Як "атошнику" з Новограда-Волинського розпочати власний бізнес?

До на писання даної статі мене спонукало те, що мій товариш - учасник АТО, який отримав під час бойових дій поранення і являється інвалідом звернувся до мене за допомогою у відкриті власної справи, оскільки на даний час він являється безробітним і стоїть на обліку в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості.

Маючи досвід відкриття бізнесу, бувши сам учасником бойових дій, вважаю за свій обов’язок розповісти про особливості відкриття підприємницької діяльності, як колишнім учасникам АТО, так і для широкого кола громадян загалом.

Війна яка увірвалася в Україну, робить свої корективи в нашому житті. Хтось працював на підприємстві чи мав власну справу був мобілізований до лав Збройних сил України, хтось служив за контрактом, але об’єднує цих людей те, що вони усі разом стали на захист нашої Вітчизни. Хтось був демобілізований після закінчення відповідного строку, хтось отримав поранення і був визнаний військово-лікарською комісією непридатним до подальшого проходження служби, але більшість з цих людей рано чи пізно зустрічаються Новоград-Волинському міському центрі зайнятості та отримують у визначених розмірах допомогу по безробіттю.

Служба зайнятості має сприяти у започаткуванні власної справи безробітним з метою забезпечення їх зайнятості. Згідно чинним законодавством України про зайнятість населення допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності можуть отримати безробітні військовослужбовці, які звільнені зі служби з підстав, передбачених пунктом «в» частини третьої, пунктами «е», «є», «ж», «и» частини шостої, пунктами «е», «є», «ж» частини сьомої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Однією ж основних вимог для виплати разової допомоги по відкриттю власної справи є написання відповідної заяви та бізнес-плану.

Хотів би дати загальні рекомендації щодо складання бізнес-плану в сфері послуг. Загалом він може містити наступні розділи:

1. Меморандум про конфіденційність
2. Резюме
3. Комерційне найменування
4. Характеристика послуги
5. Аналіз ринку
6. План маркетингу
7. Необхідне обладнання
8. Організаційний план
9. Оцінювання ризиків
10. Фінансовий план


Меморандум про конфіденційність має вимоги конфіденційності інформації та попередження кола осіб, які з ним ознайомиляться про відповідальність за її поширення без згоди автора. 

В резюме вказується мета бізнес-плану, яка полягає в залучені фінансування для відкриття власного малого бізнесу, отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, відмінність від конкурентів, забезпечення всіма необхідними матеріалами та технічними засобами. Основною метою бізнесу для бізнесмена-початківця має бути, в першу чергу, самостійність та фінансова незалежність, можливість творчого розвитку і подальше використання потенціалу в сфері обраної діяльності.

В розділі «Комерційне найменування», необхідно зазначити назву майбутньої торговельної марки чи найменування, перед цим провести ретельний аналіз наявності аналогічних найменувань, щоб схожі зареєстровані аналогічні підприємства та (торговельні марки) були відсутні. Необхідно щоб при використанні назви законодавство в сфері інтелектуальної власності та авторські права не порушувалися.

У розділі «Характеристика послуги» описується її особливість та порядок надання.

Під час аналізу ринку необхідно зазначити, де буде надаватися послуга, особливості регіону, вказати потенційних клієнтів, переваги послуги над іншими, її особливість, сильні сторони бізнесу які допоможуть конкурувати на ринку.

В план маркетингу необхідно включити підрозділи ціноутворення, схему поширення, методи стимулювання послуги.

У розділі необхідне обладнання зазначаються необхідні технічні засоби, обладнання, канцелярське приладдя. Бажано виконати цей розділ у вигляді таблиці із зазначенням найменування та ціни обладнання та вивести його загальну вартість.

В організаційний план ми включаємо, майбутню організаційну схему ведення бізнесу, що включає в себе необхідний персонал, його кваліфікацію, освіту, навички. Також необхідно зазначити якими методами ви збираєтеся заохочувати своїх майбутніх працівників.

В оцінку ризиків ми включаємо усі негативні явища, які можуть завадити впровадження вашого проекту, як то політична нестабільність у державі, підвищення рівня оподаткування, військові дії й тому подібне.

У розділі «Фінансовий план», ми вказуємо приблизну кількість послуг за певну одиницю часу, їх вартість, підраховуємо витрати та орієнтовано виводимо очікуваний дохід. Обов’язково необхідно скласти таблицю з планом доходів та витрат помісячно та на поточний рік.

Ну ось, мабуть і все, я думаю прочитавши дані рекомендації, ви не даремно витратили свій час і вони стануть вам у нагоді. Складання бізнес-плану є лише першим кроком, у непередбачуваному житті підприємця, але також важливим. Зробивши перший крок, не бійтеся зробити наступний. Ризикуйте, йдіть на нестандартні рішення, в умовах кризи «виживуть» тільки найсильніші, які займуть свою нішу на ринку і стануть справді незалежними людьми. Але не слід забувати, що гроші – це лише засіб для досягнення цілей, а не самоціль.

Нагадаємо, що за більш детальною інфомацією ви можете звернутися безпосередньо до Новоград-Волинського міського центру зайнятості, який знаходиться за адресою: Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Замкова, 7 або за телефоном : (04141) 2-00-26, (04141) 2-17-84.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Пригоди
Однією з найбільш аварійною ділянкою автодороги Київ-Чоп у межах Новограда-Волинського району є відрізок у селі Броники.  Про чергову дорожньо-транспортну пригоду на вказаній дорозі повідомив очивидець наслідків ДТП. Сьогодні близько восьмої години їхав у напрямку Житомира, у селі Броники зіткнулися два автомобіля Volkswagen з Opel Zafira. У цей час на місці вже була поліція. Ніби постраждалих нема, розбиті тільки автомобілі" - розповів Сергій.
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ (15.07.2020) Протягом минулої доби у Новоград-Волинській міській ОТГ не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.  На даний момент на стаціонарному лікуванні у інфекційному відділенні для дорослих КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 8 хворих на коронавірусну інфекцію, з них 1 – жителька міста, 5 - жителів Новоград-Волинського району, 2 – жителі...
Спорт
Відбулися матчі 4-го туру чемпіонату Житомирської області. Минулорічний чемпіон – "Звягель" (Новоград-Волинський) реабілітувався за несподівану поразку у попередньому турі, на виїзді з рахунком 4:0 розгромивши "Радовель". Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатол Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатолій Бусленко ій Бусленко. Схоже, саме 25-річний футболіст перебрав на себе функції основного б...
Влада
Асоціація міст України звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч. 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законода...
Суспільство
Головне завдання хліборобів у літній період - зберегти врожай та не дати йому перетворитися на попіл. В цій нелегкій справі аграріям активно допомагають і рятувальники. Аби попередити виникнення пожеж та загорянь на хлібних масивах, по всіх регіонах проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільськогосподарських підприємств. Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуац...
Екологія
Нещодавно ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" було проведено лабораторне дослідженн якості води на офіційних пляжах Новограда-Волинщини. Про це повідомив Заступник директора центру О. Васильков. Згідно його інформації отримано наступні результати: м.Новоград-Волинський, р.Случ: індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення), БСК5, ХСК – в межах нормативних значень.  Таким чином відповідно до отриманих результатів жителі Новограда-Волинськог...
Новини компаній
«Медико - Природничий Університет» проводить літній набір студентів на очну (денну, вечірню), заочну та дистанційну форми навчання. Набір здійснюється без ЗНО (на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра) з зарахуванням на II - III курси. На підставі диплома молодшого спеціаліста (ЗНО - український мова та література), зарахування на ІІ-ІІІ курс за спеціальностями: 223 МЕДСЕСТРИНСТВО (бакалавр) Спеціалізації: 1. Медична сестра з масажу та лікувально...
Суспільство
Останні відомості про поширення коронавірусної інфекції на території Городницької громади не на жарт схвилювало місцевих людей та внесла певні корективи у їх буденне життя. Так, на території даної громади Новоград-Волинського району, за офіційними даними, епідситуація на коронавірусну інфекцію COVID – 19 станом на 14 липня 2020 року залишається без змін: 4 хворих з позитивним результатом біоматеріалу ПЛР (3 жінки та 1 чоловік), які були госпіталізовані в К...
Новини компаній
Збираючись у відпустку, краще спланувати все до дрібниць, щоб відпочинок пройшов добре. Тому ми підготували для вас гід по Бердянську! Тепле море і піщані пляжі - це далеко не все, чим може здивувати відпочиваючих курортний Бердянськ. У цій статті ми розповімо, що обов'язково потрібно відвідати в нашому місті, щоб провести час з користю і залишити про відпочинок в Бердянську найкращі спогади.   Як же сюди дістатися? Пропонуємо розглянути кілька варіантів і...