Схід села в с.Повчино Новоград-Волинського району

23 березня відбулися загальні збори громадян за місцем проживання у селі Повчино. Участь у зборах взяв і голова районної державної адміністрації Володимир Михнюк.

Ігор Печорін – Повчинський сільський голова розпочав збори із короткої характеристики стану сільської ради. Відмітив, зокрема складну демографічну ситуацію: «Вперше за багато років населення у селах Повчине та Калинівка менше, ніж 900 чол., молодь масово виїжджає, а смертність перевищує народжуваність». Стосовно бюджету – є перевиконання за 2015 рік, але сума залишкових коштів не є значною та не дозволяє забезпечити в повній мірі потреби сільської ради, а це додаткове вуличне освітлення (потрібно встановити ще близько 20 ліхтарів), поточний ремонт доріг, встановлення нового паркану довкола цвинтаря (близько 150 м.) та багато іншого.

Зі слів Ігора Анатолійовича, головними джерелами наповнення бюджету сільської ради є податки від ТОВ «Птахівник», а також акцизний збір із продажу алкогольних та тютюнових виробів.

Не оминули й таке актуальне для всієї України питання, як децентралізація влади та об'єднання територіальних громад. Володимир Михнюк розповів про основні засади, що стосуються об'єднання. «Я особисто вірю у реформу, і вірю, що вона принесе позитивні зрушення у наші життя та життя наших нащадків».

Сільська громада одноголосно підтримала об'єднання виключно з Піщівською громадою, а сільський голова додав, що потрібно відстоювати розроблений районною робочою групою перспективний план об'єднання, в якому передбачено утворення 6-ти громад та м. Новоград-Волинський.

Дільничний інспектор Віталій Лебіга застеріг громадян бути обачними, адже в районі та місті спостерігається значне зростання правопорушень. Зокрема, зі слів інспектора, реєструються неодноразові факти шахрайства через засоби мобільного зв'язку. Закликав інспектор також слідкувати за власним майном, адже частішають випадки крадіжок, зокрема кольорових та чорних металів.

Володимир Михнюк додав, що одним із пріоритетів діяльності району на сьогодні – детінізація бізнесу та легалізація робочих місць. Наголосив на тому, що умови для бізнесу повинні бути рівні для всіх. Це стосується, зокрема, і самогоноваріння. Питaння стоїть гостро, тому будуть застосовуватись всі можливі заходи спрямовані на боротьбу з цим шкідливим для суспільства явищем.

Оскільки керівництво СТОВ «Птахівник» не змогло взяти участь у зборах, було розроблено громадське звернення до підприємства щодо уточнення певних моментів стосовно подальшої співпраці.

Директори Повчинської та Калинівської шкіл – Олександр Малиновський та Іван Жигун поінформували громаду про стан та перспективи очолюваних ними шкіл. Як зазначалося вище, демографічна ситуація є незадовільною, стосується це і школярів: в Повчинській школі І-ІІІ ступенів навчається 44 учні, в Калинівській – 40. Проте мала комплектність шкіл не означає менший об'єм роботи для педагогів: керівники шкіл докладають значних зусиль, щоб максимально забезпечити учнів якісною освітою.

Олександр Малиновський також висловив подяку керівництву СТОВ "Птахівник" Валентині Гальчук та Андрію Мармалюку, та керівнику ДП «Городницьке лісове господарство» Віктора Мельника за матеріальну допомогу, спрямовану на обладнання танцювального залу в Повчинській ЗОШ.

Володимир Михнюк повідомив, що нинішній стан справ змушує приймати непопулярні рішення, так у 2015 році було оптимізовано (скорочено або реорганізовано) 5 шкіл. Окрім того, згідно прийнятого Державного бюджету на 2016 рік школи, в яких навчається менше 25 учнів, фінансуватися за кошти державної субвенції не будуть. Поза тим, об'єднані територіальні громади матимуть змогу самі вирішувати - функціонуватиме та чи інша школа, чи ні.

«Перспективи, майбутнє у вашої громади – є, але потрібно бути активнішими (сьогодні вас тут зібралося не більше 40, а це означає, що решту доля села не турбує)», - мовив підбиваючи підсумки голова адміністрації.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
райдержадміністрації

пов3 пов1 пов2 пов5 пов4
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі