• Головна
  • Традиції Трійці: що слід робити в цей день, а чого робити не можна
12:59, 18 червня 2016 р.

Традиції Трійці: що слід робити в цей день, а чого робити не можна

У цьому році свято Трійці припадає на 19 червня. Дізнайтеся про основні традиції Трійці: що слід робити в цей день, а чого робити не можна.

Трійця – одне з найбільших православних свят. Його значення – триєдність Бога: Отця, Сина і Святого Духа. За переказами, саме в цей день перед апостолами з'явився Святий Дух і пояснив їм суть Бога.

До речі, в язичницькі часи в цей самий час святкувалися русалії – урочистості, присвячені духам природи: дощу, рослин, води і так далі. По суті, русалії – це свята на честь наступаючого літа з його щедрістю і родючістю. Нічого дивного, що багато традиції та обряди Трійці беруть початок ще з дохристиянських часів. Та й друга назва цього дня по-українськи звучить трохи по-язичницьки: Зелена Неділя.

Традиції Трійці
Цього дня обов'язковим є похід до церкви. Навіть не особливо віруючим рекомендується заглянути туди і поставити свічки за здоров'я всіх близьких і рідних.

На Трійцю прийнято прикрашати домівку зеленню як символом життя. Молоді гілочки і стебла рослин укладають на підлогу, в дверні отвори, букети ставлять по всій квартирі. Вважається, що гілочки берези і інша зелень відганяють нечисту силу і навіть здатні зняти порчу. У деяких регіонах України було прийнято ставити по кутах хати невеликі осикові гілочки – теж як оберіг від нечистого. Зелені букети прийнято освячувати в церкві.

Також до традицій Трійці належить висвітлення різних лікарських рослин в церкві. Потім їх сушили, заварювали різні чаї і робили цілющі настої.

А ще на Трійцю прийнято проводити ритуали. Наприклад, на любов і удачу: в давнину обирали найкрасивішу дівчину, наряджали її у віночок і стрічки. Треба було загадати бажання і доторкнутися до неї. А для того, щоб в будинку були мир і лад, готували яєчню з двох яєць, викладали її на коровай і з'їдали разом зі своєю другою половинкою під березою. У цей день дівчата плели вінки і пускали їх по річці – щоб швидше зустріти судженого.

У Карпатах прийнято напередодні свята, у суботу, просити прощення. А на Лівобережжі досі зберігся обряд, який називається "водити тополю": найкрасивішу дівчину, наряженную і прикрашену, водять по селу з піснями і танцями. Всі зустрічні зобов'язані обдарувати процесію – хто солодощами, хто монеткою.

Чого не можна робити на Трійцю?
Категорично протипоказано працювати. Прийнято справлятися з усіма справами напередодні, в суботу, а в неділю навіть не торкатися до прибирання і готування. Ще в цей день не можна ображатися і думати про погане.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Євро-2016: Хто переможе на турнірі?
проголосувало 726 відвідувачів
Австрія
0,3%
Албанія
0,6%
Англія
3,4%
Бельгія
0,8%
Ірландія
0,1%
Ісландія
1,2%
Іспанія
16,8%
Італія
5,8%
Німеччина
35,4%
Північна Ірландія
0,4%
Польща
1,8%
Португалія
2,1%
Росія
1,4%
Румунія
0,0%
Словаччина
0,0%
Туреччина
0,1%
Угорщина
0,1%
Уельс
0,3%
Україна
21,1%
Франція
5,5%
Хорватія
1,9%
Чехія
0,3%
Швеція
0,3%
Шейцарія
0,3%
#Новоград #Трійця #свято #церква #віруючі #традиції Трійці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...