• Головна
  • Обережно реформи! Поліція і суд незаконно позбавили волі людину
15:49, 28 квітня 2016 р.

Обережно реформи! Поліція і суд незаконно позбавили волі людину

Про необхідність реформи правоохоронних органів та судової системи України багато написано. Всі сходяться на думці, що реформи дійсно потрібні, оскільки стара система себе віджила. Колишніх правоохоронців, у даному випадку можна звинувачувати у багатьох гріхах: корумпованості, заангажованості, перевищені влади та т.п. Але давайте уявімо собі яку поліцію ми, як пересічні громадяни, хочемо для себе. У першу чергу в нових поліцейських хочеться бачити захисників прав та свобод громадян. Про судову систему окремо навіть говорити не хочеться, оскільки реальних реформ розпочато так і не було.

Безпрецедентний випадок стався у місті Новограді-Волинському Житомирської області. Мова піде про те, яким чином проводиться реформування системи МВС та включно міліції в поліцію. Загальновідомо, що цей процес передбачав звільнення колишніх працівників міліції або їх залишення на службі за умови проходження переатестації. Станом на 7 листопада 2015 року, чинні працівники міліції, за умови написання ними відповідних заяв до лав Національної поліції України, автоматично стали виконуючими обов’язки поліцейських та продовжили службу до проходження переатестації. Але як завжди система дала збій. Один з працівників Новоград-Волинського МВ УМВС України в Житомирській області – оперуповноважений сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків С., як і всі охочі працювати у новоствореній поліції звернувся з заявою про прийняття його на службу в Національну поліцію і продовжив виконувати свої обов’язки, як виконуючий обов’язки поліцейського. За неповний місяць його роботи виявлено кілька наркозлочинів по яким проводилося досудове розслідування. Але яким було його здивування, коли 2 грудня 2015 року він дізнався про те, що його звільнено з роботи ще 5 листопада 2015 року. У якості кого він перебував увесь цей період, отримував зброю у відділі заступаючи у добові наряди, затримував людей, проводив слідчі дії та оперативно-розшукові заходи. У якості «козака-розбійника» чи що? По одному із виявлених фактів за цей період, в рамках кримінального провадження № 12015060090001583 за ч. 2 ст. 309 КК України, до кримінальної відповідальності притягнуто Піковську Жанну, яка за наявною інформацією на даний час знаходиться у місцях позбавлення волі. Про можливе місце її перебування відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. Так, згідно ухвали Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 15 лютого 2016 року по провадженню № 1-кп/0285/20/16 стало відомо, що «Згідно повідомлення Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_1 16.12.2015 року відповідно до розпорядження Червоноармійського районного суду була затримана та взята під варту, як засуджена за ч. 2 ст. 309 КК України та 22.12.2015 року етапована до УВП № 8 м. Житомира для подальшого відбування покарання пов'язаного із позбавленням волі. У зв'язку з чим виконати привід ОСОБА_1 немає можливості. Згідно телефонного повідомлення з УВП № 8, ОСОБА_1 відбуває покарання в Уманській виправній колонії № 129 Черкаської області.»

Але питання в тому, як так могло трапитися, що до кримінальної відповідальності притягнуто людину, яку затримала не уповноважена на те особа. Чи в Новоград-Волинському відділі поліції після 2 грудня 2016 року ніхто не знав, що С. звільнили ще 5 листопада 2015 року, повірте знали і ця тема широко обговорювалася у колі «нової поліції», а чому ж тоді 23.12.2015 року до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області надійшли матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом? Все просто «система показників», вона нікуди не поділася.

Найбільше в даній історії вражає формулювання в описовій частині постанови Житомирського окружного адміністративного суду по справі №806/197/16 від 18.04.2016 "Службовим розслідуванням, яке проведено за даним фактом також не встановлено на якій правовій підставі позивач перебував на службі в органі поліції з 07.11.2015 по 02.12.2015 (висновок від 05.03.2016)".

Мене як людину яка перебувала на одному з судових засідань по вказаній адміністративній справі по відновленню на роботі С., як журналіст, також цікавить «на якій правовій підставі виноситься таке рішення», коли представник позивача пояснив, що дана справа має не загальний характер, оскільки від рішення даного суду залежатиме чи правомірно притягнено людину до кримінальної відповідальності?

Скільки ще таких «козаків-розбійників» по Україні на даний час, які носячи формений одяг та зброю, як виявляється не мають на те правових підстав? Але вся трагічність ситуації в тому що вони й самі можуть про це не знати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #поліція #суд #незаконне позбавлення волі #арешт #злочин #наркотики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...