• Головна
  • Громадські організації: процес переатестації поліції є неефективним і "перетворюється на показуху"
13:04, 6 червня 2016 р.

Громадські організації: процес переатестації поліції є неефективним і "перетворюється на показуху"

Представники громадських організацій "Автомайдан", "Народний тил" і Combat-UA виходять з процесу переатестації співробітників МВС. Про це вони заявили в понеділок, 6 червня, на брифінгу в Києві.

Громадські організації заявляють, що процес переатестації поліції є неефективним і "перетворюється на показуху".

Активісти зазначають, що переатестацію провели у п'яти регіонах, серед останніх — Одеса та Миколаїв. Процес показав низьку результативність через кілька факторів.

Найголовніша проблема — суди відновлюють співробітників, звільнених за результатами атестаційної комісії. Активісти, зокрема, нарікають на те, що в кожній області, де сотні подібних позовів, що працює всього кілька юристів від МВС. Відповідачем в суді є Нацполіція, чиї представники по деяких справах не з'являються до суду. У цьому активісти бачать саботаж з боку МВС.

До цього слід додати відсутність відкритих списків працівників, які пройшли переатестацію, і її результатів. Тому немає чіткої статистики, скільки співробітників пройшли переатестацію, скільки було звільнено, скільки знижено на посаді, скільки відновлено.

"Хатія Деканоїдзе заявляла, що в Києві було звільнено 80% керівного складу. Хоча згідно з нашими даними, відсоток звільнених трохи менше. Якщо дивитися на інші області, то там критична ситуація, — звільнено всього кілька відсотків. Не варто забувати, що після комісії першої інстанції відбувається апеляція, після якої 40-50% працівників поновлюються на посадах. Про яку реформу можна говорити?" — розводить руками Роман Синіцин, член атестаційної комісії від організації "Народний тил".

До того ж більшість членів комісій — це представники МВС. "Представники громадськості в комісіях складають меншість, а тому позбавлені можливості впливати на процес переатестації", — нарікає Євген Голубенко, член атестаційної комісії від організації "Автомайдан".

Активісти вважають, що відбором представників громадськості в комісію повинен займатися незалежний рекрутинговий центр, а не співробітники МВС, як це часто буває. До цього слід додати, що правоохоронці і очолюють атестаційні комісії.

Крім того нормативно-правові документи, які супроводжують атестацію поліції, потребують доопрацювання. У громадських організаціях вважають, що з нормативної бази необхідно прибрати лазівки, з допомогою яких співробітники, що не пройшли переатестацію, зараз відновлюються на посадах через суд. Також в нормативно-правових документах чітко не прописано, хто відбирає представників громадськості в комісію, і як правоохоронці , які повинні пройти переатестацію, розподіляються по комісіях.

Нагадаємо, на початку квітня 2016 року суд задовольнив позов Григорія Мамки, визнавши недійсним рішення атестаційної комісії і відновивши на посаді заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції. Суд вирішив, що Мамка не підлягає атестації атестаційна комісія не надала йому належної оцінки. Всі 7 клопотань з боку поліції не були прийняті судом до уваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Євро-2016: Хто переможе на турнірі?
проголосувало 726 відвідувачів
Австрія
0,3%
Албанія
0,6%
Англія
3,4%
Бельгія
0,8%
Ірландія
0,1%
Ісландія
1,2%
Іспанія
16,8%
Італія
5,8%
Німеччина
35,4%
Північна Ірландія
0,4%
Польща
1,8%
Португалія
2,1%
Росія
1,4%
Румунія
0,0%
Словаччина
0,0%
Туреччина
0,1%
Угорщина
0,1%
Уельс
0,3%
Україна
21,1%
Франція
5,5%
Хорватія
1,9%
Чехія
0,3%
Швеція
0,3%
Шейцарія
0,3%
#Новоград #поліція #переатестація #комісія #суд #громадські організації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...