Інтерв'ю з Сергієм Притулою напередодні "Вар'яти-шоу" у Новограді-Волинському

Сергію, як виник клубний проект «Вар’яти-шоу», коли ви приєдналися до нього?

Проект з’явився у 2009-му у Тернополі і був доволі локальним явищем. Подібних шоу в кінці нульових було багато на Західній Україні: «Магарич» у Львові, «Батяри» у Франківську, «Чорний Гуцул» в Чернівцях. Учасниками шоу були колишні тернопільські квнщики з 3-4-ьох команд. Хлопці виступали у одному з місцевих клубів близько року, поки в них не стався одразу подвійний конфлікт: з мером Тернополя і з тодішнім управлінцем шоу. Кілька учасників шоу, з якими я свого часу грав у КВН, поросили мене «розрулити» ситуацію з мером. Я зробив це одним телефонним дзвінком (завжди був у хороших стосунках з тернопільськими мерами). Після цього хлопці попросили очолити шоу. Я побував на кількох їх виступах, вибрав тих, з ким було б цікаво працювати, окрім цього долучив ще гумористів зі Львова, Млинова, Франківська, Ізяслава, Чернівців. Запропонував своє бачення діяльності та розвитку проекту. Хлопці погодились і 28-го травня 2010-го року ми вперше виступили у Тернополі вже під брендом «Перше україномовне гумор-шоу «Вар’яти».

Якого сенсу Ви надаєте слову «Вар’яти», чому було обрано саме таку назву?

Назва була придумана до моєї появи в шоу, а історія її появи корінням сягає у середину 2000-них, коли в Тернополі «гриміла» однойменна команда КВН, двоє учасників якої по нині день працюють у «Вар’яти-шоу». А значення кожен трактує по-своєму. Вікіпедія дає кільканадцять варіантів. Я прихильник того, що слово означає поведінку людини, яка виходить за межі суспільно-прийнятих рамок, але не спрямована на негатив, а радше на епатаж.

Як, на Вашу думку, чи стало україномовне «Вар’яти-шоу» альтернативою звичному КВН?

Ми не ставили перед собою таке завдання. Ми, м’яко кажучи, перебуваємо у дещо різних «вагових категоріях» і працюємо на різну цільову аудиторію. КВН – це, звісно ж, фундамент і трамплін усіх учасників «Вар’яти-шоу», проте, у нас набагато вищий коефіцієнт корисної дії. Щомісяця ми видаємо нову 2-годинну програму. Команда КВН на 2-х годинах матеріалу може кататись цілий рік по трьох лігах. Зрештою, КВН розрахований в основному на молодь, а у нас цільова аудиторія 25-50 років. Плюс є ще таке поняття, як «щільність шумору». У нас вона набагато вища, ніж у квнщиків.

Нам відомо, що навчалися у Лондоні у коледжі, розкажіть будь-ласка, які враження на Вас склала Велика Британія, чим ви займалися у вільних від навчання час, чи залишилися у Вас там друзі? І з якими почуттями Ви зараз їдете з концертом до Лондону?

Я був майже рік у Лондоні і враження залишились доволі полярні. З одного боку я із захопленням згадую про ті часи, коли я у 18-ть років заробляв за день більше, ніж мама з татом за місяць разом узяті. Бачив світ, бачив, як виглядає нормальне демократичне суспільство. З іншого, я в Лондоні під час бійки отримав серйозну травму, наслідки якої «аукаються» по сьогоднішній день. Тому й кажу, враження полярні. А концерту у Лондоні я чекаю з неаби-яким хвилюванням. Адже попри саму важливість цього концерту, я буду мати можливість відвідати ті місця, де був востаннє 16 років тому.

Як Ви потрапили на радіо, які риси вашого характеру (чи може зовнішності) допомогли вам у подальшому стати популярним і на телебаченні?

Пройшов кастинг на посаду радіоведучого. Конкурс був «ого-го», з понад 200 претендентів нас відібрали трьох: Андрія Махна, Іринку Пудяк і мене. А успішним, ймовірно, дозволила стати сукупність таких рис, як працелюбність та суб’єктивність у ефірі. Що на радіо, що на ТБ мені завжди дозволяли говорити те, що я думаю. Так, іноді за це штрафували, іноді були скандали навіть на міждержавному рівні (які моє керівництво, дай їм Боже здоров’ячка, завжди оперативно «заминали»), але головне те, що я говорив у ефірі те, що було моєю думкою, а не написаним редактором текстом. Слухач і глядач завжди це відчуває.

Чи існує цензура на «Новому каналі», наскільки вільно ви можете втілювати свої ідеї?

Новий канал – це розважальний канал, тут практично відсутні якісь суспільно-аналітичні програми, політичні ток-шоу і т.д., тому в контексті розваг поняття цензури практично знівельовано. Звичайно, є рекомендації від керівництва, щодо того, щоб не зловживати стьобом над політиками, але це однозначно не на тому рівні, як це відбувається на більшості загальнонаціональних каналів.

Яку програму везете в Новоград-Волинський?

Ми будемо у місті вперше, тож складнощів у формуванні програми не передбачається. Привеземо «обкатані» номери та жарти з доробку за останніх 2-3 роки. Ми жартуємо в основному на побутову тематику, тож «нєтлєнок» у нас хоч відбавляй.

Якщо одна хвилина сміху подовжує людське життя на 15 хвилин, на скільки часу продовжиться життя тих хто прийде «Вар’яти-шоу» у Новограді-Волинському?

120хв х 15хв = 1800хв/60хв = 30год = 1 доба і ще трішки)))).

Чи проходитить «Вар’яти-шоу» в зоні АТО, чи для хлопців які приймали в ньому участь, як гумор на Вашу думку допомагає їм повернутися до нормального життя?

У нас доволі щільний графік, понад 100 концертів на рік, тож я вважаю за більш доцільне робити комерційні виступи, з яких ми акумулюємо кошти на потреби бійців, аніж витрачати 4 доби для того, щоб виступити в АТО. Колектив розкиданий по трьох містах: Київ, Тернопіль, Львів. Поки всіх збереш, поки доїдеш, поки повернешся… краще за цих 4 дні дати десь 1-2 комерційних виступи і за ті гроші відремонтувати хлопцям джип чи забезпечити місяць діяльності реабілітаційного центру для бійців АТО у Тернополі. За останніх 2 роки ми передали на потреби бійців близько 1 800 000 грн. А повеселити хлопців на «передку» я і сам непогано вмію. Особливо, коли залишаюсь у них ночувати. Тоді вечеря плавно переростає у міні-концерт.

Про шоу:

ВАР’ЯТИ-ШОУ було створено в 2010 році кращими представниками українського гумору. Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема. 

Керівник та ідейний натхненник Вар’ятів – відомий український шоумен, телеведучий, волонтер та селебріті Сергій Притула.

Сьогодні до складу Вар’ятів входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.

Сторінка в FB: facebook.com/varyaty

Сторінка в Іnstagram: instagram.com/varyatyshow

Сторінка ВК: vk.com/varyaty

Сторінка в Youtube: youtube.com/varyaty

Novograd-Volynsiy_240416

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Спорт
Відбулися матчі 4-го туру чемпіонату Житомирської області. Минулорічний чемпіон – "Звягель" (Новоград-Волинський) реабілітувався за несподівану поразку у попередньому турі, на виїзді з рахунком 4:0 розгромивши "Радовель". Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатол Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатолій Бусленко ій Бусленко. Схоже, саме 25-річний футболіст перебрав на себе функції основного б...
Влада
Асоціація міст України звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч. 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законода...
Суспільство
Головне завдання хліборобів у літній період - зберегти врожай та не дати йому перетворитися на попіл. В цій нелегкій справі аграріям активно допомагають і рятувальники. Аби попередити виникнення пожеж та загорянь на хлібних масивах, по всіх регіонах проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільськогосподарських підприємств. Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуац...
Екологія
Нещодавно ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" було проведено лабораторне дослідженн якості води на офіційних пляжах Новограда-Волинщини. Про це повідомив Заступник директора центру О. Васильков. Згідно його інформації отримано наступні результати: м.Новоград-Волинський, р.Случ: індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення), БСК5, ХСК – в межах нормативних значень.  Таким чином відповідно до отриманих результатів жителі Новограда-Волинськог...
Новини компаній
«Медико - Природничий Університет» проводить літній набір студентів на очну (денну, вечірню), заочну та дистанційну форми навчання. Набір здійснюється без ЗНО (на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра) з зарахуванням на II - III курси. На підставі диплома молодшого спеціаліста (ЗНО - український мова та література), зарахування на ІІ-ІІІ курс за спеціальностями: 223 МЕДСЕСТРИНСТВО (бакалавр) Спеціалізації: 1. Медична сестра з масажу та лікувально...
Суспільство
Останні відомості про поширення коронавірусної інфекції на території Городницької громади не на жарт схвилювало місцевих людей та внесла певні корективи у їх буденне життя. Так, на території даної громади Новоград-Волинського району, за офіційними даними, епідситуація на коронавірусну інфекцію COVID – 19 станом на 14 липня 2020 року залишається без змін: 4 хворих з позитивним результатом біоматеріалу ПЛР (3 жінки та 1 чоловік), які були госпіталізовані в К...
Новини компаній
Збираючись у відпустку, краще спланувати все до дрібниць, щоб відпочинок пройшов добре. Тому ми підготували для вас гід по Бердянську! Тепле море і піщані пляжі - це далеко не все, чим може здивувати відпочиваючих курортний Бердянськ. У цій статті ми розповімо, що обов'язково потрібно відвідати в нашому місті, щоб провести час з користю і залишити про відпочинок в Бердянську найкращі спогади.   Як же сюди дістатися? Пропонуємо розглянути кілька варіантів і...
Суспільство
25 липня 2020 року у Новограді-Волинському 33-й рік поспіль відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв "Лесині джерела". Зважаючи на обмеження, викликані пандемією коронавірусу, формат свята змінено на локальний і проходитиме без масових святкувань протягом одного дня. 13 липня під час чергового засідання організаційного комітету детально обговорили та погодили заходи, що цього дня проходитимуть в місті. Голова оргкомітету, виконувач обов’язків міс...
Суспільство
У Новоград-Волинському районі порушниками завдано майже 2 тис. грн збитків, - Житомирський рибоохоронний патруль У період з 9 по 11 липня 2020 року оперативною групою рибоохоронного патруля проведено рейд у Новоград-Волинському районі. Під час рибоохоронної роботи викрито 11 порушень правил рибальства. Так, складено п`ять адміністративних протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), два – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (перевищення рибалками...