Найкращий читач Новоград-Волинського району - 2016

У великій залі Будинку рад відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2016» - районний конкурс «Найкращий читач району-2016», проведений районною бібліотекою для дітей.

З кожним роком конкурс набуває все більшої популярності, ось і цьогоріч позмагатися в кмітливості, ерудиції, поділитися своїми знаннями і познайомити присутніх зі своїми улюбленими книгами виявили бажання 46 учасників - читачів-учнів 6-7 класів району.

Учасників оцінювало журі начолі з Даниленко Наталією Володимирівною – заступником голови РДА у складі: завідуючої районною бібліотекою для дітей Данюк О.Б., методиста районного відділу освіти Євпак О.М., директора районної бібліотеки для дорослих ім. Лесі Українки Ковалевської Л.Д., поетів-земляків, членів Національної спілки письменників України Ніни Талько-Петрук та Анатолія Клюска.

З вітаннями на адресу учасників і гостей конкурсу виступила Даниленко Н.В., побажання успіхів і слова підтримки висловили Ніна Талько-Петрук, Клюско А.О., Ковалевська Л. Д., представник постійного спонсора заходів районної бібліотеки для дітей - ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», маркетолог підприємства Черниш О.Г.

Конкурс було присвячено 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки. Учасники гідно показали себе знавцями біографії та творчості нашої славетної землячки, відповідаючи на питання І туру конкурсу – вікторини «Життєвий і творчий шлях Лесі Українки».

Артистизм, художнє виконання і творчий підхід до створення образу були головним критерієм оцінювання в ІІ турі, де учасники декламували вірші поетеси, уривки з її прозових творів, перевтілювалися в улюблених героїв. Приємне враження залишилося від креативних і продуманих до дрібниць сценічних костюмів та різнобарв’я вишиванок.

У ІІІ турі конкурсу учасники представляли Рейтинговий список книжок «Моя золота поличка». За його підсумками можна з упевненістю стверджувати, що сучасні діти читають вітчизняних і зарубіжних класиків, цікавляться новинками літератури, і читання займає досить важливе місце в їхньому житті. Приємно, що юні читачі знають і люблять творчість місцевих митців поетичного слова. Зокрема, Лосовська Анастасія (с. Слобода Романівська) і Кожемяк Діана (с.Гірки) одним із своїх улюблених авторів назвали Ніну Талько-Петрук.

Продовжити гасло-месседж «Сьогодні я тут, тому що…» було запропоновано учасникам у заключному турі конкурсу. Відповіді дітей можна об’єднати в загальне прагнення проявити себе, дізнатися більше про життя і творчість Лесі Українки, поспілкуватися з однолітками.

Журі надзвичайно важко було оцінювати конкурсантів, але переможців таки було обрано:

- І місце серед читачів-учнів 6-х класів здобув Чечет Єгор з с.Гульськ, серед читачів-учнів 7-х класів – Случак Діана з с.Піщів;

- ІІ місце посіли Бойко Альона (6 кл., с.Токарів) і Бобер Наталія (7 кл., с.Сусли);

- ІІІ місце - у Євтушка Івана (6 кл., с.Колодянка) та Сидорчук Дарини (7 кл., с.Великий Молодьків).

Переможці конкурсу були відзначені грамотами, а всі інші конкурсанти - подяками від Новоград-Волинської райдержадміністрації. Власну книгу «Виласкавиці Волхвині» з автографом подарувала Ніна Талько-Петрук шанувальницям її творчості Лосовській Анастасії і Кожемяк Діані.

Усі учасники отримали подарунки від відділу культури райдержадміністрації та поласували солодощами, наданими нашими спонсорами: ПП Махновецьким О.П. та Портянком С.Ф. (ВАТ «Новоград-Волинський хлібзавод»).

Щиро дякуємо ведучим заходу - тріо «Чарівниці» з с.Пилиповичі, а також Редьці Тетяні (с.Дідовичі) та Анні Янчук (с.Пилиповичі) за музичні вітання.

Конкурс «Найкращий читач району - 2016» пройшов в надзвичайно дружній і по-святковому піднесеній атмосфері, пронизаний духом патріотизму, уособленням якого була Леся Українка.

Перможці районного конкурсу продовжать боротьбу за звання найкращого читача України в обласному етапі, який відбудеться в Житомирській обласній бібліотеці для дітей.

Матеріал підготувала
завідуюча районною бібліотекою для дітей
Данюк О.Б.

чит7 чит1 чит2 чит3 чит4 чит5 чит6 читан7 читан1 читан2 читан3 читан4 читан5 читан6
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі