Фантастика стає реальністю: Британські військові протестували «плащ-невидимку»

Британські військові тестували новий, розумний камуфляж, який здатний маскувати під навколишній простір подібно шкірі восьминога. Газета The Telegraph повідомила, що солдати високо оцінили новинку і звернулися в Міноборони Великобританії з проханням закупити «плащі-невидимки» для армії.

Розумний камуфляж з назвою Vatec створений в США групою фахівців з Іллінойського університету і Массачусетського технологічного інституту. Він складається з п'яти шарів, які імітують роботу хроматофор – пігментомістких і світловідбивних клітин. Один з шарів плаща складається з тисяч світлочутливих клітин, здатних фіксувати кольори навколишніх предметів. Інші шари перетворять сигнали від клітин-детекторів і передають електричний сигнал на поверхневий шар, здатний змінювати колір з допомогою термочутливих барвників.

Час зміни кольору становить 2-3 секунди, що дозволяє повільно рухаючій людині залишатися практично непомітним при візуальному спостереженні. Крім того, розумний камуфляж робить людину «невидиму» в інфрачервоному спектрі і тепловізори.

За словами розробників адаптивного камуфляжу, технологія повністю готова до застосування на полі бою. В цьому році «плащі-невидимки» надійшли на тестування в американську армію. Випробування проходять на військовій базі Форт-Беннінг (штат Джорджія), де їх протестували підрозділи британської армії, які проводять спільні навчання з американськими колегами. Тайрон Огуд, британський снайпер, що випробував камуфляж Vatec на собі, розповів журналістам The Telegraph: «Це абсолютно блискуча частина комплекту для маскування. Замість того, щоб нести дротяну сітку, аерозольну фарбу і термічні листи, ми можемо використовувати всього один елемент, який здатний не тільки приховати нас візуально, але який ще й маскує теплової слід, роблячи людину абсолютно невидиму у інфрачервоні і тепловізійні приціли».

Розробники «плаща-невидимки» не збираються зупинятися на індивідуальному маскуванні, розраховуючи за п'ять років створити аналогічний камуфляж для військової техніки.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі