В найближчому майбутньому землянам пропонується очікувати мегацунамі і мегатайфуны

Землянам пообіцяли мегацунамі і мегатайфуны в найближчому майбутньому Наукова стаття, пророкує катастрофічні для людства наслідки кліматичних змін уже через два десятиліття, прийнята до публікації в журналі Atmospheric Chemistry and Physics. Кадр з фільму «Післязавтра» Це рішення свідчить про збільшення реалістичності апокаліптичних сценаріїв в науці, зазначає видання Gizmodo.

Стаття, написана кліматологом Джеймсом Хансеном (James Hansen) і його колегами, прогнозує руйнування льодовиків Гренландії і Антарктиди, руйнівні бурі і цунамі, що несуть на береги гігантські валуни. Крім того, цих катастрофічних явищ пропонується очікувати вже через кілька десятиліть, а не століть. На думку вчених, процес починається з танення льодовиків, яке відбувається вже зараз. Прохолодна вода, потрапляючи в океан, лягає на більш теплу і щільну морську воду. Даний процес порушує нормальну механіку циркуляції води, завдяки якій товща води перемішується, а тепло з глибин океану виходить на поверхню. В результаті цього тепла вода «консервується» в океані, ще сильніше розмиває льодовики, чого в океан потрапляє нова вода з льодовиків, що тануть, і рівень моря різко підвищується.

Порушення в роботі океанічних процесів циркуляції води, крім того, наводять до наростання температурних контрастів: тропіки стають спекотніше з-за глобального потепління, а Західна Європа і Північна Америка постраждають від холоду. Такі температурні контрасти і приведуть до катастрофічних цунамі і тайфунам. Не чекаючи прийняття своїй статті до публікації, Хансен виклав її в інтернет ще в 2015 році, що викликало бурхливі суперечки. Одні вчені критикували Хансена за «злив» своїх даних безвідповідальним журналістам, а інші схвалювали його бажання бити на сполох з приводу глобального потепління.

Нарешті, не всі кліматологи згодні з його розрахунками швидкості танення льодовиків. У 2015 році інший колектив учених пояснив появу величезних кам'яних валунів на рівнинах північного краю острова Сантьяго в Кабо-Верде. На думку вчених, камені були закинуті на свої місця хвилею цунамі. Катастрофа сталася близько 73 тисяч років тому біля західного узбережжя Африки.

тайфун
тайфун
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі