Які автомобілі купують українці?

Економічна ситуація і курс американського долара в нашій країні нещадно б'ють автомобільний ринок, але тим не менш продажі падають далеко не у всіх виробників. Які автомобілі купують українці?

На думку директора з маркетингу Групи компаній «АІС» Сергія Боровика, у всі кризові періоди корпоративні клієнти менш схильні до емоційних складових, ніж клієнти фізособи. Відповідно сегмент корпоративних клієнтів зазвичай показує кращу динаміку.

В якості прикладу досить поглянути на показники ринку вантажних авто, який майже повністю складається з юросіб. Так от в 2015 р. він практично не падав;

На ринку комерційних, де частка юросіб дуже висока (перевищує 60%), динаміка в 2015 р. теж була не найгірша. А ось найбільше падіння показав ринок легкових авто, де домінують фізичні особи, але навіть тут корпоративний сегмент відпрацював краще і його частка зросла майже в 2 рази з 13% до 25% загальних продажів.

Як повідомили в прес-службі «Тойота Україна», в цьому році, цілком очікувано зросла активність корпоративних клієнтів. Так, якщо подивитися на голу статистику останніх років, частка корпоративного сегмента в недалеких 2013-2014 роках становила трохи більше 13%, а сьогодні — це вже 25%. При цьому, окремо взяті місяці, ці цифри сягали до 30%. Пов'язано це здебільшого з тим, що для корпоративних клієнтів автомобіль — це не стільки засіб переміщення, а скоріше засіб для заробляння грошей. Крім того, корпоративні клієнти, особливо великі міжнародні, мають свою автомобільну політику, в якій чітко прописані умови і терміни експлуатації авто, по закінченню яких вони автоматично оновлюють свій автопарк.

Підвищення активності корпоративних клієнтів відзначають і в «Рено Україна». Як повідомила AUTO-Consulting голова правління компанії Яна Міненко, активність корпоративних клієнтів на початку 2016 року збільшилася порівняно з початком 2015 року, що є позитивним сигналом для ринку нових автомобілів.

Схожа ситуація і з продажами aвтомoбілів Peugeot і Citroen. Як повідoмив AUTO-Consulting генeральний дирeктор «Пeжо Сітрeен Українa» Лoїк Сібрaк, в 2016 році спостерігається зростання частки прoдажів автомобілів Peugeot і Citroen корпоративним клієнтам у порівнянні з показниками 2015 рoку. При цьому частка приватних підприємців не знижується щодо попередніх періодів.

Зростання продажів серед корпоративних клієнтів відзначають і в компанії «Єврокар». Як повідомила генеральний директор «Єврокар» Марина Яковлєва, в минулому році частка продажів корпоративним клієнтам в загальній структурі продажів істотно зросла. Це пояснюється тим, що корпоративні клієнти Skoda виявилися фінансово більш стійкими в кризі, ніж приватні покупці.

Генеральний директор компанії «Фалькон-Авто» Ніна Васадзе зазначила в інтерв'ю, що 2016 рік розпочався для бренду Кіа в Україні вдало, і спостерігається пожвавлення купівельної активності, як з боку приватних осіб, так і корпоративних клієнтів.

Частка «приватних» продажів у портфелі компанії превалює над корпоративними, однак робота з корпоративними автопарками для «Фалькон-Авто» також дуже важлива. І, судячи з активного попиту, автомобілі Kia в повній мірі відповідають їх запитам.

Як повідомили в прес-службі Корпорації «УкрАвто» порівняно з минулим роком за брендами Opel, ZAZ, Chevrolet і Chery відчувається активізація інтересу з боку корпоративних клієнтів. Це підтверджується і збільшенням частки корпоративних продажів з 22% до 27%.

У прес-службі «Ніссан Мотор Україна» вважають, що зараз активність впала у всіх учасників ринку, але частка корпоративних продажів, за підсумками 2015 року, доходила і до 30% ринку. Збільшення частки сталося через необхідність оновлення автопарку у корпоративних клієнтів. Так, багато компаній практично не оновлювали свої автопарки протягом останніх двох років, чекаючи поліпшення ситуації в країні. Але, не маючи можливості далі чекати, багато оновили свої автопарки в 2015 році. Завдяки цьому корпоративні продажі виросли на 20% у порівнянні з результатом в 2014 році, а роздріб навпаки впала на 30%.

Заступник генерального директора компанії «Автокапітал» з продажу комерційної техніки Вадим Постригань також вважає, що в 2016 році збільшилася активність корпоративних клієнтів з причини того, що багато з них не оновлювали свої парки в останні роки, а зараз прийшли до такої необхідності.

Хто формує попит? Нові або старі клієнти?

Активність корпоративних клієнтів – хороша ознака. Але хто ці клієнти? Нові компанії, які з'явилися і розвиваються в нинішній складний час. Або – фірми, які вже не перший рік на ринку і володіють відповідною фінансовою стабільністю та стресо стійкістю.

У прес-службі компанії «Тойота Україна» повідомили, що за більш ніж 10-річну історію офіційної Toyota в Україні, тут сформувалось досить великe коло корпоративних клієнтів, багато з яких і сьогодні активно використовують і набувають автомобілі японського бренду. Безумовно, більшу частину нових автомобілів сьогодні купують клієнти, які вже знайомі з автомобілями Toyota і не з чуток знають про надійність і якість цих автомобілів. Але і компаній, які набувають сьогодні Toyota вперше, з кожним днем стає все більше. Чому є хорошим підтвердженням то кількість тендерів, в яких «Тойота Україна» бере участь.
За словами Яни Міненко, корпоративних клієнтів, з якими «Рено Україна» працює давно, — більше. Але з огляду на активну позицію компанії, вдалося привернути і нових корпоративних клієнтів.

Марина Яковлєва повідомила, що Skoda — традиційно корпоративний автомобіль, в першу чергу завдяки своїм експлуатаційним характеристикам і якості сервісу корпоративних парків, що забезпечують дилери «Єврокару». Тому, безумовно, у компанії сформований значний пул постійних клієнтів, співпрацю з якими тут дуже цінують. Разом з тим, в минулому році «Єврокар» почав співпрацю з кількома новими компаніями, в тому числі з таким великим партнером, як «Філіп Морріс Україна».

За словами Лоїка Сибрака, безсумнівно, в поставках більшу вагу мають існуючі клієнти, з якими склалися тривалі партнерські відносини, вони знайомі з якістю автомобілів і рівнем обслуговування. Однак, у «Пежо Сітроен Україна» докладають максимум зусиль для залучення нових клієнтів.

Сергій Боровик повідомив, що сьогодні найчастіше оновлюється корпоративний парк існуючих клієнтів. Інвестиції нових компаній в Україні нині рідкість, але і такі операції теж є.

За словами Ніни Васадзе, в перші два місяці цього року «Фалькон-Авто» продавала автомобілі Kia як своїм традиційним партнерам, так й абсолютно новим корпоративним клієнтам.

У прес-службі Корпорації «УкрАвто» у брендів Opel, ZAZ, Chevrolet і Chery не відзначають особливих переваг між такими корпоративними клієнтами і новими. Але особливо виділяють тих корпоративних клієнтів, які вже багато років є партнерами Корпорації.

Вадим Постригань зазначив, що у компанії є усталені корпоративні клієнти, які продовжують купувати техніку Mercedes-Benz. При цьому з виведенням нових моделей (Citan) «Автокапітал» успішно починає співпрацювати з новими компаніями, які раніше не проявлявляли інтересу до Mercedes-Benz через відсутність в модельній «лінійці» відповідних авто.

У прес-службі «Ніссан Мотор Україна» констатують, що зараз краще купують старі клієнти, яким необхідно оновити свої автопарки. Основні покупці – це представництва іноземних компаній в Україні. Серед українських компаній, які також оновлюють свої автопарки – представники фармацевтичної, IT, агропромислової галузей.

Активність корпоративних клієнтів – хороша ознака. Вони менше піддаються емоціям і аналітично оцінюють перспективи ринку. Відповідно, якщо корпоративні клієнти продовжують оновлювати свої автопарки, значить — прийдешні перспективи їх не лякають.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ (15.07.2020) Протягом минулої доби у Новоград-Волинській міській ОТГ не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.  На даний момент на стаціонарному лікуванні у інфекційному відділенні для дорослих КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 8 хворих на коронавірусну інфекцію, з них 1 – жителька міста, 5 - жителів Новоград-Волинського району, 2 – жителі...
Спорт
Відбулися матчі 4-го туру чемпіонату Житомирської області. Минулорічний чемпіон – "Звягель" (Новоград-Волинський) реабілітувався за несподівану поразку у попередньому турі, на виїзді з рахунком 4:0 розгромивши "Радовель". Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатол Відзначимо, що у складі переможців у третьому матчі поспіль забив Анатолій Бусленко ій Бусленко. Схоже, саме 25-річний футболіст перебрав на себе функції основного б...
Влада
Асоціація міст України звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч. 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законода...
Суспільство
Головне завдання хліборобів у літній період - зберегти врожай та не дати йому перетворитися на попіл. В цій нелегкій справі аграріям активно допомагають і рятувальники. Аби попередити виникнення пожеж та загорянь на хлібних масивах, по всіх регіонах проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільськогосподарських підприємств. Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуац...
Екологія
Нещодавно ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" було проведено лабораторне дослідженн якості води на офіційних пляжах Новограда-Волинщини. Про це повідомив Заступник директора центру О. Васильков. Згідно його інформації отримано наступні результати: м.Новоград-Волинський, р.Случ: індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення), БСК5, ХСК – в межах нормативних значень.  Таким чином відповідно до отриманих результатів жителі Новограда-Волинськог...
Новини компаній
«Медико - Природничий Університет» проводить літній набір студентів на очну (денну, вечірню), заочну та дистанційну форми навчання. Набір здійснюється без ЗНО (на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра) з зарахуванням на II - III курси. На підставі диплома молодшого спеціаліста (ЗНО - український мова та література), зарахування на ІІ-ІІІ курс за спеціальностями: 223 МЕДСЕСТРИНСТВО (бакалавр) Спеціалізації: 1. Медична сестра з масажу та лікувально...
Суспільство
Останні відомості про поширення коронавірусної інфекції на території Городницької громади не на жарт схвилювало місцевих людей та внесла певні корективи у їх буденне життя. Так, на території даної громади Новоград-Волинського району, за офіційними даними, епідситуація на коронавірусну інфекцію COVID – 19 станом на 14 липня 2020 року залишається без змін: 4 хворих з позитивним результатом біоматеріалу ПЛР (3 жінки та 1 чоловік), які були госпіталізовані в К...
Новини компаній
Збираючись у відпустку, краще спланувати все до дрібниць, щоб відпочинок пройшов добре. Тому ми підготували для вас гід по Бердянську! Тепле море і піщані пляжі - це далеко не все, чим може здивувати відпочиваючих курортний Бердянськ. У цій статті ми розповімо, що обов'язково потрібно відвідати в нашому місті, щоб провести час з користю і залишити про відпочинок в Бердянську найкращі спогади.   Як же сюди дістатися? Пропонуємо розглянути кілька варіантів і...
Суспільство
25 липня 2020 року у Новограді-Волинському 33-й рік поспіль відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв "Лесині джерела". Зважаючи на обмеження, викликані пандемією коронавірусу, формат свята змінено на локальний і проходитиме без масових святкувань протягом одного дня. 13 липня під час чергового засідання організаційного комітету детально обговорили та погодили заходи, що цього дня проходитимуть в місті. Голова оргкомітету, виконувач обов’язків міс...