• Головна
  • Як навчитися розуміти підлітка?
19:09, 3 травня 2016 р.

Як навчитися розуміти підлітка?

Діти - квіти життя. У кожному віці в дитини є свої принади і недоліки. З дітьми в молодшому віці легше: вони розуміють з першого слова, ставлять різні запитання і повністю слухають батьків. У підлітковому віці батьки починають замислюватися про те, що відбувається з їх дитиною. З милої, доброї дитини, вони перетворюються в агресивних і неслухняних. Батьки стикаються з нерозумінням дітей і навпаки. У певний момент починають розуміти, що їх чадо подорослішає.

Немає ніяких складних рад визначити, коли дитина перебуває в підлітковому віці. Дитина починає заперечувати нав'язану батьками думку. Показувати свій характер. Стає дратівливою і іноді починає грубити або доводити свою правоту. Дитина стає невпевненою у собі, особливо дівчатка (вони думають, що гірше за інших), з'являються перші висипання на обличчі, починаються комплекси особливо це стосується росту і будови тіла, одягу та особистих предметів. Починають більш інтенсивно рости і набирати вагу: особливо дівчатка, хлопчики трохи пізніше починають йти в зростання. На тілі з'являються перші волосяні покрови (під пахвами і в інтимній зоні). У дівчаток формується груди і вже з 11-14 років починаються перші менструації. У хлопчиків у 12-14 років починає ламатися голос (стає вже грубуватим).

Дитина починає більше цікавитися розвитком свого тіла і соромиться запитати у батьків за зміни. Зазвичай це обговорюється в колі друзів-підлітків, інформація з соціальних мереж телевізійних передачах або уроків біології. Серед однокласників формується лідерство як у хлопчиків, так і у дівчаток. Починають розвиватися почуття гідності, злоби, заздрості, брак уваги і т. п. Підлітковий вік зазвичай — статеве дозрівання у дівчаток починається з 11-14 років і продовжується до 16-18. У хлопчиків з 12-15 і триває до 18-20. Саме в цьому віці закладаються риси характеру, вміння долати труднощі, ставлення до навколишнього світу.

Для того, щоб цей період батьки і дитина пережили без проблем  правил не існує. Кожна дитина унікальна по-своєму. Є тільки поради і слідувати їм чи ні вирішують батьки самостійно або, звертаються за допомогою до психологів. Необхідно просто слухати свою дитину. Нав'язувати свої правила не треба, а намагатися прийти до спільного рішення. Наприклад, не вчити її розпорядку дня, а, навпаки, разом його скласти. Вчити її жити, наприклад, на власному досвіді не бажано, дитина все одно буде вчитися на своїх помилках. Не лаяти дитину за пустощі й провини, намагатися пояснити як вчинити добре і що таке погано.

Пояснити дитині, що комплексувати не варто просто він (вона) почне розвиватися трохи пізніше. Постаратися розуміти зміну настрою дитини. Забути про сором і пояснити про статеве виховання і дозрівання. Незручність і сором слід прибрати подалі. Не варто замість дитини купувати особисті речі на свій смак. Правильно взяти дитину з собою і вибрати разом вподобану річ або вибрати те, що подобається обом сторонам.

Отже, слід більше прислухатися до дитини, намагатися зрозуміти, пояснювати незрозумілі їй речі, підтримувати у починаннях. Підліток — це вже особистість, яка формується по-своєму і пізнає цей світ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Влада вживає всіх необхідних заходів і ситуація швидко вирішиться
3,9%
Я обурений бездіяльністю влади і готовий активно захищати право на чисте довкілля
83,0%
Мене ситуація турбує, але я не готовий до активних дій
10,6%
Мені взагалі байдуже, я п'ю "Боржомі" і купаюся Егейському морі
2,5%
#Новоград #підліток #особистість #батьки #дитина #порада #характер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...