• Головна
  • Під час битви за Іловайськ Порошенко шукав спосіб позбавити свою бізнес-імперію від податків - New York Times
21:14, 9 квітня 2016 р.

Під час битви за Іловайськ Порошенко шукав спосіб позбавити свою бізнес-імперію від податків - New York Times

В The New York Times знову звернули увагу на ім'я Петра Порошенка у списку панамських публікацій. У своїй статті журналіст Олівер Буллоу, який спеціалізується на темі корупції, ухилення від сплати податків та країнах колишнього СРСР розглядає можливість подолати корупцію в Європі на прикладі України. Цю країну він вибрав не випадково – пише, що корупція таких масштабів могла б завдати шкоди будь-якій державі, не кажучи про нестабільнe Україну Корупцію він називає причиною багатьох бід українців. Серед них висока смертність від СНІДу, погана освіта, небезпечні вулиці і малоперспективність кар'єри. Втім, починається все в його матеріалі з Іловайского котла.

«У серпні минулого року, коли українські військові опинилися в артилерійській пастці під час битви за Іловайськ, Петро Порошенко, кондитерський магнат, створював юридичну особу на Британських Віргінських островах. Коли молоді люди вмирали, захищаючи Україну, їх головнокомандувач шукав спосіб позбавити свою бізнес-імперію від податків. Про це написав редакційний автор The New York Times Олівер Буллоу.

Зокрема, журналіст зазначив, що панамський скандал резюмує розвиток корупції за час незалежності України. Він зазначає, що коли в 1998 році деякі з убитих солдатів під Іловайском, ймовірно, тільки пішли в школу – панамська компанія вже швидше за все мала справи з низкою українських політиків.

«У 2006 році суд в штаті Каліфорнія засудив Павла Лазаренка, прем'єр-міністра України у 1996-1997 рр., до дев'яти років в'язниці за зловживання своєю посадою з метою видоїти мільйони доларів з України. До того часу як його випустили з в'язниці в 2012-му, ще сотні мільйонів доларів були вкрадені з України», — пише видання.

Журналіст зазначає, що розрахувати точні обсяги української корупції складно: «Це приховане під водою чудовисько, і лише невеликі його частини випадково виявляються сміливими українськими розслідуваннями або завдяки експертно-кримінальним розслідуваням за кордоном».

Також журналіст наводить зрозумілий громадянам Америки приклад: «Центр протидії корупції є найбільш помітною антикорупційною громадською організацією в Україні. Він виявив, що ціни на ВІЛ-ліки злетіли більш ніж на 27% в 2013 році в зв'язку обманом Міністерства охорони здоров'я посередниками. З розслідування від харчової компанії Archer Daniels Midland міністерство юстиції США дізналося, що фірма не могла розраховувати на повернення ПДВ, поки не заплатила б 20% комісійних чиновникам».

New York Times зазначає, що «Корупція такого масштабу, що поширюється на всю економіку, завдала б шкоди будь-якій державі, не кажучи вже про таку нестійку як Україна. ВВП України в 1991 році становив близько 2/3 польського; зараз він менше, ніж його чверть. Корупція розвалила цю країну, примусивши українців до поганої освіти, небезпечних вулиць і малоперспективність кар'єри».

Зв'язали в New York Times корупцію і з рівнем захворюваності на СНІД. «Якби медичне обслуговування адекватно фінансувалися, можливо, Україна не мала б одну з найгірших статистик у світі по розповсюдженню СНІДу. Якби українські лідери не були такими мерзенними, можливо, не було б і революції, і вже тим більше двох. Якщо б активи держави не були настільки розореними, може, українські війська зуміли захистити Крим від анексії Росією.»

У той же час в New York Times відзначають, що звинувачувати у всьому корупцію не правильно: «в Україні не було б такого розгулу корупції без офшорів зразок Панами. Якщо крадуться гроші, повинно бути місце, куди їх можна приховати, інакше це безглуздо.»

«Якщо ви взяли на себе роботу вкрасти мільйони доларів, ви захочете зберігати їх у більш захищеному місці ніж Панама. Ви хочете мати гроші в Манхеттені, Цюріху або Лондоні. Ви хочете мати доступ до них де-небудь з відмінними лікарнями, школами високого рейтингу, зірок першого рівня і заходів світового класу. Ви хочете мати гроші там, де ви можете насолодитися життям», — зазначає видання.

Також журналіст пише, що Україна намагається битися в корумпованою системою. В кінці 2014 року вона прийняла закон, що зобов'язує українські компанії вказувати їх власників. Більше жодних підставних фірм, зареєстрованих в офшорі. Газета зазначає, що багато країн йдуть цим шляхом, серед них Великобританія, Норвегія і Данія, які планують зобов'язати компанії розкрити їх кінцеву власність, так звану бенефіціарную власність.

«Подібні закони не можна впровадити досить швидко, тому що головним рушієм корупції в Україні не є Mossack Fonseca або навіть Панама. Це – Захід. Поки світовій клептократії буде дозволено використовувати анонімні юрособи для покупки яхт, пентхаузів та особняків, юристи будуть продовжувати оформляти ці юридичні особи у податкових гаванях від Делавера до Сейшельських островів», — йдеться в матеріалі.

Якщо західні країни почнуть вимагати прозорості від корпоративної власності, шахраї перестануть ховати свої гроші на Заході, тому що вони більше не зможуть приховувати свої справжні імена. Це проллє світло на західні економіки, і відішле тих, хто віддає перевагу темряві, метушитися в інших місцях».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
3,4%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП»
3,1%
ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»
1,7%
НАРОДНА ПАРТІЯ
3,4%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»
3,1%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»
23,9%
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»
3,8%
УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ПАРТІЯ
5,8%
НІКОМУ НЕ ДОВІРЯЮ
51,9%
#The New York Times #Україна #Порошенко #офшор #гроші #податки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...