• Головна
  • Більше 15 тисяч школярів Житомирщини зможуть відпочити у таборах безкоштовно
09:59, 13 травня 2016 р.

Більше 15 тисяч школярів Житомирщини зможуть відпочити у таборах безкоштовно

Попереду у школярів літні канікули, і батьки вже зараз ламають голову над тим, куди прилаштувати рідне чадо, щоб відпочило і по можливості оздоровилося. Але з кожним роком влаштувати дитину в дитячий табір все складніше: доходи жителів невблаганно зменшуються, а вартість путівок так само невблаганно зростає.

В цьому році середня вартість путівки до табору в Житомирській області становить 3600 гривень на 21 день. Це приблизно на 300 гривень більше, ніж у минулому сезоні. І якщо ще два роки тому багато батьків могли відправити дітей у табори за гроші фонду соцстрахування, доплативши десять відсотків вартості, то вже з 2015 року така система в Україні, на жаль, не практикується. Залишається сподіватися на те, що обласні, міські та районні влади виділять кошти з місцевих бюджетів на оздоровлення дітей. Але скільки буде таких безкоштовних путівок? І які категорії дітей зможуть безкоштовно оздоровитися в цьому році? Про це  поцікавилися у заступника начальника управління сім'ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Олександра Антонюка.

— За станом на 1 травня з обласного бюджету на придбання путівок для дітей пільгових категорій було виділено 13 мільйонів гривень, — каже Олександр Миколайович — Це на три мільйони більше, ніж торік, але, враховуючи, що вартість путівок теж зросла, кількість закуплених путівок буде не набагато більше, ніж у минулому році. Близько трьох тисяч. Крім того, 9 мільйонів гривень на путівки виділили місцеві бюджети. Виходячи з загальної суми, планується забезпечити путівками 15 тисяч дітей області: 5 тисяч дітей зможуть оздоровитися в стаціонарних таборах та 10 тисяч відпочити у пришкільних. Однак, протягом травня місцеві бюджети ще будуть виділяти додаткові кошти, так що до початку сезону путівок буде, думаю, більше.

— Про яких категоріях дітей йде мова?

— В першу чергу путівки отримають діти — сирoти, пoзбавлені бaтьківського піклувaння, інвaліди, стан здоров'я яких дає змогу перебувати в оздоровчих закладах, діти-учaсників бoйових дій, діти тих, хто переїхав до нас з Донецької та Луганської областей, діти з багaтодітних сімeй. За ними йдуть діти прaцівників агрoпромислового кoмплексу та сoціальної сфeри сeла, переможці різноманітних конкурсів і змагань не нижче районного рівня та інші... Всього 14 пільгових категорій.

За словами Олександра Миколайовича вже другий рік поспіль не виділяються путівки для дітей, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС, які раніше закуповувалися за кошти держбюджету і розподілялися серед областей. Але в цьому році у зв'язку з 30-річчям аварії на ЧАЕС обласна державна адміністрація та обласна рада виділили додатково 3 мільйони гривень для закупівлі путівок для цієї категорії дітей. Для порівняння: на ці 3 мільйони планується оздоровити 2 тисячі дітей, а раніше за кошти з держбюджету щороку оздоровлювалося по 8, 5 тисяч дітей.

— Скільки дитячих таборів буде працювати в області цього літа?

— Планується відкриття практично всіх таборів, які працювали в минулому році, за винятком одного — центру нетрадиційної народної медицини по Черняховського в Житомирі. Всього 14 таборів. Середня вартість таборів відпочинку в районах – 3600 на 21 день, а санаторного типу – близько 4 тисяч гривень. У нас два табори санаторного типу: «Дзвіночок» на базі санаторію «Дениші» та «Лісова казка» на базі санаторію в Кам'яному Броді, де діти за призначенням лікаря будуть проходити оздоровчі процедури. До речі, у «Дзвіночку» вже в квітні відпочило 100 дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Путівки в табори, які виграють тендер, будуть розподілятися по районах у відповідності з тими коштами, які виділені місцевими бюджетами. Чим більше міський чи районний бюджети виділили грошей на відпочинок або оздоровлення дітей, тим більше отримають путівок з обласного бюджету.

— Куди звертатися батькам, діти яких входять до пільгові категорії? І які документи потрібно надати?

— Батькам, які живуть у містах, потрібно звертатися до міськради, а в районах - до голів райдержадміністрацій, а також до голів об'єднаних громад, у селах — до голів сільрад. Батькам потрібно написати заяву, пред'явити копію свідоцтва про народження дитини та документ, що підтверджує пільгу.

— Скільки таборів в нашій області, організованих релігійними фондами і благодійними товариствами, де діти відпочивають безкоштовно?

— Таких чотири табори: «Віра.Надія.Любов» в Зарічанах, «Карітас - Спес» в селі Олександрівка Новоград - Волинського району та в Зарічанах, а також табір «Благодать» в Бердичівському районі

— Відпочивають діти за бюджетні кошти в таборах всеукраїнського масштабу і за кордоном?

— З початку року сто дітей області відпочило в українському дитячому центрі «Молода гвардія» в Одесі. Крім того, десять дітей – учасників АТО оздоровлено в санаторії «Сергіївка», який підпорядкований Міністерству охорони здоров'я Республіки Молдова, який взяв на себе всі витрати.

— Як бути тим батькам, чиї діти не є пільговиками?

— Батьки можуть самі купити путівку в будь табір. Для цього потрібно безпосередньо звертатися до керівництва табору. На сайті управління сім'ї, молоді та спорту є інформація про всі комунальні табори, причому не тільки опис умов проживання, але фотографії та контактні телефони.

Олександр Миколайович повідомив, що в кінці травня буде проведена перевірка всіх оздоровчих закладів області. Адже вони працюють всього 2-3 місяці на рік, і після довгої консервації потрібно виконати велику роботу по підготовці до нового сезону. Тим більше, що разом з платою за путівки зростають і вимоги батьків до умов проживання та харчування дітей.

До речі, заповнення таборів області у минулому році становило 60-70%. Воно й зрозуміло: на бюджетні кошти всі місця в таборах не заповниш, а батьків, здатних придбати путівку за свій рахунок, зовсім не багато. Сьогодні викласти три з половиною тисячі з власної кишені за три тижні відпочинку дитини досить накладно...

А скільки ж коштує відпочинок в таборах за межами нашої області? В інтернеті, безліч пропозицій, але вартість путівок кусається. Найдорожчі путівки в табори, розташовані у Карпатах: 4700 гривень за 10 днів, 8600 за 14 днів, табір з вивченням англійської мови – 11 тисяч за 12 днів і так далі. Наприклад, в таборі «Артек-Буковель» вартість відпочинку коливається від 3960 до тисячі євро за зміну в залежності від умов проживання та кількості днів. Азовське і Чорне моря — дешевше Карпат. В середньому 5-8 тисяч за 21 день. Хоча найчастіше продають путівки на 14, 17 та 19 днів... Словом, для середньостатистичного українця, який живе на одну середню зарплату, такий відпочинок не по кишені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Влада вживає всіх необхідних заходів і ситуація швидко вирішиться
3,9%
Я обурений бездіяльністю влади і готовий активно захищати право на чисте довкілля
83,0%
Мене ситуація турбує, але я не готовий до активних дій
10,6%
Мені взагалі байдуже, я п'ю "Боржомі" і купаюся Егейському морі
2,5%
#Новоград #відпочинок #путівка #вартість #оздоровлення #обласний бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...