11:39, 28 березня 2016 р.
Інтерв'ю з Сергієм Притулою напередодні "Вар'яти-шоу" у Новограді-Волинському
Сергію, як виник клубний проект «Вар’яти-шоу», коли ви приєдналися до нього?
Проект з’явився у 2009-му у Тернополі і був доволі локальним явищем. Подібних шоу в кінці нульових було багато на Західній Україні: «Магарич» у Львові, «Батяри» у Франківську, «Чорний Гуцул» в Чернівцях. Учасниками шоу були колишні тернопільські квнщики з 3-4-ьох команд. Хлопці виступали у одному з місцевих клубів близько року, поки в них не стався одразу подвійний конфлікт: з мером Тернополя і з тодішнім управлінцем шоу. Кілька учасників шоу, з якими я свого часу грав у КВН, поросили мене «розрулити» ситуацію з мером. Я зробив це одним телефонним дзвінком (завжди був у хороших стосунках з тернопільськими мерами). Після цього хлопці попросили очолити шоу. Я побував на кількох їх виступах, вибрав тих, з ким було б цікаво працювати, окрім цього долучив ще гумористів зі Львова, Млинова, Франківська, Ізяслава, Чернівців. Запропонував своє бачення діяльності та розвитку проекту. Хлопці погодились і 28-го травня 2010-го року ми вперше виступили у Тернополі вже під брендом «Перше україномовне гумор-шоу «Вар’яти».
Якого сенсу Ви надаєте слову «Вар’яти», чому було обрано саме таку назву?
Назва була придумана до моєї появи в шоу, а історія її появи корінням сягає у середину 2000-них, коли в Тернополі «гриміла» однойменна команда КВН, двоє учасників якої по нині день працюють у «Вар’яти-шоу». А значення кожен трактує по-своєму. Вікіпедія дає кільканадцять варіантів. Я прихильник того, що слово означає поведінку людини, яка виходить за межі суспільно-прийнятих рамок, але не спрямована на негатив, а радше на епатаж.
Як, на Вашу думку, чи стало україномовне «Вар’яти-шоу» альтернативою звичному КВН?
Ми не ставили перед собою таке завдання. Ми, м’яко кажучи, перебуваємо у дещо різних «вагових категоріях» і працюємо на різну цільову аудиторію. КВН – це, звісно ж, фундамент і трамплін усіх учасників «Вар’яти-шоу», проте, у нас набагато вищий коефіцієнт корисної дії. Щомісяця ми видаємо нову 2-годинну програму. Команда КВН на 2-х годинах матеріалу може кататись цілий рік по трьох лігах. Зрештою, КВН розрахований в основному на молодь, а у нас цільова аудиторія 25-50 років. Плюс є ще таке поняття, як «щільність шумору». У нас вона набагато вища, ніж у квнщиків.
Нам відомо, що навчалися у Лондоні у коледжі, розкажіть будь-ласка, які враження на Вас склала Велика Британія, чим ви займалися у вільних від навчання час, чи залишилися у Вас там друзі? І з якими почуттями Ви зараз їдете з концертом до Лондону?
Я був майже рік у Лондоні і враження залишились доволі полярні. З одного боку я із захопленням згадую про ті часи, коли я у 18-ть років заробляв за день більше, ніж мама з татом за місяць разом узяті. Бачив світ, бачив, як виглядає нормальне демократичне суспільство. З іншого, я в Лондоні під час бійки отримав серйозну травму, наслідки якої «аукаються» по сьогоднішній день. Тому й кажу, враження полярні. А концерту у Лондоні я чекаю з неаби-яким хвилюванням. Адже попри саму важливість цього концерту, я буду мати можливість відвідати ті місця, де був востаннє 16 років тому.
Як Ви потрапили на радіо, які риси вашого характеру (чи може зовнішності) допомогли вам у подальшому стати популярним і на телебаченні?
Пройшов кастинг на посаду радіоведучого. Конкурс був «ого-го», з понад 200 претендентів нас відібрали трьох: Андрія Махна, Іринку Пудяк і мене. А успішним, ймовірно, дозволила стати сукупність таких рис, як працелюбність та суб’єктивність у ефірі. Що на радіо, що на ТБ мені завжди дозволяли говорити те, що я думаю. Так, іноді за це штрафували, іноді були скандали навіть на міждержавному рівні (які моє керівництво, дай їм Боже здоров’ячка, завжди оперативно «заминали»), але головне те, що я говорив у ефірі те, що було моєю думкою, а не написаним редактором текстом. Слухач і глядач завжди це відчуває.
Чи існує цензура на «Новому каналі», наскільки вільно ви можете втілювати свої ідеї?
Новий канал – це розважальний канал, тут практично відсутні якісь суспільно-аналітичні програми, політичні ток-шоу і т.д., тому в контексті розваг поняття цензури практично знівельовано. Звичайно, є рекомендації від керівництва, щодо того, щоб не зловживати стьобом над політиками, але це однозначно не на тому рівні, як це відбувається на більшості загальнонаціональних каналів.
Яку програму везете в Новоград-Волинський?
Ми будемо у місті вперше, тож складнощів у формуванні програми не передбачається. Привеземо «обкатані» номери та жарти з доробку за останніх 2-3 роки. Ми жартуємо в основному на побутову тематику, тож «нєтлєнок» у нас хоч відбавляй.
Якщо одна хвилина сміху подовжує людське життя на 15 хвилин, на скільки часу продовжиться життя тих хто прийде «Вар’яти-шоу» у Новограді-Волинському?
120хв х 15хв = 1800хв/60хв = 30год = 1 доба і ще трішки)))).
Чи проходитить «Вар’яти-шоу» в зоні АТО, чи для хлопців які приймали в ньому участь, як гумор на Вашу думку допомагає їм повернутися до нормального життя?
У нас доволі щільний графік, понад 100 концертів на рік, тож я вважаю за більш доцільне робити комерційні виступи, з яких ми акумулюємо кошти на потреби бійців, аніж витрачати 4 доби для того, щоб виступити в АТО. Колектив розкиданий по трьох містах: Київ, Тернопіль, Львів. Поки всіх збереш, поки доїдеш, поки повернешся… краще за цих 4 дні дати десь 1-2 комерційних виступи і за ті гроші відремонтувати хлопцям джип чи забезпечити місяць діяльності реабілітаційного центру для бійців АТО у Тернополі. За останніх 2 роки ми передали на потреби бійців близько 1 800 000 грн. А повеселити хлопців на «передку» я і сам непогано вмію. Особливо, коли залишаюсь у них ночувати. Тоді вечеря плавно переростає у міні-концерт.
Про шоу:
ВАР’ЯТИ-ШОУ було створено в 2010 році кращими представниками українського гумору. Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема.
Керівник та ідейний натхненник Вар’ятів – відомий український шоумен, телеведучий, волонтер та селебріті Сергій Притула.
Сьогодні до складу Вар’ятів входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.
Сторінка в FB: facebook.com/varyaty
Сторінка в Іnstagram: instagram.com/varyatyshow
Сторінка ВК: vk.com/varyaty
Сторінка в Youtube: youtube.com/varyaty
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Яка найголовніша проблема України сьогодні
проголосували 392 відвідувачів
Корупція
64,5%
Війна на Донбасі
13,8%
Збіднення людей
7,1%
Чвари політиків
5,1%
Комунальні тарифи
1,0%
Олігархи
8,4%
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:12, 27 серпня
12:30, 6 вересня
18:22, 4 вересня
11
08:59, Вчора
live comments feed...