Овочі можуть бути небезпечними для дітей - експерт

Незважаючи на поширену думку, фрукти для дітей можуть бути дуже шкідливими. Причиною тому є, нітрати  які в них містяться. Експерт розповів про допустимі норми нітратів у овочах та фруктах.

Прo це розповів голова прaвління "Центр експeртиз "ТЕСТ" Вaлентин Бeзрукий.
За його словами, для дітей норма нітратів в овочах і фруктах не повинна перевищувати 200 мг/кг, а таку норму мають всього кілька ягід і овочів.

"Будь-яке перевищення допустимої норми нітратів в овочах і фруктах – це вже погано. Це як строк придатності, якщо він закінчився, то ми повинні продукт викинути, навіть якщо він не зіпсувався. Для дітей норма тільки одна цифра вказується 200 мг нітратів на 1 кг продукту", - підкреслив фахівець.

За словами експерта, навіть найменше перевищення припустимої концентрації нітратів в овочах може мати негативні наслідки для дорослого організму. Для дітей же ще більш жорсткі норми.

Він пояснив, що овочі різняться за вмістом нітратів, тому дітям потрібно давати в їжу овочі з природно-низьким вмістом таких речовин.

"Насправді, не так багато овочів потрапляють під дитячу норму. Наприклад, цибуля ріпчаста мало вбирає нітратів і у нього норма 80 мг. Дині і кавуни, яких ми часто боїмося, що вони ранні і будуть напхані нітратами, так там можуть бути перевищення але це ті ягоди, які погано вбирають в себе нітрати, норма у дині 90, а у кавуна всього 60", - заявив Безрукий.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі