• Головна
  • Україна потрапила в список країн з найвищими податками (Рейтинг)
08:55, 19 березня 2016 р.

Україна потрапила в список країн з найвищими податками (Рейтинг)

Кращим регіоном для ведення бізнесу залишається Азія (сюди входить і Близький Схід), де найнижче податкове навантаження, та на сплату податків йде всього 160 годин. Там найнижчі прибуткові податки, помірні корпоративні та непрямі податки. Про це свідчить рейтинг конкурентоспроможності країн світу, складений за підсумками щорічного Всесвітнього економічного форуму.

Один з показників індексу глобальної конкурентоспроможності – розмір податків. При цьому, чим вищі податки, тим нижча конкурентоспроможність економіки.

Як вважають? Індекс глобальної конкурентоспроможності базується на інформації з різних сфер: від рівня викладання математики в школах до показників інфляції в кожній з країн. Потім на підставі цих даних формується цілісний рейтинг.

Для вимірювання цих показників використовуються дані Світового банку про загальний рівень податків. В цілому підсумовуються п'ять різних видів податків з урахуванням всіх існуючих відрахувань і пільг. Сюди входять: податок на прибуток, соціальні внески, податок на майно, податок з обороту та інші значні податки.

Підсумки-2015

За останній рік середня кількість податків скоротилася на одиницю, витрачених на їх сплату годин стало менше на чотири, а загальне навантаження знизилася на 1,3 в. п. Фахівці пояснюють: після фінансової кризи все більше країн проводять податкові реформи. Варто відзначити, що мова йде про податки, які лягають на бізнес, а не на задіяних в ньому людей.
Країни, в яких податки перевищують 50%:
27. Кот-Д'івуар
Рівень податків: 51,9%
Одна з восьми африканських країн, представлених в рейтингу. Податок на прибуток у Кот-Д'івуарі становить 25%, а для компаній в сфері телекомунікаційних і ІТ-технологій – 30%.
26. Мексика
Рівень податків: 51,8%
Мексика входить до списку семи країн Латинської Америки, де рівень податків перевищує 50%. Базовий рівень податку для корпорацій становить 30%.
25. Японія
Рівень податків: 51,3%
Японія є однією з найбільших світових економік, незважаючи на загальний рівень податків понад 50%. Це п'ятий за величиною податок серед усіх країн Азії.
24. Австрія
Рівень податків: 52%
Одна з шести європейських країн, в яких на податки йде понад 50% доходів. Австрія відрізняється дуже своєрідною системою оподаткування. Наприклад, пари платять податки окремо навіть після офіційної реєстрації відносин.
23. Україна
Рівень податків: 52,9%
Бізнес в Україні складно вести не тільки зважаючи на істотність геополітичної загрози, але також з-за одного з найвищих рівнів оподаткування в Європі. Тільки в чотирьох країнах континенту встановлені більш високі податки.
22. Шрі-Ланка
Рівень податків: 55,6%
Податкова ставка на Шрі-Ланці для звичайних компаній становить 28%, а для виробників алкоголю та тютюнових виробів вона досягає 40%. Загальний рівень податків внаслідок різних додаткових податків перевищує 50%.
21. Коста-Ріка
Рівень податків: 58%
Невелика держава – одна з небагатьох країн Центральної Америки з податком вище 50%. Така ситуація склалася після активного підвищення податків в останні кілька років.
20. Бельгія
Рівень податків: 57,8%
"Палац" Європейського Союзу по тяжкості податків перебуває на четвертому місці серед країн Єврозони і займає перше місце серед держав поза "великої п'ятірки" ЄС.
19. Іспанія
Рівень податків: 58,2%
З трьох країн європейської "великої п'ятірки", які потрапили в цей рейтинг, Іспанія посіла найнижче місце. Так що її податкові ставки хоч і здаються бізнесменам високими, але могло бути і гірше.
18. Індія
Рівень податків: 61,7%
Міністр фінансів Арун Джейтли хоче скоротити базову податкову ставку на 5%, опустивши її за чотири роки до 25%.
17. Туніс
Рівень податків: 62,4%
Хоча деякі інші країни на африканському континенті мають ще більш високі ставки, в Північній Африці Туніс за цим показником займає друге місце.
16. Бенін
Рівень податків: 63,3%
У звіті Світового банку говориться, що податок на прибуток в Беніні становить лише 15,9%, однак інші види податків істотно ускладнюють життя місцевим бізнесменам.
15. Гамбія
Рівень податків: 63,3%
У Гамбії майже немає природних ресурсів, що робить її однією з найбідніших країн світу. Податки з обороту більше тиснуть на бізнес, ніж податки на прибуток.
14. Чад
Рівень податків: 63,5%
Як і Гамбія, Чад покладається на сільське господарство і є надзвичайно бідним. Ставки на податок з обороту і на прибуток коливаються від 1,5% до 40% в залежності від того, де спостерігається краща ситуація.
13. Китай
Рівень податків: 64,6%
Як і багато інших країн в цьому списку, Китай теж воліє підвищувати податкові ставки на податок з обороту, а не на прибуток.
12. Італія
Рівень податків: 65,4%
Італія відома своїм жорстким ставленням до оподаткування. Однак серед великих європейських країн вона все ж посідає друге місце за цим показником.
11. Венесуела
Рівень податків: 65,5%
Уряд країни запровадив більш жорстку модель оподаткування. Особливо високі податки доводиться платити іноземним компаніям, які працюють у нафтовій галузі.
10. Нікарагуа
Рівень податків: 65,8%
У 2012 році Міжнародний валютний фонд порекомендував країні спростити систему оподаткування для бізнесу. Як бачимо, поки що з цим виникають великі складності.
9. Франція
Рівень податків: 66,6%
За величиною податків Франція займає перше місце в Європі. Діючий уряд пообіцяв податкову реформу, яка позбавить бізнес від цього важкого тягаря.
8. Гвінея
Рівень податків: 68,3%
Більшу частину податкових виплат у Гвінеї складає фіксований податок з обороту за підсумками минулого року.
7. Бразилія
Рівень податків: 69%
У минулому році найбільша економіка Латинської Америки на 20% скоротила податок на зарплату. Дана ініціатива – тільки частина запланованої податкової реформи.
6. Мавританія
Рівень податків: 71,3%
У 2013 році ця аграрна країна ввела утриманий податок розміром в 15%. Це має зупинити масовий переказ грошей жителями країни на ім'я нерезидентів.
5. Алжир
Рівень податків: 72,7%
Алжир – лідер серед африканських країн за рівнем оподаткування.
4. Колумбія
Рівень податків: 75,4%
Колумбія нещодавно ввела новий податок на розкіш. Втім, навіть займаючи за рівнем податків четверте місце в світі, в Латинській Америці їй дісталася лише третя позиція.
3. Таджикистан
Рівень податків: 80,9%
Країна в Центральній Азії встановила 2-відсотковий мінімальний податок з обороту на всі види бізнесу. На його сплату йде значна частина коштів будь-якої місцевої компанії.
2. Болівія
Рівень податків: 83,7%
3%-відсотковий податок на фінансові транзакції забирає в болівійських компаній близько 60% прибутку. І це навіть без урахування інших видів податків. Однак навіть Болівія програє ще одній країні Латинської Америки.
1. Аргентина
Рівень податків: 137,3%
Це вражаюче: загальний рівень податків в Аргентині перевищує 100% прибутку компанії! На податок з обороту припадає близько 90% загальної суми, а решту формують податки на заробітну плату і фінансові транзакції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Відмінні дороги
0,0%
Задовільний стан
15,7%
Жахливий стан
68,1%
А Новоград має дороги?
16,2%
#Новоград #податки #Україна #ведення бізнесу #Азія #конкурентоспроможність #економіка #інфляція #Світовий банк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...