна переконати в тому, що кандидат близький до людей, до своїх виборців, йому зрозумілі і близькі їхні сподівання і надії.

«Особисті свідоцтва». Прийом, часто використовуваний в політичній рекламі. Люди з вулиці, прості жителі міста свідчать про переваги політика. Ясно, що з усіх відповідей відбираються лише ті, які містять тільки добрі слова про нього. Інший різновид цього типу реклами - відгуки про кандидата з боку добре відомих і аворитетних осіб. 

«Нейтральний репортер». Журналіст наводить факти, що стосуються біографії кандидата, його особистого життя, професійної діяльності. Нерідко тут же наводяться і факти, що стосуються його опонента, - пропонується зробити вибір. Репортер не нав'язує свою думку, але за рахунок форми подачі матеріалу, по суті, підштовхує до певного рішення. Ніяких оціночних суджень - він вдає, що його ставлення до кандидатів нейтральне.

Політична реклама підрозділяється на пряму і непряму. Перша частіше використовує конкретні рекламні повідомлення, друга воліє оперувати інформаційними приводами.

Найбільш поширені форми прямої політичної реклами: 

• листівки; 

• іменні письмові звернення (так звані direct mail - адресна поштова розсилка); 

• настінні і кишенькові календарі; 

• так звана зовнішня реклама - плакати, щити, розтяжки, транспаранти, що розвішуються поперек вулиць і на будівлях; 

• Реклама на транспорті; 

• оголошення в друкованих ЗМІ; 

• рекламні ролики в електронних ЗМІ. До непрямої політичної реклами відносять: 

• особисті зустрічі з кандидатом (лідером партії); 

• зустрічі з довіреними особами; 

• репортажі в новинних програмах телебачення, радіо та газетах про кандидата і його діях; 

• особисту участь кандидата в різних радіо- і телепрограмах; 

• інтерв'ю з кандидатом, публікація різних матеріалів про нього; • прес-конференція кандидата; 

• публікація листів, звернень та ініціатив кандидата; 

• пікети, мітинги, демонстрації на підтримку кандидата або очолювані ним; 

• різні акції благодійного і гуманітарного характеру, що здійснюються кандидатом або від його імені.