Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівкою Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО)

Для вирішення низки специфічних завдань стрілецька зброя повинна мати високу вогневу міць і малі розміри. Зокрема, такі системи необхідні спеціальним підрозділам для роботи в обмежених просторах всередині будівель. Для вирішення таких завдань найчастіше використовуються пістолети-кулемети з відповідними характеристиками, проте пропонується і автоматична зброю під проміжний патрон. Крім того, деякі нові проекти передбачають використання оригінальних ідей. Наприклад, ізраїльська автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR, за задумом своїх творців, повинна мати високу вогневу міць завдяки застосуванню двох стволів.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1
Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1


Про існування свого нового проекту ізраїльська компанія Silver Shadow Advanced Security Systems Ltd. оголосила досить давно, в першій половині 2012 року. Тоді були опубліковані перші відомості про нову розробку, які відразу зацікавили фахівців та громадськість. Проект відноситься до лінійки стрілецької зброї торгової марки Gilboa, а також отримав власне позначення Snake DBR (Double Barrel – «Подвійні стволи»). Влітку 2012 року, незабаром після анонсу, перспективну автоматичну гвинтівку вперше продемонстрували на виставці Eurosatory у Франції. Надалі цю зброю неодноразово привозили на різні виставки. Крім того, за деякими даними, вже освоєно її серійне виробництво.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 2
Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 2


В основі проекту Gilboa Snake DBR лежать дві основні ідеї, пов'язані з бойовими якостями і ергономікою зброї. Шляхом використання нових ідей і рішень планувалося значно збільшити вогневу міць гвинтівки, а також зменшити її габарити. Остання вимога, зокрема, призвела до використання оригінального компонування внутрішніх агрегатів зброї, що відрізняє її від інших схожих зразків.

Підвищення вогневої потужності звичайно досягається кількома способами: збільшенням технічної скорострільності, застосуванням більш сильного патрона або шляхом збільшення числа стовбурів. Ізраїльські фахівці вирішили зберегти стандартний патрон 5,56х45 мм НАТО, але при цьому ввести в конструкцію своєї гвинтівки додатковий стовбур і відповідні вузли автоматики. Саме ця особливість зброї позначається абревіатурою DBR в назві.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3
Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3


Автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR будується на базі широко поширеною платформи AR15, однак відрізняється деякими новими ідеями і рішеннями, спрямованими на підвищення характеристик і зменшення габаритів. Зокрема, за рахунок деяких нових деталей вдалося значно зменшити загальну довжину зброї в порівнянні з системами без подібних вузлів. Крім того, значною відмінністю є і сам факт застосування двох стволів.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4
Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4


В рамках проекту Gilboa Snake DBR спочатку створювалися два варіанти гвинтівок. Один призначався для армій або силових структур, а другий передбачалося запропонувати цивільним замовникам. Обидва варіанти гвинтівки ґрунтувалися на загальних рішеннях, однак мали помітні відмінності в конструкції автоматики. Зокрема, саме армійський варіант, на відміну від цивільного, при штатному застосуванні забезпечує дворазове зростання вогневої мощі.

Основою конструкції гвинтівки Snake є ствольна коробка, розділена на дві частини. Верхня частина ствольної коробки являє собою довгасту деталь складної форми. Її передня частина елемента виконана у вигляді перфорованого кожуха стовбура, що виконує функції цівки. Задня, в свою чергу, вміщує затворні групи та інші механізми. По всій довжині ствольної коробки передбачається планка Пікатінні для установки прицільних пристосувань. У центрі нижньої частини передбачається шарнір для з'єднання з нижньою частиною ствольної коробки.

Прийомні шахти для магазинів, ударно-спусковий механізм і рукоятка управління вогнем є частиною нижньої деталі ствольної коробки. Також до цього виробу відноситься задня стінка ствольної коробки з кріпленнями для прикладу. Характерною рисою гвинтівки Snake DBR є відсутність трубчастого кожуха поворотної пружини. Замість такої поворотної пружини застосовується система іншого типу.

Гвинтівка Gilboa Snake DBR в базовій конфігурації оснащується двома нарізними стволами калібру 5,56 мм довжиною 9,5 дюйма – 241 мм або 43 калібру. 

Автоматика зброї ґрунтується на принципі відводу порохових газів. При цьому передбачено два варіанти газового движка: військовий і цивільний. В армійській модифікації обидва стовбура пов'язані із загальною газовою трубкою, а два затвора з'єднані з єдиним поршнем. Цивільна модифікація гвинтівки має два самостійних газових двигуна, по одному на кожну ствольну групу.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5
Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5


Всередині ствольної коробки розташовуються дві самостійні (або поєднані – у залежності від модифікації) затворні групи. За наявними даними, ці пристрої повністю повторюють конструкцію відповідних елементів гвинтівок сімейства AR15. Переміщення затворів здійснюється за рахунок відводу порохових газів, замикання стовбурів – поворотом затворів. Для зведення гвинтівка має стандартну Т-подібну ручку, виведену в задній частині ствольної коробки. Рукоятка з'єднана з обома затворів групами.

Зброя на базі платформи AR15 має поворотну пружину, розміщену в трубчастому кожусі за межами ствольної коробки, що, серед іншого, не дозволяє виконувати приклад складним. Гвинтівка Gilboa Snake DBR отримала інші поворотні пружини. Необхідні гнучкі елементи розташовуються не позаду затворів груп, а перед ними, почасти поруч зі стволами. За рахунок цього вдалося забезпечити правильну роботу автоматики, а також відмовитися від трубки позаду зброї.

Перспективна автоматична гвинтівка може комплектуватися ударно-спусковими механізмами двох типів, призначених для військового та цивільного використання. УСМ для армій оснащується одним спусковим гачком і дозволяє одночасно вести вогонь з обох стволів, як поодинокими (по одному пострілу з кожного ствола), так і чергами. Цивільний варіант гвинтівки має два спускового гачка, кожен з яких керує своїм стовбуром. Над пістолетною рукояткою в обох модифікаціях передбачений рухливий прапорець, здатний займати одне з трьох положень, блокуючи УСМ або дозволяючи вести вогонь одиночними або чергою.

Система подачі боєприпасів ґрунтується на існуючій платформі, однак доопрацьована у зв'язку із застосуванням двох стовбурових груп. В нижні приймальні шахти ствольної коробки пропонувалося поміщати стандартні магазини на 30 патронів 5,56х45 мм НАТО. Нижня частина ствольної коробки елемента виконана у вигляді масивного єдиного блоку, однак у ньому передбачається перегородка, що розділяє загальний обсяг на дві самостійні шахти. Для більшої зручності застосування зброї запропонована спеціальна система з ременів і жорстких елементів, за допомогою яких два магазини збираються в єдиний пристрій, що значно полегшує перезаряджання зброї. При цьому жорсткі елементи системи утримують магазини на потрібній відстані один від одного, забезпечуючи їх правильну установку. 

Екстрактори двох затворів перероблені у відповідності з новими умовами роботи. Вікна для викиду гільз розташовані на обох бічних поверхнях ствольної коробки. Щоб уникнути забруднення зброї вікна закриваються шарнірними кришками. Гільзи викидаються в обидві сторони.

Завдяки застосуванню довгої планки Пікатинні на верхній поверхні гвинтівка Gilboa Snake DBR може оснащуватися прицільними пристосуваннями різних типів. Так, у вихідній конфігурації зброя отримує діоптричний приціл з мушкою на підставах, сумісних з планкою. Крім того, можливе застосування інших сумісних прицілів.

За рахунок використання порівняно короткого стовбура та інших рішень, спрямованих на скорочення габаритів, автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR має максимальну довжину (з повністю розкладеним прикладом) усього 800 мм. При демонтажі прикладу довжина зброї скорочується до 495 мм Гвинтівка з прикладом і без магазинів важить близько 4,2 кг. Таким чином, можна визнати, що завдання скорочення габаритів було успішно вирішене.

Характеристики стрільби, на жаль, невідомі. Можна припустити, що технічна скорострільність Snake DBR приблизно вдвічі вище, ніж у аналогів на базі тієї ж платформи, розрахованих під аналогічний патрон.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Спорт
Відбулися матчі 4-го туру чемпіонату Житомирської області. Минулорічний чемпіон – "Звягель" (Новоград-Волинський) реабілітувався за несподівану поразку у попередньому турі, на виїзді з рахунком 4:0 розгромивши "Радовель". Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатол Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатолій Бусленко ій Бусленко. Схоже, саме 25-річний футболіст перебрав на себе функції основного б...
Влада
Асоціація міст України звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч. 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законода...
Суспільство
Головне завдання хліборобів у літній період - зберегти врожай та не дати йому перетворитися на попіл. В цій нелегкій справі аграріям активно допомагають і рятувальники. Аби попередити виникнення пожеж та загорянь на хлібних масивах, по всіх регіонах проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільськогосподарських підприємств. Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуац...
Екологія
Нещодавно ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" було проведено лабораторне дослідженн якості води на офіційних пляжах Новограда-Волинщини. Про це повідомив Заступник директора центру О. Васильков. Згідно його інформації отримано наступні результати: м.Новоград-Волинський, р.Случ: індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення), БСК5, ХСК – в межах нормативних значень.  Таким чином відповідно до отриманих результатів жителі Новограда-Волинськог...
Новини компаній
«Медико - Природничий Університет» проводить літній набір студентів на очну (денну, вечірню), заочну та дистанційну форми навчання. Набір здійснюється без ЗНО (на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра) з зарахуванням на II - III курси. На підставі диплома молодшого спеціаліста (ЗНО - український мова та література), зарахування на ІІ-ІІІ курс за спеціальностями: 223 МЕДСЕСТРИНСТВО (бакалавр) Спеціалізації: 1. Медична сестра з масажу та лікувально...
Суспільство
Останні відомості про поширення коронавірусної інфекції на території Городницької громади не на жарт схвилювало місцевих людей та внесла певні корективи у їх буденне життя. Так, на території даної громади Новоград-Волинського району, за офіційними даними, епідситуація на коронавірусну інфекцію COVID – 19 станом на 14 липня 2020 року залишається без змін: 4 хворих з позитивним результатом біоматеріалу ПЛР (3 жінки та 1 чоловік), які були госпіталізовані в К...
Новини компаній
Збираючись у відпустку, краще спланувати все до дрібниць, щоб відпочинок пройшов добре. Тому ми підготували для вас гід по Бердянську! Тепле море і піщані пляжі - це далеко не все, чим може здивувати відпочиваючих курортний Бердянськ. У цій статті ми розповімо, що обов'язково потрібно відвідати в нашому місті, щоб провести час з користю і залишити про відпочинок в Бердянську найкращі спогади.   Як же сюди дістатися? Пропонуємо розглянути кілька варіантів і...
Суспільство
25 липня 2020 року у Новограді-Волинському 33-й рік поспіль відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв "Лесині джерела". Зважаючи на обмеження, викликані пандемією коронавірусу, формат свята змінено на локальний і проходитиме без масових святкувань протягом одного дня. 13 липня під час чергового засідання організаційного комітету детально обговорили та погодили заходи, що цього дня проходитимуть в місті. Голова оргкомітету, виконувач обов’язків міс...
Суспільство
У Новоград-Волинському районі порушниками завдано майже 2 тис. грн збитків, - Житомирський рибоохоронний патруль У період з 9 по 11 липня 2020 року оперативною групою рибоохоронного патруля проведено рейд у Новоград-Волинському районі. Під час рибоохоронної роботи викрито 11 порушень правил рибальства. Так, складено п`ять адміністративних протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), два – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (перевищення рибалками...