• Головна
  • "Зайве" молоко: фермери в Україні страждають від занадто низьких цін
08:05, 9 липня 2016 р.

"Зайве" молоко: фермери в Україні страждають від занадто низьких цін

Нинішній сезон "великого молока" (травень-червень) виявився для виробників навіть гірше торішнього. Як повідомляють у профільному агентстві Інфагро, в країні з'явилося зайве молоко. Власне споживання в зв'язку зі складною економічною ситуацією не росте, а експорт сухого молока або масла невигідний через низькі цінb. Цю тенденцію підтверджують і самі аграрії.

"Купівельна спроможність населення падає, експорт молочних продуктів сильно обмежений. Тому говорити про зростання продажів не доводиться", - відзначає глава Всеукраїнського аграрного ради Андрій Дикун.

В результаті закупівельні ціни на молоко екстра-класу до початку другого півріччя 2016- го знизилися до 5,5-6,0 грн. / л. При цьому середня ціна закупівлі, за даними Інфагро, в кінці червня становила 4,2 грн / л.

Справедливої ​​виробники вважають ціну в 8 грн / л

"Ситуація вкрай важка. Всі наші виробники молока працюють в збиток. Скільки ми зможемо протягнути в такому режимі - не знаю. Ми сподіваємося, що до кінця літа ціна на молоко зросте", - говорить Дикун.

Він уточнив, що справедливою виробники вважають ціну в 8 грн / л при нинішньому валютному курсі. Звичайно, до кінця літа вона навряд чи підніметься до таких величин, але до кінця року - цілком можливо, сподіваються молочники.

Щоб дожити до більш благополучних часів, виробники намагаються знизити собівартість своєї продукції і паралельно лобіюють зміни в законодавстві.

"Великі підприємства, які багато вклали в цей бізнес чималі гроші, ще тримаються. А ось дрібні закриваються. Населення також активно вирізає корів", - повідомляють у Всеукраїнському аграрному раді.

За їх словами, інвестиції в створення одного місця на великотоварних молочній фермі досягають $ 10 тис. (Враховуючи і виробництво кормів). Тому будівництво нових ферм в Україні не ведеться .

Головний акцент компанії роблять на зниженні собівартості молока. "Ми більше не викручує руки переробникам, бо ті все одно дають найнижчу ціну. За півроку змогли поліпшити кормову базу, щоб підвищити якість молока (тоді його можна дорожче продати) і знизити собівартість", - пояснив Андрій Дикун.

За словами експертів, в собівартості молока 60% припадає на корми. Це силос кукурудзи і сінаж люцерни. Тому молочники і сконцентрувалися насамперед на здешевленні виробництва кормів.

"Нам вдалося підвищити надої до 27 тис. літрів на рік за рахунок вирощування нових сортів силосної кукурудзи з більшою врожайністю. Адже на одну корову треба приблизно 45-50 кг корму в день", - розповів генеральний директор Євраліс Семенс Україна Володимир Яковчук.
Паралельно аграрії домагаються від уряду поліпшення законодавчої бази та надання держпідтримки. "Наприклад, в наступному сезоні ми спробуємо все-таки організувати закупівлі Аграрним фондом твердих сирів і сухого молока, щоб збільшити попит і підтримати аграріїв і переробників", - зауважив Андрій Дикун.

Додатково з Мінфіном і Мінагропродом ведуться переговори про зміну законодавства. Аграрії, зокрема, пропонують кілька взаємопов'язаних заходів, які, на їхню думку, дозволять компенсувати втрату пільгового спецрежиму. Наприклад, лобіюється введення мінімального соціального податкового зобов'язання з одного гектара землі.

Нагадаємо, в цьому році українським тваринникам законом дозволено залишати в своєму розпорядженні тільки 80% нарахованого до сплати ПДВ (так званий спецрежим ПДВ). Попутно зміни до Податкового кодексу, які вступили в силу з 1 січня 2016 р повернули експортерам зерна право на відшкодування ПДВ. Це збільшило вартість зерна на внутрішньому ринку (а це складова частина кормів). В результаті, за словами заступника голови Всеукраїнського аграрного ради Михайла Соколова, собівартість виробництва молока зросла на 10-12%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Виробництво молока #ферма #корова #корм #ВРХ #худоба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...