Познайомтеся FELIN, солдат майбутнього з Франції

FÉLIN (фр. Fantassin à Équipements et Liaisons Intégrés) — французький комплект індивідуальної екіпіровки піхотинця, який відрізняється модульною конструкцією і відкритою архітектурою, так званий «комплект солдата майбутнього».

Захисне обмундирування з водовідштовхувальної, вогнестійкої тканини Kermel® VMC40 і Kermel® V50, що пропускає повітря і виводить піт, який при цьому відлякує комах і маскує бійця в інфрачервоному спектрі. Обмундирування також включає в себе засоби індивідуального бронезахисту, заснованої на жилеті-розвантаження у вигляді багатошарової тканинної броні, на який навішуються бронепластини комбінованої броні з керамікою, ранець з ємністю для питної води, а також місця для запасних магазинів та ручних гранат.

Переносна електронна платформа, яка є основою комплекту FELIN, побудована на базі цифрового інтерфейсу FireWire і має відкриту архітектуру, що дозволяє включати в міру необхідності нові або додаткові зразки радіоелектронного обладнання.

Особисту зброю представлено в трьох варіантах — автомат FAMAS F1, легкий кулемет FN Minimi і снайперська гвинтівка FR-F2. Всю зброю оснащено новими прицілами денного і нічного бачення, c вдосконаленими засобами цілевказування, а також малогабаритною відеокамерою. Рядові піхотинці використовують приціли з електрооптичними підсилювачами яскравості зображення «Clara», а командири підрозділів інфрачервоні приціли. При цьому бійці можуть передавати відеозображення в режимі реального часу всередині мереж FELIN.

Бойовий шолом компанії MSA Gallet на основі органотекстолита з вбудованою системою зв'язку та оптоелектронної системою обробки і відображення інформації. Оптоелектронна система включає в себе нашоломну камеру, інформаційний OLED дисплей і комунікаційну систему для обміну інформацією між бійцями підрозділів. Система зв'язку побудована на базі технології DECT. Шолом також має вбудовану захисну маску для використання в разі застосування противником зброї масового ураження і дозволяє бійцеві, не знімаючи її, приймати воду і їжу.

Комплект також включає багатофункціональний бінокль JIM MR c тепловізійним каналом, безпечним для зору лазерним далекоміром і цифровим магнітним компасом, індивідуальні засоби енергоживлення, що забезпечують роботу комплекту протягом 24 годин.

Військовослужбовці, екіпіровані FELIN, мають можливість постійно знати точне місцезнаходження своїх бойових товаришів і розташування противника, можуть вести вогонь по невидимій їм цілі (наприклад, не висовуючись, вести вогонь з-за рогу або з укриття). Також замість звичайних навушників використовуються навушники і мікрофони з можливістю вібрації. Такі навушники, наприклад, кріпляться на людину трохи нижче вуха і солдатів сприймає інформацію від вібрацій, що впливають на скуловую кістку і передаються потім на внутрішнє вухо людини, що дозволяє вести переговори, не підвищуючи голосу навіть при найсильнішому гуркоті бою. При цьому вага комплекту становить не більше 26 кілограмів. Вартість комплекту — близько 45 тисяч доларів США.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі