• Головна
  • Як "атошнику" з Новограда-Волинського розпочати власний бізнес?
авторский проект
14:43, 20 березня 2016 р.

Як "атошнику" з Новограда-Волинського розпочати власний бізнес?

авторский проект

До на писання даної статі мене спонукало те, що мій товариш - учасник АТО, який отримав під час бойових дій поранення і являється інвалідом звернувся до мене за допомогою у відкриті власної справи, оскільки на даний час він являється безробітним і стоїть на обліку в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості.

Маючи досвід відкриття бізнесу, бувши сам учасником бойових дій, вважаю за свій обов’язок розповісти про особливості відкриття підприємницької діяльності, як колишнім учасникам АТО, так і для широкого кола громадян загалом.

Війна яка увірвалася в Україну, робить свої корективи в нашому житті. Хтось працював на підприємстві чи мав власну справу був мобілізований до лав Збройних сил України, хтось служив за контрактом, але об’єднує цих людей те, що вони усі разом стали на захист нашої Вітчизни. Хтось був демобілізований після закінчення відповідного строку, хтось отримав поранення і був визнаний військово-лікарською комісією непридатним до подальшого проходження служби, але більшість з цих людей рано чи пізно зустрічаються Новоград-Волинському міському центрі зайнятості та отримують у визначених розмірах допомогу по безробіттю.

Служба зайнятості має сприяти у започаткуванні власної справи безробітним з метою забезпечення їх зайнятості. Згідно чинним законодавством України про зайнятість населення допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності можуть отримати безробітні військовослужбовці, які звільнені зі служби з підстав, передбачених пунктом «в» частини третьої, пунктами «е», «є», «ж», «и» частини шостої, пунктами «е», «є», «ж» частини сьомої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Однією ж основних вимог для виплати разової допомоги по відкриттю власної справи є написання відповідної заяви та бізнес-плану.

Хотів би дати загальні рекомендації щодо складання бізнес-плану в сфері послуг. Загалом він може містити наступні розділи:

1. Меморандум про конфіденційність
2. Резюме
3. Комерційне найменування
4. Характеристика послуги
5. Аналіз ринку
6. План маркетингу
7. Необхідне обладнання
8. Організаційний план
9. Оцінювання ризиків
10. Фінансовий план


Меморандум про конфіденційність має вимоги конфіденційності інформації та попередження кола осіб, які з ним ознайомиляться про відповідальність за її поширення без згоди автора. 

В резюме вказується мета бізнес-плану, яка полягає в залучені фінансування для відкриття власного малого бізнесу, отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, відмінність від конкурентів, забезпечення всіма необхідними матеріалами та технічними засобами. Основною метою бізнесу для бізнесмена-початківця має бути, в першу чергу, самостійність та фінансова незалежність, можливість творчого розвитку і подальше використання потенціалу в сфері обраної діяльності.

В розділі «Комерційне найменування», необхідно зазначити назву майбутньої торговельної марки чи найменування, перед цим провести ретельний аналіз наявності аналогічних найменувань, щоб схожі зареєстровані аналогічні підприємства та (торговельні марки) були відсутні. Необхідно щоб при використанні назви законодавство в сфері інтелектуальної власності та авторські права не порушувалися.

У розділі «Характеристика послуги» описується її особливість та порядок надання.

Під час аналізу ринку необхідно зазначити, де буде надаватися послуга, особливості регіону, вказати потенційних клієнтів, переваги послуги над іншими, її особливість, сильні сторони бізнесу які допоможуть конкурувати на ринку.

В план маркетингу необхідно включити підрозділи ціноутворення, схему поширення, методи стимулювання послуги.

У розділі необхідне обладнання зазначаються необхідні технічні засоби, обладнання, канцелярське приладдя. Бажано виконати цей розділ у вигляді таблиці із зазначенням найменування та ціни обладнання та вивести його загальну вартість.

В організаційний план ми включаємо, майбутню організаційну схему ведення бізнесу, що включає в себе необхідний персонал, його кваліфікацію, освіту, навички. Також необхідно зазначити якими методами ви збираєтеся заохочувати своїх майбутніх працівників.

В оцінку ризиків ми включаємо усі негативні явища, які можуть завадити впровадження вашого проекту, як то політична нестабільність у державі, підвищення рівня оподаткування, військові дії й тому подібне.

У розділі «Фінансовий план», ми вказуємо приблизну кількість послуг за певну одиницю часу, їх вартість, підраховуємо витрати та орієнтовано виводимо очікуваний дохід. Обов’язково необхідно скласти таблицю з планом доходів та витрат помісячно та на поточний рік.

Ну ось, мабуть і все, я думаю прочитавши дані рекомендації, ви не даремно витратили свій час і вони стануть вам у нагоді. Складання бізнес-плану є лише першим кроком, у непередбачуваному житті підприємця, але також важливим. Зробивши перший крок, не бійтеся зробити наступний. Ризикуйте, йдіть на нестандартні рішення, в умовах кризи «виживуть» тільки найсильніші, які займуть свою нішу на ринку і стануть справді незалежними людьми. Але не слід забувати, що гроші – це лише засіб для досягнення цілей, а не самоціль.

Нагадаємо, що за більш детальною інфомацією ви можете звернутися безпосередньо до Новоград-Волинського міського центру зайнятості, який знаходиться за адресою: Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Замкова, 7 або за телефоном : (04141) 2-00-26, (04141) 2-17-84.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Відмінні дороги
0,0%
Задовільний стан
15,7%
Жахливий стан
68,1%
А Новоград має дороги?
16,2%
#Новоград-Волинський #міський центр зайнятості #АТО #безробітний #бізнес #бізнес-план #власна справа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...