Лікар: Рання полуниця протипоказана дітям і небезпечна для алергетиків

Лікар: Рання полуниця протипоказана дітям і небезпечна для алергетиків

Про це повідомила дієтолог Ксенія Шкляр.
«Ранні ягоди містять нітрати і пестициди, а вітамінів в цих продуктах мало. Особливо небезпечно купувати полуницю на кілька днів і зберігати в холодильнику. Якщо її вирощували за допомогою нітратів, то в холоді вони перетворюються в нітрити — канцерогенні речовини, вкрай небезпечні для організму. І вже точно не варто давати дітям ранню полуницю, турботливим батькам потрібно дочекатися поки вона дозріє сама і дуже акуратно вводити цей продукт в дитячий раціон. Не забувайте про те, що всі червоні ягоди – сильний алерген і тому, якщо дитині ще немає 5, 2-3 ягідок йому буде з головою. А мамам в цей час треба стежити за реакцією організму на ягоди», - каже експерт.

До того ж існує небезпека харчових розладів і отруєнь, адже організм дитини більш чутливий до «хімії».

Дорослим також важливо пам'ятати, що ранні ягоди більш алергени, тому при схильності до появи тих чи інших симптомів, краще все ж дочекатися сезону і продумувати раціон.

Важливо пам'ятати, що незважаючи на велику кількість вітамінів і мікроелементів , в полуниці особливо багато щавлевої і саліцилової кислоти, вони дратують слизову оболонку шлунку і можуть стати причиною загострення гастриту, гастродуоденіту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. А численні кісточки при попаданні в шлунок викликають подразнення оболонки шлунка і можуть спровокувати загострення виразкової хвороби і гастродуоденіту.

При частому і надмірному споживанні полуниці існує небезпека утворення каменів у нирках. Ягоди також можуть загострити карієс, викликати прояви остеопорозу, спровокувати сечокам'яну хворобу або цистит.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі