• Головна
  • Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівкою Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО)
Новини компаній
17:52, 18 березня 2016 р.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівкою Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО)

Новини компаній

Для вирішення низки специфічних завдань стрілецька зброя повинна мати високу вогневу міць і малі розміри. Зокрема, такі системи необхідні спеціальним підрозділам для роботи в обмежених просторах всередині будівель. Для вирішення таких завдань найчастіше використовуються пістолети-кулемети з відповідними характеристиками, проте пропонується і автоматична зброю під проміжний патрон. Крім того, деякі нові проекти передбачають використання оригінальних ідей. Наприклад, ізраїльська автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR, за задумом своїх творців, повинна мати високу вогневу міць завдяки застосуванню двох стволів.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1


Про існування свого нового проекту ізраїльська компанія Silver Shadow Advanced Security Systems Ltd. оголосила досить давно, в першій половині 2012 року. Тоді були опубліковані перші відомості про нову розробку, які відразу зацікавили фахівців та громадськість. Проект відноситься до лінійки стрілецької зброї торгової марки Gilboa, а також отримав власне позначення Snake DBR (Double Barrel – «Подвійні стволи»). Влітку 2012 року, незабаром після анонсу, перспективну автоматичну гвинтівку вперше продемонстрували на виставці Eurosatory у Франції. Надалі цю зброю неодноразово привозили на різні виставки. Крім того, за деякими даними, вже освоєно її серійне виробництво.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 2

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 2


В основі проекту Gilboa Snake DBR лежать дві основні ідеї, пов'язані з бойовими якостями і ергономікою зброї. Шляхом використання нових ідей і рішень планувалося значно збільшити вогневу міць гвинтівки, а також зменшити її габарити. Остання вимога, зокрема, призвела до використання оригінального компонування внутрішніх агрегатів зброї, що відрізняє її від інших схожих зразків.

Підвищення вогневої потужності звичайно досягається кількома способами: збільшенням технічної скорострільності, застосуванням більш сильного патрона або шляхом збільшення числа стовбурів. Ізраїльські фахівці вирішили зберегти стандартний патрон 5,56х45 мм НАТО, але при цьому ввести в конструкцію своєї гвинтівки додатковий стовбур і відповідні вузли автоматики. Саме ця особливість зброї позначається абревіатурою DBR в назві.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3


Автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR будується на базі широко поширеною платформи AR15, однак відрізняється деякими новими ідеями і рішеннями, спрямованими на підвищення характеристик і зменшення габаритів. Зокрема, за рахунок деяких нових деталей вдалося значно зменшити загальну довжину зброї в порівнянні з системами без подібних вузлів. Крім того, значною відмінністю є і сам факт застосування двох стволів.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4


В рамках проекту Gilboa Snake DBR спочатку створювалися два варіанти гвинтівок. Один призначався для армій або силових структур, а другий передбачалося запропонувати цивільним замовникам. Обидва варіанти гвинтівки ґрунтувалися на загальних рішеннях, однак мали помітні відмінності в конструкції автоматики. Зокрема, саме армійський варіант, на відміну від цивільного, при штатному застосуванні забезпечує дворазове зростання вогневої мощі.

Основою конструкції гвинтівки Snake є ствольна коробка, розділена на дві частини. Верхня частина ствольної коробки являє собою довгасту деталь складної форми. Її передня частина елемента виконана у вигляді перфорованого кожуха стовбура, що виконує функції цівки. Задня, в свою чергу, вміщує затворні групи та інші механізми. По всій довжині ствольної коробки передбачається планка Пікатінні для установки прицільних пристосувань. У центрі нижньої частини передбачається шарнір для з'єднання з нижньою частиною ствольної коробки.

Прийомні шахти для магазинів, ударно-спусковий механізм і рукоятка управління вогнем є частиною нижньої деталі ствольної коробки. Також до цього виробу відноситься задня стінка ствольної коробки з кріпленнями для прикладу. Характерною рисою гвинтівки Snake DBR є відсутність трубчастого кожуха поворотної пружини. Замість такої поворотної пружини застосовується система іншого типу.

Гвинтівка Gilboa Snake DBR в базовій конфігурації оснащується двома нарізними стволами калібру 5,56 мм довжиною 9,5 дюйма – 241 мм або 43 калібру. 

Автоматика зброї ґрунтується на принципі відводу порохових газів. При цьому передбачено два варіанти газового движка: військовий і цивільний. В армійській модифікації обидва стовбура пов'язані із загальною газовою трубкою, а два затвора з'єднані з єдиним поршнем. Цивільна модифікація гвинтівки має два самостійних газових двигуна, по одному на кожну ствольну групу.

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5

Подвійний постріл з Ізраїлю: знайомство з гвинтівка Gilboa Snake DBR (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5


Всередині ствольної коробки розташовуються дві самостійні (або поєднані – у залежності від модифікації) затворні групи. За наявними даними, ці пристрої повністю повторюють конструкцію відповідних елементів гвинтівок сімейства AR15. Переміщення затворів здійснюється за рахунок відводу порохових газів, замикання стовбурів – поворотом затворів. Для зведення гвинтівка має стандартну Т-подібну ручку, виведену в задній частині ствольної коробки. Рукоятка з'єднана з обома затворів групами.

Зброя на базі платформи AR15 має поворотну пружину, розміщену в трубчастому кожусі за межами ствольної коробки, що, серед іншого, не дозволяє виконувати приклад складним. Гвинтівка Gilboa Snake DBR отримала інші поворотні пружини. Необхідні гнучкі елементи розташовуються не позаду затворів груп, а перед ними, почасти поруч зі стволами. За рахунок цього вдалося забезпечити правильну роботу автоматики, а також відмовитися від трубки позаду зброї.

Перспективна автоматична гвинтівка може комплектуватися ударно-спусковими механізмами двох типів, призначених для військового та цивільного використання. УСМ для армій оснащується одним спусковим гачком і дозволяє одночасно вести вогонь з обох стволів, як поодинокими (по одному пострілу з кожного ствола), так і чергами. Цивільний варіант гвинтівки має два спускового гачка, кожен з яких керує своїм стовбуром. Над пістолетною рукояткою в обох модифікаціях передбачений рухливий прапорець, здатний займати одне з трьох положень, блокуючи УСМ або дозволяючи вести вогонь одиночними або чергою.

Система подачі боєприпасів ґрунтується на існуючій платформі, однак доопрацьована у зв'язку із застосуванням двох стовбурових груп. В нижні приймальні шахти ствольної коробки пропонувалося поміщати стандартні магазини на 30 патронів 5,56х45 мм НАТО. Нижня частина ствольної коробки елемента виконана у вигляді масивного єдиного блоку, однак у ньому передбачається перегородка, що розділяє загальний обсяг на дві самостійні шахти. Для більшої зручності застосування зброї запропонована спеціальна система з ременів і жорстких елементів, за допомогою яких два магазини збираються в єдиний пристрій, що значно полегшує перезаряджання зброї. При цьому жорсткі елементи системи утримують магазини на потрібній відстані один від одного, забезпечуючи їх правильну установку. 

Екстрактори двох затворів перероблені у відповідності з новими умовами роботи. Вікна для викиду гільз розташовані на обох бічних поверхнях ствольної коробки. Щоб уникнути забруднення зброї вікна закриваються шарнірними кришками. Гільзи викидаються в обидві сторони.

Завдяки застосуванню довгої планки Пікатинні на верхній поверхні гвинтівка Gilboa Snake DBR може оснащуватися прицільними пристосуваннями різних типів. Так, у вихідній конфігурації зброя отримує діоптричний приціл з мушкою на підставах, сумісних з планкою. Крім того, можливе застосування інших сумісних прицілів.

За рахунок використання порівняно короткого стовбура та інших рішень, спрямованих на скорочення габаритів, автоматична гвинтівка Gilboa Snake DBR має максимальну довжину (з повністю розкладеним прикладом) усього 800 мм. При демонтажі прикладу довжина зброї скорочується до 495 мм Гвинтівка з прикладом і без магазинів важить близько 4,2 кг. Таким чином, можна визнати, що завдання скорочення габаритів було успішно вирішене.

Характеристики стрільби, на жаль, невідомі. Можна припустити, що технічна скорострільність Snake DBR приблизно вдвічі вище, ніж у аналогів на базі тієї ж платформи, розрахованих під аналогічний патрон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Відмінні дороги
0,0%
Задовільний стан
15,7%
Жахливий стан
68,1%
А Новоград має дороги?
16,2%
#Gilboa Snake DBR #зброя #гвинтівка #автомат #Ізраїль #армія #поліція #постріл #патрон #набої
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...